Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Neveletlen a párom gyermeke,...

Neveletlen a párom gyermeke, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Másfél éve tart egy párkapcsolatom. Eleinte nem volt semmi probléma, elfogadtam a 11 éves fiát, szerencsére nem volt köztünk nézeteltérés.

Mióta hozzájuk költöztem, már több, mint egy éve, folyamatos problémák akadtak, amit már nem tudok tovább elviselni.

Nekem nincs gyermekem, nem tudom, hogy mi a normális, de számomra már túrhetetlen.

Az, hogy a számítógép elől, ki sem mozdul, még a legkisebb probléma.Ha nem készítünk reggelit, inkább nem eszik egész nap, a ruháját szanaszét dobálja, ahelyett, hogy a szennyesbe tenné. Ha fázik, nem jut eszébe, hogy felvegyen egy pólót, és egyébként sem öltözik fel magától reggelente, ha iskolába megy. Esténként, hogy megfürödjön és fogat mosson, már-már könyörögni kell. Mindenért hisztizik, és sír, napjában többször, mert így akarja elérni amit akar. Nem képes velünk leülni vacsorázni, általában csak amikor mi végeztünk, akkor jut eszébe, hogy ő is éhes. Rendszerint, megbeszéljük mi legyen az ebéd, de állandóan csak túrkálja, blamálja, amiből már nagyon elegem van. Ezen kívül borzasztóan szemtelen, trehány, felemeli a hangját, amit úgy gondolom, hogy kicsit sem tehetné meg. Annyi tiszteletet nem ad meg nekünk, hogy ha hazaérünk, kijöjjön a szobájából és köszönjön.

Tényleg velem van a probléma, hogy ezt már nem tudom tovább elviselni?

Többször is szóltam a páromnak, hogy számomra ez aggnormális viselkedés, és a szüleimnek is ez a véleménye. Sajnos ők is többször felháborodtak, amikor egy-egy családi ebéd alkalmával szintén blamálni kezdett, vagy épp a tányérba feküdt.

Nem tudom mit tehetnék, de mostmár napról napra rosszabb a kapcsolatom a párommal is ezáltal, egyszerűen nem tudok már velük egy lakásban élni.



2016. júl. 27. 10:22
1 2 3 4
 1/39 A kérdező kommentje:
26/L
2016. júl. 27. 10:23
 2/39 anonim ***** válasza:
29%
26 már minimum nő, nem lány...
2016. júl. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
95%
Ha ez így folytatódik, szakítani fogtok. Nem hiszem el, hogy a párod nem képes megnevelni a gyerekét.... Csodálom, hogy eddig bírtad a gyerekkel. Biztosan van valami oka annak hogy ezt teszi, le kell ülnötök hárman és meg kell beszélnetek. Nincs más út.
2016. júl. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
23%
Könyörtelen dolog választás elé állítani a párod, hogy vagy te vagy pedig a gyerek... De nem látok más utat. Vagy egyszerűen ülj le vele és mondd el neki, hogy ezzel a helyzettel nem tudsz együtt élni többé. Lássuk milyen választ ad, milyen kompromisszumokra lesz hajlandó. Ha semmire, akkor nincs már többet min gondolkodnod: menned kell, de gyorsan.
2016. júl. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
39%
Mi van a gyerek anyjával? Egyébként bocs de ha apámna új nője lenne én is utálnám mindkettőjüket havár ez csak az én véleményem. A nőt azért utálnám mert betolakodott a családomba, az apámat meg azért mert betolakodót hozott a házhoz. Én fix hogy nem fogadnék szót hisz az új "anya" mégis ki nekem hogy dirigáljon? Na mind1. Amit leírtam nem feltétlen ide való ez csak saját nézetem. Ne azt nézd te mit vársz el habem hogy pl min mehet át a gyerek vagy ilyesmi.
2016. júl. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
89%
Azért ez nem túlzás picit ? Mi az hogy válasszon köztük ? :D És ha a nőt válassza, a gyerek hova megy ? :DDD Meg kell nevelni azt a gyereket! Bár az apja nem tűnik valami határozott szellemiségűnek. Ha még a nővel veszik össze amiatt, hogy a gyereke buta mint a fene.
2016. júl. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Az anyja külön él, nála ritkán van a gyerek. Én kértem a páromat, hogy vigyük el a gyereket egy szakemberhez, hogy lelki probléma van a háttérben, vagy nevelési. De szerinte erre nincs szükség, csak hülyének titulálom a gyereket. Tudom, hogy min megy keresztül, az én szüleim is elváltak. De ez nem jogosítja fel semmire!

El van kényeztetve a gyerek, ez az igazság. Sokszor már legszívesebben lepofoznám, annyira kihoz a sodromból, de természetesen ezt sem szeretném.

2016. júl. 27. 10:40
 8/39 anonim ***** válasza:
77%
Akarom mondani választja nem válassza. :D Bocsi.
2016. júl. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
100%

A fenti probléma nagyon sok családban jelen van.

Mindenki tudja mi a teendő, csak próbálják húzni a végtelenségig, csak ne kelljen róla beszélni.


Vagy megoldást kerestek a helyzetre, vagy keresel magadnak egy olyan férfit akinek vagy nincs gyereke, vagy nevelhető. Esetleg még egy pár hónapig, évig szenvedsz ebben a körben.


Ne legyél tehetetlen, mindig van megoldás.

2016. júl. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
90%

Ha a párod nem tesz semmit, nem neveli normálisan a gyerekét, akkor sajnos te semmit sem tehetsz.

Kénytelen leszel másik párt keresni. Úgy tűnik a párod nem tudja, nem akarja megnevelni a saját gyerekét. Így te hiába mondod neki, hogy ez így nem jó.

2016. júl. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!