Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el a szüleimnek...

Hogyan mondjam el a szüleimnek hogy segítségre van szükségem?

Figyelt kérdés

1 éve lassan, hogy valami bajom van. Talán depresszió vagy szorongàs vagy nem is tudom. Lehetséges ez egyáltalán 14 évesen?

Kitöltöttem már egy csomó ilyesmi tesztet a neten, és a legtöbb azt írta, hogy súlyos depresszióm van.

Tudom jól, hogy a depresszió nagyon durva dolog, de szerintem ez nálam is megvan. Nagyon sok mindenen mentem keresztūl az elmúlt 1 évben.

Nem tudok aludni, lehangolt vagyok, nincs semmihez energiám, mindenen elsírom magam. De van mikor nagyon jól vagyok, de csak egy rövid ideig, aztán megint minden a régi.

Úgy érzem nem szeret senki és mindenki átver.

Már nem bírom magamba folytani, egyedül már nem megy, megfogok ōrülni.

Hogyan mondjam el ezt a szüleimnek?

Nem tudom miért, de nagyon félek elmondani, lehet nem is vennék komolyan.

14/L



2016. júl. 28. 23:52
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%

sportolj keres barátokat, járj szinjátszó körbe...

sok mozgás és új barátkozási lehetőségek kellenek nem doki

nem vernek át a barátaid csak ők is el kezdtek kamaszodni és bediliztek a hormonoktól

2016. júl. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

menj el pszichológushoz mond el neki mi a problémád ( bár nem hiszem hogy 14 évesen olyan komoly problémád lenne és bele ne kezd miután elolvasod részletezni hogy neked milyen rossz k>rvára nem érdekel ) ő majd fel ír egy antidepresszáns ( vagy inkább elmondja hogy az ami a bajod nem komoly és menj el hozzá még pár hétig )

( nem érdekel hogy ezután ki fog leszólni hogy bunkó vagyok de az az igazság hogy egy 14 éves gyereknek mert akármennyire nagy lánynak/fiúnak érzi magát még gyerek vagyis tini hogyha nem rekesztik ki vagy nincs semmi mássága vagy ilyesmi akkor nem hiszem h nagy problémája lehetne )

2016. aug. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Az előző tanévben jött ki rajtam a depresszió.

Érzékeny lelkű vagyok, rosszul éltem meg a kamaszkort, és az aktuális barátom még bántalmazott is (inkább lelkileg, mint fizikailag). Közepes mértékű depresszióm volt, mint kiderült - először a suli pszichológushoz mentem el, aki átirányított egy mentálhigiénés központba.

Nem mondtam el édesanyámnak, féltem, hogy magát okolná... de egy neurológiai vizsgálaton kiderült, és elolvasta a leleteket. Nagyot csalódott, hogy nem fordultam hozzá. Később kiderült, hogy gyógyszeres kezelés is kell, és ő megértett, segített, mikor ezt nagy nehezen kinyögtem neki, így kicsit bántam, hogy nem osztottam meg vele előbb.

Szerintem először nyugodtan fordulj szakemberhez, mert segít megérteni, mi is történik veled. Nem tudom segítettem-e ezzel, ha gondolod, írj nekem nyugodtan :)

18/L

2016. aug. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!