Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, hogy apukám...

Mit csináljak, hogy apukám elfogadja, hogy kimegyek külföldre?

Figyelt kérdés

Neki vállalkozása van amivel sokat keres. Egy kis faluban lakunk, 30 km-re a várostól, tehát nekem marad a gyári munka 3 műszakban 80ezerért, a McDonald's 3 műszakban 70ezerért vagy a közmunka 51-ért. Érettségim van, irodai szakmám, és jogosítványom. Felvettek volna egy céghez dolgozni, azzal a kikötéssel, ha beköltözök a városba. 80-at fizettek volna, mondtam, hogy ebből albérletet nem tudok fenntartani, közölték, hogy viszlát. Egy iskolatitkári állást is buktam, szintén azért, mert vidéki vagyok. Ezen kívül millió helyre beadtam a jelentkezésemet, cégekhez, pékségekbe, árufeltöltőnek, stb de az interjúig se jutottam el.

Én ennyi pénzért 3 műszakban nem vagyok hajlandó dolgozni, kint van ismerősöm, aki bármikor szeretettel vár és segít munkát találni. Inkább sikálom kint a wc-t tisztességes pénzért, mint hogy itt maradjak 80-ért.

Elfogadtam egy közmunkás irodais állást, most ebből az 51-ből fizetem a nyelvtanárt és próbálok félrerakni belőle, de apukám folyton azzal jön, hogy nem akarja, hogy kimenjek, mert csak én vagyok neki és szeret meg biztos lesz jobb munka is stb. Anyukámmal nincsenek valami jóban, a szülei pedig meghaltak. Mit csináljak, hogy elfogadja, hogy kimegyek? Nem, a vállakozásába nem vesz be.



2016. júl. 17. 21:42
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Nem tudom hol olvastátok, hogy nincs szakmám, meg nem beszélek nyelveket...
2016. júl. 18. 09:37
 12/19 A kérdező kommentje:
Én vállalnám a bejárást, ha fizetnék a bérletet... De nem 3 műszakban 80-ért. Tanulni nem fogok, mert nem fogok még éveket iskolapadban ülni, mert tök felesleges. Itt leszarják, külföldön meg nem fogadják el.
2016. júl. 18. 09:41
 13/19 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Angliában dolgoztam háziápolóként. A nyelvtudásomról beszélgetéssel győződtek meg, SEMMILYEN " magammal hozott" végzettség nem volt feltétele a munkának, csupàn egy àltaluk szervezett ingyenes tanfolyam sikeres elvégzése. Szállàsom és étkezésem a gobdozottaimnàl volt, nekem tisztàn 400 Ft volt a heti fizum, ez akkor kb120.000 ft volt. Nem volt életcélom h mindig mással lakjak, de ezzel sokat tudtam spórolni. Kérdező szerintem menj. Ha lehet, utána gyere haza és csinâlj olyat amit valóban hivatàsodnak érzel. De kellenek hozzà alapok. Márpedig havi80- ból az nem megy.
2016. júl. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%
Vidéken élek, várostol 25 km-re!De egyszer sem mondták,hogy költözzek ide vagy oda akkor ferlvesznek
2016. júl. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
40%

"Nem tudom hol olvastátok, hogy nincs szakmám, meg nem beszélek nyelveket..."

az érettségi meg a jogosítvány nem szakma. pont a közmunkához elég. az irodai szakma meg szintén nem túl keresett, általában ilyen posztokra is diplomásokat keresnek.

ezzel most nem akarom azt mondani, hogy menj egyetemre. hanem, hogy csinálj valamilyen rendes szakmát amivel tudsz dolgozni. egyáltalán nem felesleges tanulni. még 1-2 évet tanulnál és nem kéne akkor 50 ezerért robotolni egész életben. a külföld nagyon hangzatos, de nyelvtudás és szakma nélkül ott sem fogsz dőzsölni. társalbérletben el tudod majd magad tartani. de félrerakni vagy ilyenek..hát abban nem reménykednék ,hogyha csak betanított munkád lenne. szóval nem igazán jutnál előrébb az életben. külföldre úgy érdemes kimenni,hogy értesz is valamihez, nem csak az utcasepréshez.

2016. júl. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Beláthatná apud,hogy nem tudsz boldogulni így.Mindenképpen mennék külföldre a helyedben főleg,hogy ismerősöd is van kint,tehát nem lennél egyből magadra utalva.Szerintem félt azért tiltakozik,de meg kell értenie,hogy te szeretnél boldogulni az életben.Légy határozott nagyon vele!El fogja fogadni a döntésed,csak idő kell neki.Sok sikert az életben!
2016. júl. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Minden ismerősöm aki kiment külföldre vagy takarít, vagy konyhai kisegítő, vagy pedig kertben dolgozik. Még a fodrász ismerősöm is.
2016. júl. 18. 17:28
 18/19 A kérdező kommentje:
És kint még a takarítást is megfizetik.
2016. júl. 18. 17:28
 19/19 anonim ***** válasza:

Szia.

Valóban külföld jelenthet megoldást .Magyarország ... az már egyre inkább csúszik a lejtőn lefelé... .

Szóval ha tenyleg vannak kinti terveid én tudok neked ajánlani egy munkahelyet kint ...Ami biztos ,német bejelentésü...igaz gyári munka (élelmiszeripar )de kibirható... szállást biztosit,munkába járást szintén .Tudnék mesélni róla ,1 évet dolgoztam ott ..Eljöttem ,mert más irányú terveim voltak ,de itt élek azóta is Németországban és a kislányom is ide jár iskolába .

Szóval irj privit..ha gondolod

2016. júl. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!