Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek még hogy ne egyen...

Mit tegyek még hogy ne egyen ennyit anyukám?

Figyelt kérdés

Aggódom érte mert mindent össze eszik utána szenved. Baj van az epéjével. Volt orvosnál, diétáznia kellene. Hihetetlen mennyiségben zabál. Nem tud leállni. Azt mondja azért mert egyedül él. Megértem hogy rossz neki de nem ez a megoldás. Pszichológushoz is jár emiatt. Sokszor beszéltem neki az egészséges étkezésről, de mintha meg se akarná hallanni. Nem tudom már mit tehetnék még érte?

Tegnap is felhívtam. Jajjgatott milyen rosszul van. Fáj mindene mert sokat evett és egész nap fekszik.


2016. aug. 4. 14:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
27%
Szia ha baj van az egésségével akkor ezt neki kell belátnia hogy ez igy nem jo nemprobáltál még neki párt találni ? Vagy hány éves is ha gondolod irj üzenetet
2016. aug. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
17%

Rakj ki koporsóról+a boldog családról képet a hűtőajtóra, a hűtőbe meg egy sírkőről.


Garantált siker

2016. aug. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudod megmagyarázni neki az enyém is ezt csinálja pedig cukorbeteg. De mindent eszik amit nem kéne. Beszeltem már vele szépen csúnyán de semmi nem használt.😞
2016. aug. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert ez függőség, itt nem hatnak az észérvek.
2016. aug. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha az egészségügyi problémái, fájdalmak, és a pszichológus együtt kevés, hogy ne zabálja halálra magát, akkor te se tudsz tenni semmit.

Neki ez a "hobbija", eszik unalmában (is).

Kicsit mozdítsátok ki. Addig se eszik, amíg nincs otthon.

Vigyél neki finom, de egészséges ételeket: leveseket, salátákat, gyümölcstálat, zabpelyhet, diétás sütit, stb. Legalább ha azt eszi, azzal nem olyan mértékben árt magának.

Segítsetek neki bevásárolni. Ez is egy program, és megtaníthatod közben, hogy nézze azt is, hogy mit eszik. Két étel közül hogy válassza az egészségesebbet, próbáljon ki új ételeket, ízeket.

A kényszeres evést kicsit át lehetne terelni az ivás felé, ha rá tudod venni, hogy diétás üdítőket, édesítős teákat igyon. Ezzel is tud hódolni annak, hogy érezze az ízeket, tele legyen a gyomra, de legfeljebb pisilni jár tőle.

Ígérjetek be neki valami nagyot, ha lead öt kilót, pl. befizetitek wellnessre, esetleg elmegy vele valaki.


Nyugdíjasklubot, színházbérletet, túra társakat is kereshettek neki, hátha egy-két barátnő segít. Nem lesz olyan magányos, és nem unatkozik.


Ezen kívül marad az, hogy ültök a pálya szélén, és nézitek, ahogy halálba zabálja magát.

A panaszkodást pedig fojtsd el, hogy ha fájna, nem csinálná, ne panaszkodjon, tegyen ellene.

2016. aug. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nem akar új párt magának. Mondta is hogy ne erőltessem. Sokszor áthívom magunkhoz, ahhoz képest nagyon sok időt töltök vele hogy párom is van. Akkor se tudja megállni mikor itt van. Előttem egyszer majdnem megevett egyszerre egy szatyor pékárut. Én állítottam le! Megevett fél pizzát az se volt elég. Evett utána 5 barackot és 6db szilvát. Majd nevetett hogy milyen természetes ennyit zabálni. Akkor már dühömben csúnyán rászóltam. Es ő nevetett tovább. Aggódom érte mert magas a koleszterinszintje is. Állandóan cukros es lisztes ételeket eszik nagy mennyiségben. Nem tudom mi lesz ha kórhazba kerül majd emiatt. Múltkor is elsápadt mert fájt az epéje egész nap. Holnap jön át hozzánk megint. El szeretném vinni fagyizni, de nem tudom hogy mennyit fog enni előtte.

56 éves.

2016. aug. 4. 15:14
 7/15 anonim ***** válasza:
87%

Ezzel nem tudsz mit csinálni.

Majd ha veszélybe kerül az élete, nem röhög.

Volt főnököm is evett, ha ideges volt. Gurult. Aztán az első szívrohama után leadott 78 kilót. Önként.

2016. aug. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Az orvos nem említett semmi olyan problémát, ami ezt okozhatná? Bár sokkal valószínűbb, hogy önszántából csinálja, mondhatni függő, de úgy tudom ilyen nagy étvágyat okozhat még pár dolog. Nehezen lehetne rávenni a kevesebb és minőségibb étkezésre amíg nem érzi a súlyosságát. A nővérem is így étkezett miután munkanélküli lett, addig csinálta ezt még egyszer olyan sokat evett, hogy szószerint nem kapott levegőt és az ügyeletre kellett vinni (megevett fél tepsi sütemenyt) Azóta nem eszi magát degeszre, mert fél hogy megismétlődik. De az eset előtt mi sem tudtuk lebeszélni erről az életmódról sajnos.
2016. aug. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Most állítólag az egyedüllét miatt. De mindig is ilyennek ismertem. Az elmúlt pár évben viszont eldurvultak a zabálásai. Nem nevezném evésnek. Képes egy nap alatt egy kondér levest és egy tepsi tiramisut megenni. Közben minden mást amit talál. Mikor még otthon éltem óriási adag ételeket készített. Sose értettem miért. Általában este lefekvés előtt eszik nagyon sokat. Elmondása szerint azért mert akkor kell a legtöbbet. Majd elalszik vagy szenved reggelig az epéje miatt. Sokszor felkel éjjel és hajnalban. Akkor is eszik valamit

Ha már látja magán elkezdett hízni, elkezd koplalni. Télen csont és bőr volt. Pár hét alatt vissza hízza. És ezt játsza oda vissza mindig.

2016. aug. 4. 16:27
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos csak annak lehet segíteni, aki hagyja. Egyedül él, senki nem foghatja egész nap a kezét, hogy mit egyen és mit nem.

Hiába magyarázod neki te vagy az orvos, ez egy függőség. Csak akkor fog válzoztatni, ha valamitől komolyan megijed.

2016. aug. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!