Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek, ha a gyereketek...

Mit tennétek, ha a gyereketek és a párja megkérne, hogy vegyetek fel nekik hitelt és pár hónap múlva odavágják, hogy úgysem akarták kifizetni?

Figyelt kérdés
2016. júl. 20. 17:30
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Nálunk hasonló helyzet állt elő. Anyum szíve sajnos vajból van, nem mond nemet a családtagoknak/barátoknak.


Bátyámék vettek egy kis házat (hitelre), anyuméknak is volt hitelük. Majd kissé zavaros a történet, de kitalálták, hogy összevonják a 2 család ilyen-olyan hiteleit, kiváltják egyetlen hitellel és akkor csak azt kell fizetni. Ezzel a csodás manőverrel a teljes hitel összege ráterhelődött anyumék házára, bátyáméké hitelmentes lett. Megbeszélték, hogy tesómék majd fizetik azért a saját részüket a hitelből...


Hát ez az ami nem történt meg... Azzal a lendülettel, hogy lekerült a hitel a házukról (ami kb harmad akkora, mint a szülői ház) többé egy büdös petákot nem fizettek anyunak.

Közben a válsággal elszaladtak a törlesztőrészletek, közel jártak a szüleim, hogy árverezésre kerüljön a házuk.


Most ott tart a történet, hogy anyum ötven éves fejjel külföldön gürizik, hogy kifizesse a teljes tartozást. Tesómék pedig azóta sem fizettek semmit, ráadásul újabb hitelt vettek fel a házukra (aminek semmi látszata nincs, magyarul elszórták)

2016. júl. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

Pontoztok le,de ha ekkora görény lenne a gyerekem,én megszakítanék vele minden kapcsolatot.Azért van amit a gyerekének sem néz el az ember,és nem is kár érte,hiszen az ilyen nem is szereti a szüleit.


(egyébként soha nem vettem fel hitelt,és nem is fogok míg élek)

2016. júl. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
én az öcsémnek sem vettem fel. Sok mindent nem tudsz tenni, fizeted tovább :( tanulópénz
2016. júl. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!