Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti megengednétek a 16 éves...

Ti megengednétek a 16 éves lányotoknak?

Figyelt kérdés
Ugye véget ért a sulim,es utana menni szerettem volna dolgozni, /falun lakunk igy nincs sok lehetosegem/ de ahova akartam volna menni oda nem kellett munkás,olyannyira,hogy még leépités is volt,annyira nem volt munka,pedig 2x is probalkoztam. Igy maradtak a foldmuves munkak. Mindennap mentem volna dolgozni,de anyam pedig oda nem engedett,ami ertheto, o alig birja a 40 fokban kinn.Itthon segitek mindenben, van hogy en takaritok,mosog, fozok is neha,stb, tehat nincs panasz. Egzebkent fodrasznak megyek tanulni 2 ev mulva,de addig persze mindáron dolgozni szeretnék valahol,azt terveztem jovore elmegyek kulfoldre dolgozni diakmunkara baratommal. Ő 21 éves, másfél éve vagyunk egyutt, tehát vigyázna rám, stb. Szoval ti haragudnatok a lanyotokra, ha nem menne dolgozni 16 évesen?

2016. júl. 22. 14:50
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%
Nem nagyon szokás ennyi idősen dolgozni.
2016. júl. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Tudják,és örulnek neki,hogy egész nyáron nem csak a p*csámat akarom itthon mereszteni,hanem kezdni is akarok magammal valamit.

És tudom hogy nem szokas, de szerintem erre is valaszt adtam az iment :)

2016. júl. 22. 16:20
 13/20 anonim ***** válasza:
89%

Szép kis álomvilágba élsz ha azt hiszed hogy kimenni, és legfőképp kint élni olyan könnyü! Azt mondod alapból nincs pénzed, akkor miből akarod kifizetni a nem 2 forintba kerülő repülőutat? Miből élsz ameddig nem kapsz fizetést? 16 éves vagy, de nem tanulsz, ebből gondolom hogy nyelvet se beszélsz. Azt tudod hogy hiába keresel sokat, úgyis feléled majd mert pl a kaja 3x áron van az ittenihez képest? ;)

Nem dolgozni kell 16 évesen a földön, hanem szépen elmenni gimibe és letenni MINIMUM az érettségit!

2016. júl. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
51%
Mennyi idióta ember van itt komolyan. Ha a tizenéves gyerek dolgozni akar akkor az a baj, viszont ha meg nem dolgozik, akkor máris robban a világháború. Ki érti ezt? Kérdező, szerintem nyugodtan menj, én biztosan megengedném. Ne foglalkozz az itt lévő buta, irigy és frusztrált emberekkel. Tedd azt, amit jónak látsz.
2016. júl. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Igen ezt én sem értem.

Ha ugy tettem volna fel a kérdést hogy "anyám mindenáron azty akarja hogy dolgozzak, de én nem akarok mit tegyek?"

akkor az lenne a gond és azt fujnák hogy 16 évesen illőlenne besegiteni a szuleimnek..

Ugyhogy mindegy mit csinal az ember, semmi sem jo..

2016. júl. 22. 17:21
 16/20 anonim ***** válasza:
Kérdező, ne hallgass a 39%-osra, eléggé fura felfogása van, de majd kinövi. Szerencsére vannak rendes, normális kamaszok, akiknek nem esik le a gyűrű az ujjukról egy kis munkától, és nem a papabanktól várják hogy kielégítse az összes szeszélyüket. Én tisztelem az ilyen kamaszokat, mint a kérdező,és remélem az én kamasz gyerekem is ilyen lesz, nem olyan mint a 39%-os.
2016. júl. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi bajod ha kimész dolgozni, jó munkát :)
2016. júl. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2016. júl. 22. 17:50
 19/20 anonim ***** válasza:
hagyjátok, majd jövőre úgyis rájön mi a helyzet :D addig meg álmodozzon csak
2016. júl. 23. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Így, ahogy leírtad, simán.

Az én 16 éves gyerekem is dolgozik, 3 hetet összesen, és élvezi, mindennap meséli, kikkel ismerkedett, jókat beszélgetnek meló közben. Szerencsére nálunk rengeteg a diákmunka-lehetőség, válogathatott. Külföldre is kiengedném jövőre, ha van felnőtt, akit ismerek, és vigyáz rá. Ha betölti a 18-at, akkor pedig a ccusa-vel indulna az Államokba egész nyárra, addigra lesz olyan önálló, hogy nyugodt szívvel kiengedhetem.

Nyáron a hülyéknek/lustáknak kell tanulni a pótvizsgára, aki tisztességesen teszi a dolgát tanév közben, annak nincs szüksége rá.

2016. júl. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!