Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el apukámnak,...

Hogy mondjam el apukámnak, hogy nem szeretnék vele elmenni nyaralni?

Figyelt kérdés

Szüleim 3 éve váltak el, anyukámmal és mamámmal élek. Apukám minden nap felhív (bár a beszélgetés annyiból áll, hogy mi volt az ebéd, voltam-e valamerre stb.) kb. havonta 1-szer felbukkan, akkor az autójában beszélgetünk. Azóta új menyasszonya/felesége van, aki miatt elhagyta anyukámat anno. Idén szülinapomra 2 db felsőt kaptam, semmi többet, ballagásomra egy csokor virágot, egy bögrét és 3000 Ft-ot, míg anyukámtól sokkal többet. Ő nem sokat foglalkozik velem, a gyerektartást is már többször le akarta alkudni, kevesebbet akart fizetni, de anyukám nem engedte. Tavaly állatkertbe akart vinni, de aznap esett az eső. Ekkor megígérte, hogy még a nyár folyamán elmegyünk valahova. Ebből azóta se lett semmi. Apai ágról mamámmal, illetve apukám testvéreivel és unokatesóimmal se tartottam a kapcsolatot, ők se érdeklődtek felőlem. Aznap, mikor állatkertbe mentünk volna, felhívott, hogy mama már nagyon várta, hogy menjek, nem mennék-e el hozzájuk. Én arról se tudtam, hogy aznap mentünk volna mamáékhoz, de elmentem hozzájuk. 2 óra alatt mamával 2 szót ha beszéltünk, szóval nagyon várhatott. Viszont tegnapelőtt megkérdezte, hogy nem akarok-e elmenni vele Balatonra, és én azt mondtam, hogy átgondolom. Ekkor azt mondta, hogy felhívja anyukámat, de anyukám nem akar vele beszélni. Ma ráírt apukámra, hogy mindegy, hova és mikor visz, de ketten menjünk.

Ebben igaza van és anyukám tudja egyébként, hogy nem akarok apukámmal nyaralni (ami a fentiek alapján szerintem érthető) viszont ma azt mondtam neki, hogy van kedvem elmenni, így nem tudom, hogy most mit csináljak. Elég visszahúzódó típus vagyok és nem akarom apukámat megbántani, mivel egyszer mondta már, hogy azért nem megyek hozzá, mert utálom. De ez nem így van, csak ha kicsit jobban nyitna felém és kicsit jobban törődne velem, akkor talán elmennék vele, de így...

Szóval, hogy mondjam meg neki, hogy nem akarok elmenni vele?



2016. júl. 27. 10:38
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%
( 9 ) Téged szerinted azért visz az apád, hogy internetezz ? Milyen emberek vannak, komolyan. :DDDD
2016. júl. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%
Apád szeretne veled normális kapcsolatot, de egyrészt te is hátráltatod, másrészt anyád se teszi könnyebbé a dolgát. Ok, nem vitt el állatkertbe, mert esett az eső, de basszus, wow, naponta felhív, azért az nem semmi, valljuk be! Az, hogy milyen értékben kapsz tőle, ne foglalkozz vele, lehet ennyit engedhet meg magának. Nem tudom, hogy hány éves vagy, feltételezem 14-16, tehát ezen tetteknek a jelentőségét még nem igazán érzed, de nem is kell, mindenesetre még mindig jobb egy rossz nyaralás, mintsem később azon bánkódni, hogy miért nem mentél el vele...
2016. júl. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%

Legtöbb szülő (általában az apák) nem tudnak érzelmileg megnyílni. Először dönts szeretnél-e nyítani/esélyt adni apudnak vagy passzívan kikerülöd.

Figy, sose az a lényeg ki mekkora értékű/mennyiségű ajándékot ad (ez ovis dolog nagyon) hanem az, hogy az illető szívéből adja-e... Pl lehet hogy szüleim több nagyobb dolgokat adott, mint mamám (jó illatú tusfürdők,csoki stb apróság) de tudom hogy ő jobban kimutatja felém szeretetét s jobban is elbeszélgetek vele mint bárki mással.

Elszakítottam szüleimmel való lelki kapcsolatot mert csak fájt amit műveltek (mindkettő helyen feledésbe merűltem s mindig csak én futottam utánuk -potyára. Apámnál teljesen kirekesztett az ottani otthonomból az elkényeztetett féltesó.)

Vagy nyítasz apád felé (elhívogat szóval van esély ) a kapcsolat kiépítésére vagy elszakadsz tőle. (én próbáltam nyítani de esélytelenül, neked van lehetőséged, használd ki az alkalmakat amik adódnak az életbe.)

Hajrá!

Mivel anyudat elhagyta másért, így persze hogy haragszik apádra. Kinek tetszene egy ilyen helyzet? Kinyomnám a párom golyóit a szemüregén ha megtenné velem xD annyi év után.

Te döntésed: Esélyt megpróbálva beleugrasz vagy kikerülöd a kapcsolat keresést.

2016. júl. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszokat. Gondoltam, hogy az ajándékos dologból lesz nézeteltérés, de én ezt nem úgy értettem, hogy vegyen nekem 8 autót, 9 házat, 12 lovat, 4 tankot, meg 3 felhőkarcolót, csupán ha már anyukám ennyit költ rám (hiszen mindent ő fizet) akkor lehetne benne annyi, hogy próbál ő is valamennyit tenni hozzá, de még a gyerektartást is le akarja alkudni. De természetesen ez nem lényeg és nem is ezen van a hangsúly.

Az, hogy minden nap felhív, tényleg rendes tőle és valóban nem mindenki tenné meg, de ahogy növök, egyre kevesebbszer van kedvem ehhez. Persze ez se kedv kérdése, hiszen mégis csak az apám.

Sajnos apai nagymamám januárban meghalt, azóta nagyon sokat gondolok rá és arra is, hogy mi lett volna, ha tartjuk a kapcsolatot, de későbánat sajnos.

11:07 - abszolút nem erről van szó, nem apám ellen nevel az anyám, hiszen ő azt is mondta, hogy akkor és oda visz, ahova akar, de azt nem szeretné, ha apám élettársa is ott lenne.

11:10 - Akkor nyaralás szempontjából én még jobban jártam.

Viszont azért se akartam nagyon ezt a nyaralást, mert mi anyukámmal többször elmegyünk strandolni, kirándulni és ilyenkor van, hogy barátnőm is eljön velünk, így azért jobb a hangulat, viszont Balatonért annyira nem vagyok oda, kiskoromban sokszor voltunk ott, de már nem szeretem. Annyit kértem apukámtól, hogy menjünk el Pestre augusztusban, mivel ott lesznek a barátnőmék és először találkoznánk, de azt mondta, dolgozik és nem tud elvinni. Megértem, hogy sokat dolgozik, de mindenre ez a kifogása. Persze ezen már nem is rágódok, nekem mindegy...

11:19 - Az értékeket csak megemlítettem, egyébként nem is foglalkozom vele. Életkoromat jól saccoltad, de teljesen igazad van, ha anyukám üzenete után még el akar vinni, (bár nem írt neki annyira durvát, tehát nem is ez a lényeg) akkor átgondolom és lehet, hogy elmegyek vele. :)

2016. júl. 27. 11:23
 15/32 anonim válasza:

A te esetedben jobb lenne ezt ha megbeszélnétek! Én 16 évig szerettem volna ha apaként viselkedik velem. 2 évente láttam egy pár napot. Se telefon, se egy boldog karácsonyt, se semmi! Az nem is érdekelt, hogy a 3000 forint gyerektartást nem fizeti. (3000 forint! Az semmi!)Csak azt sajnálom, hogy nem hamarabb mondtam meg neki, hogy nem megyek el vele nyaralni. (2napra horgászni, ahol ő berughat) 6 éve beszéltem vele utoljára amikor mondtam neki, hogy felvettek egyetemre. Neki az volt a válasza, hogy oda ész kell, és úgy sem fog sikerülni. (ötös diploma).

Na mindezt azért írtam, mert azt látom, hogy ő szeretne foglalkozni veled.

Beszélgessetek!

2016. júl. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
14%
(11) Nem,nem gondolom. De 15 éves vagyok és abban a korban vagyok amikor kitudom épiteni a baráti társaságom. Általában kávézókban találkozunk vagy hasonló de ha erre nincs lehetőség akk marad a wifi.
2016. júl. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
84%

A szülői elidegenítés iskolapéldája, amikor a kapcsolatot ápolni kívánó apa ellen hangoljuk a gyereket. Ennek legjobb eszköze a megvásárlás (nézd mennyi mindent kapsz tőlem és apádtól csak ennyit, nem is szeret), az ellenséges légkör megteremtése és fenntartása az apával szemben, elzárkózás a kommunikáció elől a gyereket érintő ügyekben, hazugságok és féligazságok adagolása a gyereknek olyan dolgokról, amikhez még nem elég érett, így befolyásolható.

Ennek ellenére apád még mindig próbálkozik, ami dicséretes. Nem lehet könnyű neki.

Ha nem akarsz menni, mondd azt neki.

2016. júl. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
96%
Inkább menj el vele. Neked legalább még próbálkozik, hogy helyre hozza a kapcsolatotokat....Adj neki 1 esélyt.
2016. júl. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
81%
( 16 ) Szerintem azért vinne téged az apád, mert szeretne egy kis időt együtt tölteni Veled. Nem pedig azt akarja nézni, hogy Te hogy beszélgetsz másokkal az interneten. Vagy talán belehalnak a barátaid, ha 2 napig nem írsz nekik ? Te egy igazán fontos személy lehetsz. :)
2016. júl. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
94%

1. Akkor de, mégiscsak bajod a pénz.

2. Most vallottad be, hogy NEKED nincs kedved beszélgetni vele, amikor felhív.

3. Apukád nem azért akar elvinni valahova, hogy fuvarozza a feneked, és te találkozhass a barátnőiddel. Apukád azért akar elvinni, hogy együtt töltsetek egy kis időt. Amire a Balaton tökéletes lenne. Te viszont csak azt szeretnéd, ha a sofőröd lenne, és elvinne a barátnőidhez.

De az is sokat elárul, hogy még anyukáddal sem tudsz úgy elmenni, hogy barátnő ne legyen veletek, mert különben rossz a hangulat...


Tudom, hogy egy lázadó kamaszlánynak ez nagyon nehéz, de próbálj meg egy icike picikét magadba nézni, mert itt most veled van a baj, és nem apáddal. Most nyavalyogsz mindenért, de 5-6 év múlva nagyon fogod szégyellni magad, hogy így viselkedtél.

2016. júl. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!