Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket szeret enni (rendes...

Miket szeret enni (rendes ételt) 20 hónap körüli gyereketek?

Figyelt kérdés

Az én kisfiam nagyon válogatós lett.

Teljesen kiszámíthatatlan, hogy éppen meg fogja-e enni azt amit csináltam/főztem.

Már nem eszi meg a banánt sem,pedig 1 évesen megevett egy egészet.

Nem tudom,hogy ez hova fog változni,de eléggé tanácstalan vagyok,hogy mit főzzek neki,meg hogy egyáltalán megéri-e,ha főzők.


2012. okt. 23. 22:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Üdv. :)


Kisfiam 19 hónapos, és ugyanez a helyzet... :(

Rendes kaja? Üres rizs, üres tészta, sült krumpli, túró gombóc - prézli és tejfölös öntet nélkül, sajt, sajt, sajt. Alma, méregdrága eper (nyáron nem kellett neki). Gyümölcslevesek, almakompót. Pirítós kenyér, bundás kenyér.


Ami nem annyira a rendes étel kategória: virsli, paprikás szalámi, tonhal konzerv.


Hmmmm... hirtelen ennyi jutott az eszembe.

2012. okt. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom is elég válogatós, de amit nyakló nélkül eszik, azok a puffasztó ételek pl. borsó, bab, kukorica, lencse. Ezeket imádja. Plusz a felvágottakat. Olyan sosincs, hogy tuti megeszi amit főzök, csak reménykedhetek... :-)) általában az van, hogy ha ízlik neki a kaja akkor egy adagot elrakok másnapra, és ha másnap főzök valamit akkor is ott van az előző napi, így van választási lehetőség.
2012. okt. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Na, az én lányom meg a másik oldal, akármit megeszik, amit elé raknak. :)

De nagyon szereti a tésztákat, főleg a csirkepörköltet tésztával. Meg nagy főzelékes is. Zöldbab, borsó, kelkáposzta, ezek akármikor jöhetnek.

Mostanában ő kéri, hogy süssek fasirtot. Most az a favorit. Na meg a sült krumpli. Azt szerintem ha engedném, enné minden nap. :)

2012. okt. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A kisfiam is valogatos. Ha epp semmit nem eszik, tudom, hogy csak egyet fog enni, spagettit:)
2012. okt. 24. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Eddig mindent megevett, most meg szinte semmit. Vajas kenyér mehet minden mennyiségben, meg olyan kaják aminek a tápanyag értéke egyenlő a nullával... nálunk is régen megevett napi 2 banánt, most azt sem. Húst sem eszi meg.

Állítólag ez normális, minden gyerek átmegy rajta. Engem nagyon zavar, mert jön a tél és nem eszik semmit amiben vitamin van, plusz folyton ki van dobva az étel mert csak össze trancsírozza meg beveszi a szájába és. kiköpi

2012. okt. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Az enyém még csak 19 hetes,így nem tudok tanácsot adni,de annak örüljetek,hogy a banánt nem eszik meg!!!!

Nekem anyósom szokott hozni néha(pedig már ezerszer elmondtam neki,hogy ne hozzon!),és mindig megkérdezem tőle,hogy egy kis rovarirtót nem hozott hozzá innivalónak?!

[link]

2012. okt. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
:D Ennyi erovel ne egyel semmit....
2012. okt. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!