Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha egy családban az apa...

Ha egy családban az apa cigizik, akkor a gyerekek is könnyebben kezdenek el cigizni?

Figyelt kérdés

Az apa tizenéves korától cigarettázik,az anya viszont nem.A családban van egy 19 éves fiú és egy 17 éves lány.A fiú is már évek óta cigizik,a lány pedig elektronikus cigarettát szív.Az anya próbálta őket leszoktatni,de egyiket se tudta.

Ez mennyire az apa hibája?Vagy inkább baráti társaság volt rájuk nagyobb hatással?



2016. júl. 25. 11:43
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

nagy általánosságban igaz, hogy ahol a szülők dohányoznak, ott a gyerekek is nagyobb valószínűséggel kezdenek el dohányozni.


Ez egyrészt lehet a rossz példa ereje is.

Másrészt pedig lehet genetikus rész is benne: ha egyszer kipróbálják, nagyobb valószínűséggel lesznek függők, mivel a függőség kialakulásának van genetikai háttere.

2016. júl. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Vagy lehet,mert kiskoruk óta szagolták a cigifüstöt,ezért megszerették és utánna már könyebben próbálták ki,illetve szoktak rá.
2016. júl. 25. 12:36
 13/22 anonim ***** válasza:
71%
Ne hülyéskedj már. Hogy lehet azt megszeretni? Aki kiskora óta szagolja, szívja a füstöt előbb undorodik meg, minthogy megszokja. Ma is iszonyodok, még ha csak rá gondolok is, hogy milyen volt cigifüstre ébredni, hiába csukták be a szobánk ajtaját akkor is bejött. Fujj.
2016. júl. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy pont undorodni fog valaki a cigitől ilyen esetben, mint pl én. Sok mindentől függ.
2016. júl. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:
Nekem,Apu cigizik amióta megszülettem de soha ki nem próbálnám/tam.!!!
2016. júl. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

"Másrészt pedig lehet genetikus rész is benne: ha egyszer kipróbálják, nagyobb valószínűséggel lesznek függők, mivel a függőség kialakulásának van genetikai háttere."


Ezen legszívesebben sírnék. Ekkora ökörséget!

2016. júl. 26. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Na és mi a helyzet, az olyan családdal, ahol egyik szülő sem dohányzik, a gyerekek (3) pedig igen? Hol marad a genetika?
2016. júl. 26. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Valahogy úgy érzem, hogy csak bűnbakot keresünk :D
2016. júl. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Emberek ***** válasza:
100%
Saját példámat tudom erre hozni. 19 éves vagyok és lassan 2 éve dohányzom én is. Anyai nagyapám 40 évig füstölt, nagyanyám soha, anyám szintén még csak ki se próbálta, apám tizenéves korában volt alkalmi dohányos, de mivel rendszeresen sportolt később már nem dohányzott, de az ő családjában is volt olyan aki élete végéig köpte a füstöt. Szóval lehet függ a szülőktől, de nem feltétlen. Ez szerintem inkább egy társadalmi normának való megfelelési kényszer, vagy esetleg (mint esetemben) figyelemfelhívás.
2016. júl. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Egyik szülőm sem dohányzik, sőt, még a nagyszüleim közül is csak egy dohányzott, de tudtommal ő sem túl rendszeresen, ráadásul őt én nem is ismertem soha. Én mégis dohányzom, már 14 éves korom óta. És ráadásul kisvárosban lakom. Na erre varrjál gombot, azt hiszem az összes érvednek ellentmondok.

Baráti társaság. Én úgy gondolom ők a legnagyobb befolyásolótényező. Nekem pl. egy kivétellel az összes közelebbi barátom (5) cigizik, ha nem is mind rendszeresen, de legalább alkalmanként.

2016. júl. 27. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!