Miért jobb az öcsém?

Figyelt kérdés

Van egy 5 évvel fiatalabb testvérem, akivel még anyuéknál lakunk egy relatív nagy házban. (Ő 22 én 27 éves) Ő az élsportot, én a tanulást választottam. Anyuék sokáig nem kértek tőlünk szinte semmi más anyagi hozzájárulást, csak hogy a saját dolgainkat magunknak fizessük: ruhák, bulik, utazások, könyvek, sportszerek, tagdíjak. Én az ösztöndíjamból (ez a magyar viszonyok közt nyilván nem túl magas, ráadásul sokszor magamnak kell fizetnek a tanulmányi utaimat,de igyekszem félretenni egy másik képzés tandíjára is), ő pedig a fizetéséből, ami legalább 2,5x-e az én "bevételeimnek". Ezzel nekem semmi problémám nem is lenne,így is szerencsésnek mondhatom magam, bár az kétségtelenül zavar, hogy míg nekem mindenről magamnak kell gondoskodnom, addig az öcsémnek a szüleim a mai napig ágyba hordják a reggelit, ők mossák a ruháit, mosogatják el a tányérjait, és akár hajnal 3-kor leutaznak a Balatonra érte, ha nincs kedve tömegközlekedni vagy éppen a barátnőjét az ország másik végébe furikázni... de még a fent említett dolgokat is sokszor ők finanszírozzák az öcsém helyett.


Mielőtt jönnének a kommentek, én egy pill-ig nem várom el, hogy velem is így bánjanak, viszont szánalmasnak tartom, hogy egy kb felnőtt embert így körbeugrálnak úgy, hogy naponta 1-2 edzésen részt vesz. (Megjegyzés: én is voltam élsportoló, ráadásul egész jó eredményekkel viszont az életemben más célokat tűztem ki magam elé)


Ami miatt viszont kiírtam a kérdést az a következő eset:

anyu a fejébe vette, hogy ő innentől kezdve semmit nem fog rám költeni, és mostanában képes egy 300 ft-s saláta miatt ordibálni, hogy miért nem magamnak veszem meg. (Mikor egész nap "dolgozom"= a tanulmányaimmal foglalkozom). A történet különösen annak fényében érdekes, hogy mindeközben az öcsémnek pulykamellet és lazacot készít vacsorára, lehetőleg valami speckó körettel, mert úgy szereti...


Bármikor, amikor kérdezem anyut, hogy mi ez a megkülönböztetés, ordítva reagál, de érdemi választ sosem kapok.


A kérdésem tehát az,hogy mivel indokolható ez a fajta viselkedés? Mivel lehet jobb az öcsém, mint én? Egyáltalán, anyám miért tombol minden egyes alkalommal, ha megjegyzem, hogy rosszul esik ez a helyzet (nem, nem csak az anyagiak miatt), és nem értem, hogy az öcsém miért nem képes legalább a legminimálisabb dolgokat (pl. egy tál elöblítése) saját maga elvégezni...


Köszönöm a normális válaszokat!


2016. aug. 5. 07:26
 1/10 anonim válasza:
100%

Hát ennek sok oka lehet!

Ha nem akar veled beszélni errol a dologról akkor próbálj beszélni az öcséddel erről a hejzetről!

Egyébként egyik lehetséges ok így akar életre nevelni!

Lehet ijen korodba ezeket te is megkaptad csak figyelmen kivul hagytad.

Ezek hiányában figyeltel fel csak rá!

Probálj kedves lennyi anyudhoz lehet kicsit megnyílik!

A tanulmányokhoz pedig sok sikert kívánok!

2016. aug. 5. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Trafó1 ***** válasza:
100%

Végig olvastam és érdekes a helyzet amit leírtál.

Mindig van két gyermek között különbség szülői megítélés szempontjából, de nálatok elég nagy a szakadék, mondjuk az életkor különbség is nagy de már felnőttek vagytok így ennek ennyire nem szabadna szerepet játszania.

Édesanyádnál lehet megmaradt a "én kicsi fiam, büszkeségem" státuszban az öcséd te neked meg talán a férjhezmenetelt szánta, csak te nem teljesítetted az elvárásokat és még mindíg otthon laksz.

2016. aug. 5. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%

Alapból az egész helyzet picit fura.

Először is, 27 évesen milyen iskola tart még? Mármint nagyon csúszni kell még orvosin is, hogy 27 legyél.

Egy 27 éves felnőtt, meglett embernek szerintem sem kell azon problémáznia már, hogy a testvérének aki még abban a korban van, hogy simán tanulói kor, az anyja több mindent megad.


Ennek ellenére megértelek! Egy szülőnek alapból pártatlannak kell mindig maradjon, bármi is történjen ha az egyiknek adok akkor adok a másiknak is. Hiszen mindkettő az enyém. S elvileg ugyanúgy szeretem Őket.


Amit tehetsz, hogy a saját lábadra állsz, és közben megpróbálod kideríteni, hogy miért kivételezik.

2016. aug. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi reakciókat.

Igyekszem válaszolni az eddig felmerült kérdésekre a helyzet további árnyalása érdekében.


1. én 12 éves korom óta szinte mindent magamnak csinálok, mindenhova egyedül járok. 15 évesen még a középiskolaváltást is teljesen egyedül kellett elintéznem.

2. Nem, a szüleim engem sosem részesítettek hasonló kegyekben. Persze, sok mindent kaptam én is, amiért hálás is vagyok, de nekem pl. még akkor sem hozták ágyba a reggelit,amikor egy baleset következtében egy hónapig alig bírtam lábra állni

3. Phd....

2016. aug. 5. 08:35
 5/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt, én voltam a legutolsó (mint mindenhol általában....), őneki meg ki volt nyalva a shegge. Ő semmire nem vitte, szharik mindenbe, én meg (még) Igyekszem előre, családom, autóm van és dolgozom. Ő mindenkit megtagadott, az egész családot, én pedig látogatom őket ha hazajövök.
2016. aug. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Megértem, hogy fáj az ilyesmi. Vsz. azért reagál ordítva, mert ő is tudja valahol, hogy szemét dolog, amit tesz. Amint lehet, kezdj teljesen önálló életet. Nagyon sajnálom, hogy ezt kell átélned.
2016. aug. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%
Pontosan nem tudom megmagyarázni, hogy ennek a jelenségnek, amit leírtál konkrétan mi lehet a kiváltóoka; de valóban nem először látok hasonló kérdést kiírva, a mindennapi életben is találkoztam ilyesmivel ill. ha nem is ennyire látványosanp, mégis rám is valamennyire jellemző ez a helyzet. Azt gondolom, hogy mélyebb társadalmi okai lehetnek, pl. a felnőttkori normarendszerek erőszakos, kényszeres megváltoztatása a politika, a kormányzat részéről. Ez alatt azt értem, hogy a céljuk nem más, minthogy ne magasan képzett értelmiségieket, tudományos területeken tevékenykedő szakembereket, hanem buta biorobotokat állítsanak elő tömegesen. Akik ugye nem gondolkoznak, csak gyorsan és pontosan végrehajtják a felsőbb utasításokat. Afféle hangyatársadalomra törekszenek, kiszolgáltatott és függóségben tartott bétákkal és gammákkal... A sport kiválóan ránevel az engedelmességre, a mások által meghatározott keretek feltétel nélküli elfogadására. Ezért a hatalmas sport őrült manapság, szerintem. Innen már csak egy lépés, hogy valakit kikiáltsanak nagytestvérnek... Amit tehetsz, szerintem az mindössze annyi, hogy egyszerűen nem veszel tudomást mindezekről. Folytatod és befjezed a tanulmányaidat mintha mi sem történt volna. Aztán meglátod hogyan alakulnak a dolgok, törekszel a függetlenné válásra, a testvérdről pedig úgyszólván lemondasz és kizárólag a saját életed legmegfelelőbb lebonyolításával foglalkozol. Ez nálunk is hasonlóan alakul, nekem diplomám van, az öcsémnek viszont csak középfokú szakmája és hallani sem akar a felsőoktatásról. Mégis a család nem engem támogat anyagilag abban, hogy egy sikeres, innovatív vállalkozásba kezdhessek, hanem az öcsémnek veszi meg a méregdrága luxusautót... Mert ugye Ő kijelentette, hogy az neki járandósága és mindenki adjon bele pénzt. Hát volt aki nem adott, én voltam az és ezért több mint egy éve szóba sem hajlandó állni velem, pedig amikor kicsi volt főleg tőlem kapott meg mindent és nem a szüleinktől. Szinte minden nap elrobog mellettem, ugyanabba a városba tart ahová én, látja, hogy ott állok a buszmegállóban, de egyetlenegyszer eszébe nem juna felvenni...
2016. aug. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom megmagyarázni, hogy mi ennek az oka, de valamiért a szülők a fiúkat (pláne ha kisebbek) jobban segítik mint az első gyereket, aki lány...

Én amikor 17 voltam és barátomnál voltam 2 napig, amikor hazaértem ès éhes voltam, tőlem megkèrdezték, hogy miért nem ott ettem ahonnan jöttem. Tesómnak pedig (aki fiú ès 3 évvel fiatalabb nálam) szinte ünnepi vacsit csináltak amikor 1 hét után hazajött valahonnan. Amikor barátom átjött akkor megkaptam a "már megint itt van?" című kérdèst, tesóm nője meg itt èlősködött hetekig amikor az anyja kirakta otthonról.


Szóval érdekes dolgok ezek...amikor dolgoztam akkor megkaptam, hogy soha nem csinálok itthon semmit (ami nem volt igaz, max nem volt energiám este 6kor kitakarítani az egész házat), tesómnak meg nem kellett maga után mosogatnia, mert szegèny fáradt. Az èn szennyesemet magamnak kellett mosnom, tesómra meg mindig mostak. Szóval ha valaki megfejti ezeket a dolgokat, akkor èn annak Nobel-díjat adnèk. :D

2016. aug. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
És most mennyi idős vagy? :-)
2016. aug. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 evimeri ***** válasza:
Sajnálatos dolog ilyeneket hallani, olvasni. Van egy nagyon közeli ismerősöm, férfi. Hárman vannak testvérek egy húga és egy öccse van. Az anyjuknak mindig is a két kisebb volt a kedvence, pedig ő maga - mármint az anyuka - mesélte, hogy amikor kórházba került a fent említett ismerősöm 7 évesen főzött, mosott, takarított mert az apuka meg dolgozott. Felnőttként sem változott a helyzet. Nyaralót, ingatlant adtak el. A két kisebb mindenből kapott, de neki egy fillért sem adtak. Az ő fia és a húga fia majdnem egy idősek. Az anyja imádta a lánya fiát az övét meg nem szerette - vagy legalábbis nem annyira - és ezt ki is mutatta. A sors fintora, hogy idős korára - igaz, hogy a lányához került, de ez a fia támogatta anyagilag. A gyerek nagyon megérzi ezeket a dolgokat és nagyon rosszul esik neki. Ha valaki az egyik gyerekét jobban szereti mint a másikat, legalább ne mutatná ki annyira. Próbálj minél előbb saját lábadra állni és elköltözni. Sajnálom, hogy ilyen anyád van.
2016. aug. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!