Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el a szüleimnek...

Hogyan mondjam el a szüleimnek hogy segítségre van szükségem?

Figyelt kérdés

1 éve lassan, hogy valami bajom van. Talán depresszió vagy szorongàs vagy nem is tudom. Lehetséges ez egyáltalán 14 évesen?

Kitöltöttem már egy csomó ilyesmi tesztet a neten, és a legtöbb azt írta, hogy súlyos depresszióm van.

Tudom jól, hogy a depresszió nagyon durva dolog, de szerintem ez nálam is megvan. Nagyon sok mindenen mentem keresztūl az elmúlt 1 évben.

Nem tudok aludni, lehangolt vagyok, nincs semmihez energiám, mindenen elsírom magam. De van mikor nagyon jól vagyok, de csak egy rövid ideig, aztán megint minden a régi.

Úgy érzem nem szeret senki és mindenki átver.

Már nem bírom magamba folytani, egyedül már nem megy, megfogok ōrülni.

Hogyan mondjam el ezt a szüleimnek?

Nem tudom miért, de nagyon félek elmondani, lehet nem is vennék komolyan.

14/L



2016. júl. 28. 23:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%
Barátaid tudják vagy ők nem próbálnak segíteni???Szerintem először csak beszélgess el erről a szüleiddel. Attól függ, mennyire értenek meg. Mindenképpen ell kéne nekik mondanod, mit érzel, mert most még tudnának segíteni.;)
2016. júl. 29. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szia! :)

Mindenképp mondd el a szüleidnek. Ha pl anyukáddal vagy jóban akkor ülj le vele és meséld el neki az elejétől. Nem jó ha magadba folytod, mert később csak rosszabb lesz.

Ha megértő akkor keres neked egy jó szakembert aki segít rajtad.

2016. júl. 29. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Valami történt veled 1 éve és nem tudod feldolgozni..
2016. júl. 29. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ès ezt a szüleid hogy hogy nem veszik èszre?
2016. júl. 29. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%
A netes teszteket hagyd. Beszélj anyuddal. Hogy mondd el? Így, ahogy itt is írtad.
2016. júl. 29. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Bence_ ***** válasza:
95%

Iskola pszichológus?

Család segítőben is biztosan van.

Vele nyugodtan át tudnád beszélni a dolgaidat. Tényleg van megoldás.

2016. júl. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%

a szülők sokszor nem veszik észre. egyrészt mert ez egy fokozatosan elmélyülő dolog. és nagyon kis fokozatonként. a végeredmény, meg a korábbiak lapján már nem egy feltűnő dolog.

másrészt kamasz lány. "biztos, durcás, vagy csak kamaszos bajai vannak, szerelmes viszonzatlanul" elég sok magyarázat lehet a szülők szerint.

és akkor ott van, hogy rohannak, sok dolguk van, és a gyerekükre annyira nem tudnak figyelni.

meg amúgy is: vannak depressziósok, de a mi lányunk miért lenne az?...

2016. júl. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

kérdező:


ne félj. legfeljebb neked lesz igazad, és nem vennék komolyan. de nem hiszem. ne hétköznap este próbáld, amikor fáradtak. vagy a kedvenc sorozatuk alatt. esetleg anyuddal beszélj, amikor főz, és te is segítesz neki. ne azonnal, hanem szóba hozva, hogy neked is van valami problémád, amiról nem tudod, hogy mennyire baj, vagy se, de nem tudsz elszakadni a a gondolattól, ogy barátaid, és mások is mondták, hogy megváltoztál, hogy.....

a netes tesztet ne mond, mert azok bár van köztük jó is, de azért nem igazán megbízhatóak

2016. júl. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Ha rossz dolgok történtek veled akkor nem csoda hogy szar kedved van. Ebben az esetben szó sincs depresszióról.
2016. júl. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia!!!

Nagyon jó, hogy tájékozott vagy és felfedezted,hogy valami nem stimmel a lelki egészségeddel!! Sokan nem tudják, hogy mi a bajuk. Nagyon sokan!!! A fel nem ismert és nem kezelt depressziókból adódik a legtöbb öngyilkosság!!

De ne ijedj meg, nagyon jól lehet kezelni ezt a betegséget. Valószínűleg serdülőkori depressziód van, a sok hormonális változás okozhat ilyet.

Mindenképpen szakemberhez kellene menni!!! szerintem a pszichológus ide nem elég, pszichiáterhez kell menni.

A Vadaskert kórházban és rendelőben(Budán van), kifejezetten gyermek pszichiáterek vannak. A háziorvostól kérjetek beutalót, ő tudni fogja, hol van még ilyen rendelés!!

Semmi képpen ne hagyd, hogy ne vegyenek komolyan, mert annak sokkal rosszabb következményei lehetnek, mintha hitetlenkednek!!

Elmondod a tüneteket, amiket érzel és tudatosítod, hogy ez nem kamaszkori lelki nyavalya, amit nem kell tudomásul venni!

2016. júl. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!