Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nálatok is meg kell enni azt...

Nálatok is meg kell enni azt a kaját, amit utáltok?

Figyelt kérdés

Nem tartom magam válogatósnak, most hirtelen összesen 7 db ételt vagy hozzávalót tudok felidézni, amit soha az életben nem lennék hajlandó megenni. Minden mást több-kevesebb lelkesedéssel megeszek.

Anyám viszont lassan sportot űz abból, hogy ezeket rakja bele mindenbe, illetve ezeket főzi. Például: tudja nagyon jól, hogy kiskoromtól kezdve rendesen rosszul vagyok a kelkáposztától és a kelbimbótól is, volt, hogy konkrétan hánytam tőle, annyira undorodok tőle... Mégis rendre lerakja elém a kelkáposzta főzeléket, majd mosolyogva kioktat, hogy én bizony a kelkáposztát szeretem, csak a kelbimbót nem. Majd 2 hét múlva kelbimbót rak elém.

Ha kacsát süt, akkor mosolyogva közli, hogy "annyira nincs is kacsa íze", nyugodtan egyem csak meg....

Minden héten legalább 1-2 ilyen eset van, pedig igyekszem minél kevesebbszer itthon enni..

Folyton rám akarja erőltetni azt, amit nem szeretek. Nálatok ez hogy van? Muszáj megenni "szeretet nélkül" olyan kaját, amit gyűlöl valaki a családból? Vagy annak van más kaja? Vagy éhes marad? Hogy oldjátok meg?


2016. júl. 29. 17:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért elég nagy szemétség a részéről,hogy tudja hogy miket nem szeretsz de direkt olyanokat készít.
2016. júl. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
42%

Grand Spin válasza:


Nem ,mert én tartom a kóser étkezést -a szüleim pedig nem-.

2016. júl. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mindig mindenki azt eszi meg, amit szeret, nincs olyan, hogy ráerőltetjük a másikra. Gondolom anyukád sem örülne neki, hogyha meg kellene ennie valamit, amitől konkrétan rosszul lesz. Próbáld megbeszélni vele értelmesen, mert ez így nem normális.
2016. júl. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk anyum vagy a mamám szokott főzni és mindig megkérdeznek engem vagy apum, hogy mit ennénk és azt csinálják meg. :) Szinte soha nem főznek olyat amit nem szeret valaki, vagy ha mégis akkor mindig van valami alternatíva, hogy senki ne maradjon éhen. Általában tekintettel vagyunk egymás ízlésére.
2016. júl. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Azt mondja, ő nem válogatós, és megeszik mindent...
2016. júl. 29. 17:38
 6/21 anonim ***** válasza:
95%
Nem, nekem anyukám sose főzött olyat, amit nem szeretek. Vagy ha maguknak mégis olyat főzött, akkor külön csinált nekem mást, amit megeszek. Én sem vagyok válogatós amúgy.
2016. júl. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
94%
Ez tényleg nem szép dolog mert az rendben van, hogy főz valamit és neked az nem ízlik vagy nem szereted, de az, hogy direkt olyat csinál, amiről tudja, hogy te nem szereted és nem fogsz tudni enni belőle az nagy szemétség. Nálunk anyukám odafigyel ezekre a dolgokra. Van néhány dolog, ami az egyik családtag kedvence, de a másik gyűlöli. Ilyenkor mindig van legalább kétféle kaja van itthon, hogy senki ne maradjon éhen. Ha esetleg annyira nincs sok ideje, hogy kétfélét főzzön, akkor van, hogy hoz haza kínait vagy pizzát vagy valami gyorsat pl. valami tésztát összedob. Ilyen egyszerűbb kajákat én is meg tudok magamnak csinálni és ilyen alap hozzávalók is mindig vannak otthon vagy egyszer-kétszer lehet "hideget" is enni (szendvics például). Viszont általában arra törekszik, hogy mindenki tudjon főtt ételt enni pl. a tesóm csak csirkehúst eszik ezért neki mindig van külön csirkéből készült kaja. Sokat szokott csinálni tésztát és akkor különböző mártást készít rá, hogy mindenki tudjon magának választani (például én imádom a spenótos, brokkolis, zöldséges tésztákat, de apukám csak bolognai szószt szereti). Én úgy gondolom, hogy egyáltalán nem muszáj megenni. Ha az ember nem szeret valamit, akkor azt nem kell megenni. Nekem mákot, májat és nyúlhúst sehogyan nem lehetne letuszkolni a torkomon. Itthon senki nem erőlteti a másikra, de van egy-két rokonom, aki elég erőszakos. Én egyszerűen nem értem ezeket az embereket, szerintem mindenki el tudja dönteni, hogy mit szeretne megenni és mit nem és ebbe nem kell másnak beleszólnia.
2016. júl. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Engem kiskoromban még meg is vert, ha nem íízlett valami.
2016. júl. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Én laktózérzékeny vagyok és richtig mindenbe tej/tejföl/túró kerül. Válasz: én a pörköltet tejfölösen csinálom.

Persze mikor erről tettem fel itt kérdést, mindenkitől megkaptam, hogy főzzek magamra ha nem tetszik ;)

2016. júl. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
71%
Hát jah, ez elég beteges. Mindenkinek azt kell enni, ami jól esik. Gyerekek esetében kivétel az, ha azért nem eszik meg valamit, mert a cukorkára pályázik vagy mert a kinézete alapján nem akarja megkóstolni, de ezek kicsi korban jönnek elő, tini korban már illik tiszteletben tartani az ember ízlésvilágát.
2016. júl. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!