Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukák, hogyan reagálnátok...

Anyukák, hogyan reagálnátok ha megtudnatok, hogy a 23 éves lányoknak babája lesz? (Még veletek lakik)

Figyelt kérdés

A lány még iskolában van, dolgozik, fenn tartja magát de még veletek lakik. A baba apukája kétséges, hogy marad e. Szóval egy két szobás lakásban lennétek hárman plusz a baba.

A lány keresne eleget, hogy mindent megvegyen, max néha vigyázni kellene a kicsire (csak akkor ha hajlandóak) Támogatnátok ennyiben a gyereketeket hogy veletek lakjon? Miben segítenétek még neki?


2016. aug. 3. 17:33
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
23%
Igen.
2016. aug. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
61%
Akkor te ritka szerencsés lehetsz.
2016. aug. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
84%

Qrvára nem, csak gondolkozom is.


Igen, vannak dolgok, amik megtörténnek veled, és nem tudod kontrollálni őket. De valamennyi kontrollod mindig van. Vagy csak sodródsz az árral, és vonogatod a vállad, hogy szerencsétlen vagy.


Nekem volt ilyen rokonom. Panel, egy plusz két fél szoba. Egyik félszobában az egyik huszonéves lány a babájával, másik félszobában a másik huszonéves lány a babájával. Nem, nem cigányok. És nem is lett volna gáz, ha hatalmas családi házban élnek.

2016. aug. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
44%

"csak gondolkozom is."

Akkor te fogsz a világon a legjobban meglepődni,amikor a fejedre esik egy tégla. Sajnos ilyen a világ, és ilyen embernek lenni. Nincs 100%-os biztonságban soha senki.

Ez van.

2016. aug. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
77%

Ha becsúszott, akkor megoldanánk. Igyekeznék arrafelé terelni és nevelni, hogy komoly párkapcsolatba, stabil és önálló életbe szüljön, de egyébként nincs mit tenni, ha jön a gyerek, akkor jön.


De nem lep meg ez a sok utcára csapó verzió sem. Sajnos pont a közvetlen ismerősi körömben van most az a helyzet, hogy a szülők utcára rakták a lányukat és az unokát (az unokától független, egyébként bagatell vita miatt). A lány megoldotta a lakhatást, megélhetés, de a szülők egy életre elveszítették a gyereküket minden téren.


Lehet nem osztják itt sokan a véleményem, de a gyerekem azért szülöm, mert szeretném őt és az egész életben nyomon követem a sorsát, nem pedig szaporodni akarok, aztán majd él ahogy tud, ha már nem totyog és nem aranyos...

2016. aug. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
65%
Természetesen támogatnám.Mégis csak a lányomról meg unokámról van szó.Elég baj az neki, hogy szemétláda a párja.De idővel biztos minden kialakul.
2016. aug. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Először is, külföldön élünk így a kocsi egy létfontosságú eszköz. Amint említettem, a lány egyetemre jár így még nem keres sokat a munkahelyen. A barátja pedig nem hagyta ott, viszont a nem biztos, hogy a lány annak a férfinak szülne gyereket. Sajnos nem bánik vele annyira jól.
2016. aug. 3. 18:39
 18/32 anonim válasza:
71%

Amúgy mindegy ki mit tanácsol. Azt,hogy vállalja e a picit a lány csak Ő döntheti el és nem más.

De itt nem is ez a kérdés, szerencsére.


Biztos meglepődnék és nekem is átfutna a fejemen ,hogy uhh hogy fogunk elférni, fiatal még, s apuka is bizonytalan.hogy akarja a családosdit stb. De ez kb. két perc...aztán örülnék,hogy nagyi leszek, és egy percig sem lenne kérdés,hogy mindenben támogatjuk a lányunkat ( megkérdeztem a férjem a kérdés kapcsán és abszolút egyetért ő is ebben). A Mi gyerekünk és a Mi unokánk, még szép hogy velünk lakhatnak. Abban is 100%-ig biztos vagyok,hogy Édesanyám is ugyanezt mondaná, sőt többször mondta is hogy az ő otthona az enyém is. Bármikor mehetek, bármi történjék is:)


Szerintem szükség lehet segítségre a ruha-, -babakelengye -bútor- beszerzésekor. És a Nagyi És Papa babaápolási tapasztalata is jól jöhet első pár hétben :)

2016. aug. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
88%

"Akkor te fogsz a világon a legjobban meglepődni,amikor a fejedre esik egy tégla. Sajnos ilyen a világ, és ilyen embernek lenni. Nincs 100%-os biztonságban soha senki."


A fejemre eső tégla ellen nem tehetek semmit. De a kérdező által felvázolt esetben egy csomó dolgot tudnék tenni. Lenne befolyásom a dolgokra.

2016. aug. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
92%

"A barátja pedig nem hagyta ott, viszont a nem biztos, hogy a lány annak a férfinak szülne gyereket. "

"szülne".... tehát akkor ez egy elvi kérdés volt?

2016. aug. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!