Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyám megtilthatja, hogy...

Az anyám megtilthatja, hogy szedjek egy gyógyszert, amit végül is egészségügyi okok miatt is kellene szednem?

Figyelt kérdés

Elég kinos problémám van, szóval aki csak röhögni meg kötekedni jár ide, az inkább ne is olvasson tovább.

Szóval elég valószinű, hogy van egy betegségem, ami miatt több tesztoszteront termel a szervezetem, mint amennyit normál esetben egy női szervezetnek kellene. Emiatt sokkal szőrösebb vagyok az átlagnál, ráadásul pár hete vettem észre, hogy már az arcomon is kezdek egyre szőrösebb lenni, az államon is egyre gyakrabban bukkannak fel erős, fekete szőrszálak a pihék között, amiket kiszedek szemöldökcsipesszel, de egy hét múlva megint olyan lesz...Ráadásul a hátam meg az egész hasam is szőrös, ráadásul sötét is, ezért nem merek nyitott felsőkben járni, meg strandra menni. Egyedül nem tudom magamnak pl. a hátamat leszedni, meg nem vagyok annyira mazochista sem, hogy minden egyes négyzetmm-emet legyantázzal, kozmetikusra meg nincs pénzem..Szóval inkább járok még nyáron, 40 fokban is hosszú nadrágban meg olyan pólókban, amikben 5 perc alatt csurom viz leszek, mert csak azok takarják el mindenemet..

És az a gáz, hogy amig az állam meg az arcom nem kezdett szőrösebb lenni, nem is gondoltam, hogy ilyen betegségem lehet, csak utána néztem utána az interneten . És elmondtam anyáméknak is, hogy ez van, de anyám ordibálni kezdett velem. Szerinte teljesen normális, ha egy lánynak a derekát is hosszú, sötét szőrök boritják, meg az egész fenekét, meg az állát is...És hiába kerestem rá neki az interneten is, több oldalra is, ahol erről a hormonbetegségről irnak, hogy ott van, olvassa el, nem hajlandó, csak veszekszik velem, hogy hipochonder vagyok, meg már azt is kitalálta, hogy biztos drogozni akarok, ezért akarok orvoshoz járkálni és mindenféle hormontartalmú gyógyszert feliratni magamnak. És közölte, hogy felőle elmehetek endokrinológushoz, ő nem fogja nekem kifizetni a gyógyszeremet, amit majd felirnak rá. Az sem érdekelte, amikor azt mondtam, hogy ha nem szedek rá gyógyszert, lehet, soha nem eshetek majd teherbe, nem hiszi el.

Az sem érdekli, hogy emiatt nem merek olyan ruhákat hordani, mint mások, nehogy meglássák, hogy tiszta szőr pl. a hátam. Állandóan figyelnem kell, miközben mondjuk vendégségben veszem a cipőmet, nehogy kilátszódjon a derekam. Ha hivnak barátnőmék strandra, mindig le kell mondanom, mert nem akarok közröhej tárgya lenni, pedig néha a fél karomat is odaanám, hogy elmehessek velük fürdőbe, ne itthon kelljen a légkondi nélküli lakásban döglenem, ahol még majdnem melegebb van, mint odakint.

Vagy ami még kinosabb, eddig az összes barátommal szakitanom kellett, amikor hosszabb ideje együtt voltunk és le akartak velem feküdni, mert tudtam, ha meglátnának meztelenül, inkább ők dobnának engem és utána mindenkinek azt hiresztelnék, hogy olyan szőrös vagyok, mint egy férfi.

Anyám meg nagy ivből leszarja, hogy nekem mennyire fáj, hogy ilyen vagyok és csak normális életet szeretnék élni, nem állandóan takargatni magamat mindenki elől. De ehhez szednem kéne a góygyszert, amit felirnak, anyám meg, mint már mondta, nem hajlandó kifizetni nekem, mert szerinte nincs az égvilágon semmi bajom. A többi családtagot meg még ennyire sem érdekli ez az egész..

Mit csináljak? Megtilthatja egyáltalán?


2016. júl. 25. 20:13
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%
Nem tilthatná meg, kötelezettsége az egészséged védelme, de ha nem fizeti ki a gyógyszert, akkor nem tudsz mit tenni, ha neked sincs rá pénzed.
2016. júl. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
92%

1. Menj el endokrinológushoz.

2. Akár saját pénzből, vedd meg a gyógyszert és szedd.

3. Ha van túlsúlyod, sürgősen add le, az is okoz fokozott tesztoszteron termelést.

2016. júl. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 Amarok Tonrar ***** válasza:
92%
Dehogy tilthatja. Hormonprobléma -> hormon kell rá. Nem vagy egészséges, ami még rosszabb is lehet, plusz ezek a gyógyszerek nem olyan hihetetlen drágák. Ne érdekeljen mit mond, kérj másik családtagtól, ismerőstől pénzt, ha máshogy nem megy, aztán ha üvölt is veled, te szedd a gyógyszered. Senki nem tilthatja meg neked, hogy orvoshoz fordulj egy életminőséget rontó betegséggel, főleg nem a saját anyád. Ha kell, titkold el, ha kell, dugd el előle a gyógyszert, de ne ő ítélkezzen már az egészséged felett.
2016. júl. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
92%
Mindenképp menj el orvoshoz ha felírta a gyógyszert és a szüleid nem akarják kifizetni és te sem tudod kifizetni vagy valamelyik kedves rokonod akkor elmehetsz a Gyermekjóléti szolgálathoz ők talán tudnak ebben segíteni.
2016. júl. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
91%
Nagyon sajnállak, de tényleg. Biztos rossz lehet, hogy a szociális életed rovására megy ez a dolog. Az édesanyád viszont egyszerűen NEM NORMÁLIS. Nem is értem hogy meri magát anyának nevezni egy ilyen ember. Hány éves vagy? Szerintem menj el nyugodtan egyedül az orvoshoz, kérj beutalót a háziorvostól, neki is mondd el a problémád. Azért azt már biztos el tudod intézni. Ha az orvos megállapítja hogy tényleg van valami betegséged és felírja a gyógyszert, anyád biztos nem fogja azt mondani hogy nem szedheted. Legalábbis remélem.
2016. júl. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
82%

Ha még 14 sem vagy, az orvos nem kezelhet szülői beleegyezés nélkül. Menj egyenesen a gyermekjóléti szolgálathoz. Ha 14 elmúltál, de nem vagy 18, menj el az orvoshoz, felírja a gyógyszert, és ha a szüleid nem adnak rá pénzt, sétálj el a gyermekjóléti szolgálathoz. Ez kiskorú veszélyeztetése, intézkedniük kell.

Ha nagykorú lennél, csak nincs önálló kereseted, nem tudom mi a teendő, de a gyermekjólét vagy családsegítő bizonyára ad tanácsot.

2016. júl. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
86%

mindenképpen menj dokihoz, aztán mutasd meg anyádnak a papirt


hány éves vagy?

2016. júl. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. 18 vagyok egyébként.
2016. júl. 25. 20:54
 9/23 anonim ***** válasza:
91%
Ez nemcsak kozmetológiai probléma, ne így tekints rá. Amíg kiskorú vagy, a szüleid felelősek a testi-lelki jólétedért, ha nem visznek/engednek el orvoshoz egy ilyen betegséggel, ami nemcsak fizikai, hanem mentális problémákat is okoz, nem fizetik a felírt gyógyszert, holott nincs anyagi akadálya, akkor valóban fordulhatsz családsegítőhöz, gyámhivatalhoz. Nagykorúként nem tilthatják meg, hogy szedd a gyógyszert, az anyagi fedezetet pedig elő tudod teremteni rá, ebben az esetben a családsegítő már nem jön szóba.
2016. júl. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
76%

Egyetértek a többiekkel,azt tenném még hozzá hogy az viszont óriási butaság volt hogy dobtad a fiúkat,aki igazán szeret az elfogad úgy is

Én legalábbis nem szóltam volna semmit, volt egy lány akinek rendes orrszarvú volt és kis csík a hasa alatt és mégis 9 hónapig együtt voltunk az első szex után is,egyáltalán nem zavart mert szerettem, az ő részének tekintettem inkább cuki is volt :)

2016. júl. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!