Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni ilyen esetben...

Mit lehet tenni ilyen esetben az anyámmal?

Figyelt kérdés
Azt mondta hogy a házát a nővéremre fogja hagyni. Mindig is őt szerette jobban, már kisebb korunkban is, állhattam volna fejre is, akkor se változott volna semmi.
2016. aug. 2. 08:18
1 2
 1/11 anonim válasza:
6%
Nalam ugyanez volt a helyzet, csak nekem apum a nővéremet ajnározta mindig is. Én ezért elkezdtem anya oldalára állni, neki "nyalni" :D ... Persze ez csak addig ameddig ők tartanak el. A jövőben teljes mértékben el szeretnék szakadni a családtól, ezt tanácsolom neked is. Lehet noverednek lesz egy haza, de te tobbet érhetsz el az eletben ha nem teszi anyukád a segged alá, hanem megkuzdesz érte. Sokaknak nem fog tetszeni ez a valasz, de én egy ilyen ember vagyok, egyaltalan nem családcentrikus. Es nem erzem azt hogy rosszabb ember lennek mint bárki.
2016. aug. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%

Érzelmileg ez biztos megvisel, nagyon rossz lehet...

Jogi szempontból ez kivitelezhetetlen. A magyar jogrendszerben létezik a 'köteles rész'. Ez azt jelenti, hogy minden gyermeknek részesülnie kell az örökségből. Csak ha nagyon komoly gondok merülnek fel, akkor lehet kizárni a gyereket az örökségből.

2016. aug. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát pedig, ha egyszer valóban ráhagyja akkor semmit nem lehet már tenni. Én pedig kinézem ezt belőle.
2016. aug. 2. 08:42
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem ezt legfeljebb úgy tudja megtenni, ha még életében ráíratja a nevére.
2016. aug. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%

Nagyon jó lehet a viszony, ha úgy kell követelni az örökséget...

Te meg miért követelőzöl? Ha így áll a dolog, állj a saját lábadra, és hagyd őket a fenébe.


Én anno 17 évesen elköltöztem anyámtól, azóta vissza sem néztem (most 32 vagyok). Ha egyszer valaki megkeres, hogy örököltem, nem fog érdekelni, lemondok róla teljesen.


Azt is megteheti anyukád, hogy még életében átíratja a tesódra, és akkor máris nincs semmiféle örökség, meg köteles rész...

2016. aug. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 acelsziv ***** válasza:
82%

Meg tudja tenni, ha eltartási szerződést köt vele. Te meg inkább hagyd a fenébe akkor. Fog még ő keresni téged, hogy tartsd el és gondoskodj róla, mert "ez a kötelességed"

Sajnos nemigen tudsz vele mit tenni.

2016. aug. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
64%

Milyen állat szülők vannak! Micsoda primitivitás kell ahhoz, hogy valaki a saját gyerekének a szemébe mondja, hogy nem szereti úgy mint a másikat?

Mit lehet tenni anyáddal? Otthagyni, amint tudod, és soha többé semmit nem kérni tőle. Bizonyítsd, hogy sokra tudod vinni, és majd amikor könyörög, hogy lássa az unokáját, emlékeztesd arra, hogy mit tett veled.

2016. aug. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem mondta a szemembe hogy jobban szereti a tesómat, de érzem. Mindig azt mondja ugyanúgy szeret minket. De olykor felemlíti ezt a ház dolgot, és azt mondja a tesómra fogja hagyni.
2016. aug. 2. 11:48
 9/11 anonim ***** válasza:
Akkor mivel indokolja, hogy kihagy az örökségből? Valamiért neheztel rád? Összevesztetek?
2016. aug. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Neheztel rám, mert nem úgy viselkedek sokszor ahogy elvárná. Pl. ha nem csinálom rögtön azt, amit mond, leáll velem veszekedni stb. Még kis dolgokon is képes velem összeveszni. Tesómat feleannyira se bántja meg. De kiskorunktól kezdve azt érzem hogy a tesómat jobban szereti, de nem tudom miért.
2016. aug. 2. 12:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!