Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha a mostoha...

Mit tegyek, ha a mostoha lányom kikezdett velem?

Figyelt kérdés
42 éves vagyok és hat éve költöztem össze életem szerelmével. Van két lánya. Az egyik még kicsi,közös kislányunk, a másik pedig egy 20 éves lány, az előző házasságából. Együtt lakunk négyen, látszólag minden rendben. Mikor bekerültem a családba, féltem, hogy mit fognak hozzám szólni,de mivel imádom a gyerekeket és az emberekkel is jól kijövök, semmi probléma nem történt. Sosem vettem ki fegyelmezés szempontjából a részem, amikor a nagylányról volt szó, mivel nem tartottam az én feladatomnak. Ha valamilyen vitába bele is szóltam, inkább érveltem és tudattam vele,hogy rám mindig számíthat. Jóban is lettünk, igazi apa-lánya kapcsolat alakult ki köztünk. Az utóbbi időben viszont nagyon furcsán viselkedik. Ha egyedül vagyunk otthon,oda bújik hozzám, cirógatni próbál,a fülembe suttog és olyan is volt már,hogy megsimított odalent. Mindig egyértelműen elutasítottam és volt, hogy napokig nem is beszéltem vele emiatt, már szinte kerülöm,de mindig megkörnyékez. Nem értem, hogy miért csinálja ezt. Tény ami tény, adok magamra,edzeni járok stb,de akkor is túlzás lenne akár ezek miatt is. Miért csinálhatja ezt és hogyan mondjam el a szerelmemnek, hogy ne jöjjek ki rosszul ebből a necces történetből?

2016. jún. 23. 18:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
9%
Biztos nincs igazi apa-lánya kapcsolat közetetek. Te írtad, hogy nem neveled, mert nem a te feladatot.
2016. jún. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem arra a részére gondoltam, hanem hogy megbízik bennem,ha baj van hozzám is fordul, tőlem is engedélyt kér stb... De ez a kérdés szempontjából nem a legmeghatározóbb részlet, úgyhogy ne köss bele,légyszíves.
2016. jún. 23. 19:04
 3/11 anonim ***** válasza:
37%
Hogy lehet valaki ilyen gyökér 20 éves létére?
2016. jún. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%

Beszélgess el vele arról, hogy te ezt a viselkedést nem tartod illőnek apa és felnőtt lánya közt. Pl. 20 évesen az öledbe se üljön.

Így nincs benne hogy szerinted kikezdett veled. De mégis egyértelműen tudtára adod, hogy ebből nem kérsz.

2016. jún. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Már próbáltam vele beszélni erről nem is egyszer, de nyíltan felvállalta velem szemben, hogy vonzódik hozzám. Viszont nem tudom,ez hogyan jött neki és hogyan szóljak a páromnak, mert egyre kellemetlenebb a helyzet.
2016. jún. 23. 19:30
 6/11 anonim ***** válasza:
45%
Pedig az első rátapintott, nem nevelted, csak egy pasi voltál, aki vele él. Nekem is nevelőapukám van, apaként tisztelem, hisz többet tett értem, mint a bioapám. Fegyelmezett, nevelt, és a hideg kiráz a gondolattól, hogy romantikusan gondoljak rá.
2016. jún. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Úgy látom sikerült kiragadni egy dolgot az egészből és abba bele kötni. Eddig sem írtam ki itt kérdéseket, de ezt a jó szokásomat újra elő fogom venni, mert egy emberen kívül senki nem tudott a kérdésre válaszolni... Számítottam rá,hogy ez lesz, próbálkozok majd más fórumon, ott hátha megyek is valamire. :) Szép estét nektek!
2016. jún. 23. 20:02
 8/11 anonim ***** válasza:
68%
Elég nehéz a felfogásod. Mit nem lehet ezen érteni ? A probléma forrása az, hogy a lány nem apjának, hanem havernak vagy ilyesminek tekint. Mivel eddig úgy viselkedtél vele. Kérdezheted száz fórumon is, akkoris ez az igazság.
2016. jún. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Költőnő? ***** válasza:
66%
Érzékeny téma. Őszintén sztem csakis úgy. Ha nem hisz neked, nem áll ki melletted; később sem fog.
2016. jún. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

42 éves vagy.

Komolyan?

.. komolyan?

Hogyan mond el???

SZAVAKKAL.

12 évesen több problémamegoldó készségem volt mint neked lesz 42 év múlva...

Hát ez komolyan mondom nevetséges...

2016. jún. 24. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!