Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem tetszik apámnak...

Miért nem tetszik apámnak hogy külföldre megyek nyaralni?

Figyelt kérdés

Mióta bejelentettem hogy elutazok nyaralni egy kis időre azóta apám állandóan csesztet hogy mennyi pénzt elköltöttem erre meg inkább költöttem volna a házra, számlákra stb.

Megjegyzem.. a pénzt én kerestem meg és ha ő költheti a saját pénzét piára meg cigire akkor szerintem én is megengedhetem magamnak hogy nyaralni menjek mert már 10 éve nem voltam sehol nyaralni.

ilyeneket mond hogy: "Tudod minek örülnék? ha azt mondanád hogy nem is jössz haza"


2016. ápr. 22. 19:19
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Miért érdekel az iszákos apád véleménye? A leírtak alapján felnőtt vagy, a te pénzed, azt csinálsz vele amit akarsz. Amúgy sem azért melózunk egész nap,hogy éppe kajára meg számlára legyen elég, hanem hogy közbe ezt is meg tudjuk engedni magunknak.
2016. ápr. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Nem érdekel a véleménye de állandóan piszkál, még kaja közben is veszekedik velem.
2016. ápr. 22. 19:55
 3/33 anonim ***** válasza:
88%
Oh ismerős, én kerekperec megmondtam hogy nem szeretem ha beleszólnak ebbe és meg sem szólalok csak flegmázom amikor elkezdenek pampogni. Amiért te dolgozol meg az a tiéd azt csinálsz vele amit jónak látsz. Ők meg elmondhatják a véleményüket ami nagyon jó, és vagy betartod vagy nem. Csak ugye nem tudják elfogadni a nemleges választ és piszkálódnak tovább.
2016. ápr. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
0%
Tegyel ra mit mond apad, kiveve, ha amugy otthon laksz es fillert nem adsz semmibe.
2016. ápr. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
77%

Nálam nem iszákosak a szülők, de ők se nagyon támogattak volna ilyenben, a család soha nem utazott külföldre, pedig megtehettük volna, csak a szüleim paráztak, hogy nem tudnak nyelveket, és így nem mertek nekiindulni, mikor kicsik voltunk.

Na, aztán én felnőttem, dolgozni kezdtem, és gondoltam egyet, és vettem egy retúr vonatjegyet Olaszországba, akkor még volt kedvezményem az életkorom miatt, és mivel egy héttel későbbre szólt, már nem lehetett visszaváltani. A szüleimnek már csak a jegyet mutattam meg, esélyük sem volt visszaváltatni, a pénzt viszont sajnálják kidobni, úgyhogy lebeszélni vagy akadályozni már nem próbáltak meg, de alaposan meglepődtek. 22 éves voltam akkor.

Te mennyi idős vagy? Egyedül mész vagy haverokkal?

2016. ápr. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
77%
Ha a pénzt inkább élményekre, nem pedig dolgokra kö,tjük sokkal boldogabbak leszunk
2016. ápr. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Nem adok be mert tesóm se ad be, sőt őt még pénzelik is.
2016. ápr. 22. 20:27
 8/33 anonim ***** válasza:
91%
Sok olyan ember van aki csak olyan anyagi inyeket tart normálisnak, ami neki van. A többi feleseleg rongyrázás, időpocsékolás, nagyzolás. Apud is ilyen a leírtak alapján. Az ilyen emberek sosem összegszerűan hasonlítják össze az ő élemódjukat, igényeiket (pl. pia+cigi éves rendszeres fogyasztás mennyibe kerül),hanem csak azt az egy nagyösszegű költésen akadnak meg, amire ők nem szánnak mert szerintük luxus. Helyedbe én gyorsan kiszámolnám, hogy mennyibe is kerül apud pia és cigi költsége és simán megmondanám neki, hogy majd ha ezekről lemond és tényleg csak a létfentatásra költ akkor lehet véleménye arról hogy te mire költesz a szükséges dolgokon felül. És ez is csak vélemény amit elég egyszer mondania, te meg eldöntöd hogy megfogadod-e.
2016. ápr. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Hiába mondok bármit is, mindig ott lyukadunk ki hogy ő az apám és nem fordítva úgyhogy ne magyarázzam meg neki.
2016. ápr. 22. 20:40
 10/33 anonim ***** válasza:
0%
lány vagy vagy fiú kérdező?
2016. ápr. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!