Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám állandóan "nyomoz" utánam?

Anyám állandóan "nyomoz" utánam?

Figyelt kérdés

13 éves lány vagyok a problémám anyukámmal lenne mert: egész eddig anyámnak akartam megfelelni amilyennek ő szeretné a kislányát 5ös tanuló egésznap a szobájában ülő és

tanuló visszafogott "jó kislány"... Facebookom nincs mivel nem engedi és semmien más ehhez hassolnó oldalt. A suli választásba is beleszeretne szólni nem hagyja hogy abba mennyek amibe szeretnék mind ezt azzal indokolva "mert én vagyok az anyád" vagy mert "nem fogom hagyni hogy tönkre tedd az életed! Benned sokkal tőbb van mint holmi ingormatikus építész!" Aztán nem birtam tovább csináltam magamnak vibert. Eleinte ezen is nagyon kiakadt de aztán félbév alatt megbékélt... 3 barátnőmmel tartom rajta a kapcsolatot és az utóbbi időben egy fiuval is irogadtam de szimplán barátilag... És egyik éjjszaka anyukám végig olvasta az üzeneteimet... Mint megtudtam ez nem csak most történt hanem rendszeresen... Ezen a fiun annyira fennakadt hogy internet "elvonást" kaptam vagy mit... Suliból egyedül jártam haza de akkoris percre pontosan elkellett számolnom mikor hol merre jártam. Ha a barátnőimmel elmegyek pl sétállni akkor is csak úgy hogy ő hoz visz és napokkal lekell előtte beszélni a szülőkkel. Szerintetek normális hogy ennyire beleszól a dolgaimba? Próbáltam már vele beszélni erről de mindig veszekedés lett belőle és mindig megkapom hogy "azért mert én vagyok az anyád"! Szerintetek mit tehetnék hogy egy kicsit komolyabban kezeljen?


2016. júl. 30. 19:09
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Ebbe bele lehet örülni.. Apád mit szól ehhez őt is elszámoltatja? Én lépnék kollégiumba messzire
2016. júl. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A szüleim kiskoromban elválltak apámmal még úgy sem állok szóba... Nem törődik velem ha mégis kellek neki akkor valami hátsó szándéka van
2016. júl. 30. 19:16
 3/9 A kérdező kommentje:
Ja és bocsi a helyesírási hibákért csak siettem
2016. júl. 30. 19:17
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

Informatikus mérnök és építész mérnök van, esetleg programozó/programtervező informatikus..


De most továbblépve, a barátaiddal való beszélgetést és a facebookot nem kommentálom, nincs mit hozzáfűzni, nem tudom mik folynak közben..


És a gyenge érv amit manapság minden szülő használ:

"Mert csak" "Mert az anyád vagyok" "Mert én tartalak el" "Kussolj"

2016. júl. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
75%

Én megtudlak érteni.

Tedd meg amit akarsz csak nem ver agyon?! Persze hatarokkal szoval ha elakarsz menni a baratnoiddel akkor menj most max.kiabal egy sort..

13/l en ezt csinaltam es azota mar megengedik h osztalytarsamnal aludjak meg ilyeneket

2016. júl. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Bocsi úgy értettem hogy informatikus vagy építész mérnök
2016. júl. 30. 19:27
 7/9 anonim ***** válasza:
61%
Pont ezek az egyik legjobban kereső szakmák, vagy mit akar belőled? Takarítónénit?:)
2016. júl. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%

Egyik oldal a szülői féltés, ami valahol érthető, a másik oldal, h az agyonkorlátozásnak nincs jó vége.


Ha nem tudsz anyukáddal érdemben beszélgetni, és senki felnőtt nincs a közelben, akinek őszintén el tudnád mondani, h mi a problémád, és segítene neked (nagyszülő, nagybácsi, nagynéni, keresztszülő, nagytesó, stb), akkor próbáld meg neki egy levélben megfogalmazni, okosan, higgadtan, h érted, h félt téged, és aggódik, de te jól éreznéd magad, ha elmehetnél kicsit szabadabban a barátnőiddel, ha ésszerű korlátok közt lehetne Facebook-fiókod, természetesen idegenekkel nem állsz szóba, stb, és esetleg a válsztott sulidról is írhatnál bővebben, adhatnál infokat, h miért ezt szeretnéd.

A higgadt, okos, felnőttes érvelés sokat lendíthet.

2016. júl. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2016. júl. 30. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!