Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ebben az esetben most komolyan...

Ebben az esetben most komolyan mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, mindig megbízható voltam, sosem csináltam semmi elítélendőt. Nem cigizek, nem iszok, nem csapongok. Jó tanuló vagyok, orvosira készülök. Néhány teljesen értelmes barátommal elmennénk beülni egy letisztult kocsmába - és itt sem fogyasztatnék alkoholt - beszélgetni. Azonban édesapám ebből az egészből veszekedést, konfliktust csinál, nem szeretne elengedni. Komolyan kétségbe vagyok esve ... Értem, hogy félt és ez nagyon aranyos tőle, de felnőtt vagyok, körülbelül tízig-tizenegyig maradnék, még nem is pesti éjszakában jönnék haza, telefonon mindig elérhető vagyok. Hogyan közelíthetném meg a témát? Komolyan nem tudok már mit tenni... :(
2016. júl. 22. 10:29
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
98%
Már bocs hogy ezt mondom de ez így nem normális + már nem vagy gyerek állj ki magadért . próbáld ezeket el mondani nekik, ha értelmes megérti.
2016. júl. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
91%
Fogod magad, megmondod, hogy: "Édesapám, majd jövök. Telefon nálam, ha valami baj van, szólok. Szevasz."
2016. júl. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
90%
19 éves vagy! Basszus ez nagyon gáz. Beszélj vele, mert elszalad melletted a fiatalságod. Ez már túlzás, amit apád csinál.
2016. júl. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudom hogy nevelt téged, de ideje felnőnöd és kiállnod magadért.

Tudod milyen sok nő van aki 25 évesen is bent tartják mert hagyja magát? Most kell ezt elkezdeni különben mindig rájuj keszel szorulva és ugráltatni fognak. Szóval én elbeszélgetnék vele: figyelj apa, tudom hogy aggódsz, de már jogilag felnött vagyok, ismersz nem csinálok hülyeséget , tudok vigyázni magamra, 11 ig maradnék legkésöbb, értelmes barátokkal vagyok, egyszer el kell fogadnod hogy felnőttem. Ha ezek utàn is veszekedik, egyszer csak menj el és kész. Ha utána is nagyon kiakad akkor dolgozz hogy minél hamarabb el tudj költözni mert ez csak rosszabb lesz.

2016. júl. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
91%
Javasold, hogy menjetek el ketten abba a kocsmába, igyatok egy limonádét, aztán döntse el, hogy szerinte mennyire voltatok veszélyben.
2016. júl. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
96%

Vagy állj ki magadért és mondd, hogy majd jövök, sziasztok, vagy mondd neki azt, hogy egy szülinapot megünnepelni mentél egy barátodhoz.

Nem kell ezen parázni.

2016. júl. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
97%
Ja és sajnos ez egyáltalán nem aranyos tőle, hanem inkább már picit beteges.
2016. júl. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
97%
A függetlenséget nem adják ingyen. Senkinek. Ha nem konfrontálódsz, akkor gyerek maradsz. Ne kell veszekedni. Ő kiabál. Te meg nyugodt hangon annyit mondasz: megértem hogy aggódsz és szeretlek. De elmegyek. Ha akarsz telefonon utolérsz, x órára itthon leszek. Kérlek ne veszekedjünk ezen.
2016. júl. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 CitromPeti válasza:
24%
Szerintem hülyeséget beszéltek aranyos az apjától, hogy ennyi idősen is félti még. Egyáltalán nem beteges ez a mai világban. Viszont abban igazatok van, hogy abban semmi kivetnivaló nincs, hogy a barátaival szeretne lenni. Én sem iszom soha sőt én el is ítélem kicsit nem dohányzom meg semmi úgy ahogyan te. Be szoktam ülni néha a kocsmába a baràtaimmal ebben semmi rossz nincs iszok egy tonicot és kész. Ülj le apáddal köszönd meg hogy aggódik de mond meg, hogy igen is elmész mert el akarsz és nem vagy kisgyerek.
2016. júl. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Az is megeshet,hogy ezután mindenfélével zsarolni fog. Pl ha annyira felnőttnek érzed magad,akk tartsd is el magad. Csináld meg ezt meg azt. Addig rak rád egyre több terhet,míg inkább megadod magad annak címén,hogy nem is ér annyit az a kocsma. Te pedig akkor majd eldöntheted,hogy nyerni vagy veszíteni akarsz az egóharcban. Kiállsz magadért legyen bármi is a következménye,vagy megadod magad.

Beteges az a féltés,amit levág. Történnek rossz dolgok. De azzal nem tesz jót,ha ennyire félt. Megnyomorít. Egy lelkibeteg csajszi leszel.

2016. júl. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!