Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukámék ide akarnak költözni...

Anyukámék ide akarnak költözni hozzánk, de mikor én akartam hozzájuk, nem engedték, ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Tavaly nagyon összevesztem a párommal, és úgy volt, hogy vége, szakítunk. Anyukámék egy rosszabb környéken élnek, kis 30 nm-es lakásban, de oda akartam volna költözni és egy hónap múlva meg a pénzemből el, albérletbe. De nem engedték meg, mondván nem lenne nekik jó (nyaralni már voltam náluk két hetet).

Most ide szeretnének hozzánk költözni, mert elegük lett a rossz környékből, mi meg félünk, hogy esetleg nem fognak alkalmazkodni hozzánk. Ti mit tennétek?



2016. aug. 7. 18:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Megmondanám, hogy az nekünk nem lesz jó.


Nyugodtan költözzenek, de saját költségükre.

Ha jól sejtem, amúgy is most a párodnál laksz. NEKI nem kell őket befogadni. Ha pedig szétmentek, ők is utcára kerülnek.


Az után, hogy te nem lakhattál ott egy hónapig, nekik nincs joguk ilyet kérni. Az meg nem úgy megy, hogy eldöntik és mennek.

Tanulj meg nemet mondani! Még sokszor szükséged lesz rá.

2016. aug. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmiféleképpen nem mennék bele.Ha rossz a viszony,akkor azért,ha jó,akkor meg nyilván normálisan meg lehet beszélni,hogy miért nem,de normális családban ilyen kérdés fel sem merül.Sosem értem az ilyen kérdéseket.Ne legyél töketlen!
2016. aug. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem, ez egy közös albérlet.

Köszi!

2016. aug. 7. 19:31
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne engedd meg. A nyakatokon fognak lógni, a saját életeteket képtelenek lesztek élni.

Ha nem tetszik nekik ahol laknak, akkor cseréljék el a lakásukat vagy adják el és vegyenek másikat.

2016. aug. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%
Ha ők nem fogadtak be téged egy hónapra, akkor ti se fogadjátok be őket, csak mert "elegük lett a rossz környékből".
2016. aug. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Albérletbe semmiképp se.A tulaj akár ki is rakhat titeket,hiszen 2 embernek adta ki.
2016. aug. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
"Gratulálok" a szüleidhez. Én is voltam hasonló helyzetben és zokszó nélkül segítettek a szüleim.
2016. aug. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%

Egy bizonyos életkor felett nem egészséges a szülőkkel élni! Párkapcsolatnak sem tesz jót!

Máshogy is meg tudják oldani ha nagyon akarják

2016. aug. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp sem mennék bele, több okból sem.

- Tényleg könnyen ottragadhatnak, és hacsak nem ajánlják fel kifejezetten, akkor nem költözünk másnak a nyakára.

- Ha ők nem engedtek be, amikor szorult helyzetben érezted magad, neked miért kellene, főleg, hogy nekik nem akut a problémájuk, "csak" a komfortérzetükről van szó?

2016. aug. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Albérletbe semmi esetre sem! Könnyen mind az utcára kerülhettek. A legtöbb lakástulaj nem szereti, ha kiadja a lakását egy fiatal, gyerektelen párnak, és mire észbe kap, ott a komplett rokonság a kis lakásban, és leamortizálják.

Ezt nyugodtan meg is mondhatod a szüleidnek, hogy bocs, de akkor felbontják a szerződésünket és kiraknak a lakásból. Aztán mi lesz, négyen költöztök be hozzájuk a rossz környékre?!


A szüleid el tudnak így is költözni, ha akarnak. Eladják a lakást, és kis hitellel ugyan, de tudnak venni egy másikat, jobb helyen. Ha esetleg már nem dolgoznak, akár vidéken is érdemes körbenézni, ott olcsóbbak a kisebb házak, és akár hitel nélkül, vagy cserével is megoldható a költözés.

Nyugodtan menj el velük akár egy ingatlanirodába, ahol meg tudják beszélni, mik a lehetőségeik, a konzultáció teljesen ingyenes (aztán legfeljebb nem az irodán keresztül adják el a lakást, de kaphatnak jó tippeket.)


És ennyi.


Oldják meg a költözködést felnőtt ember módjára.


(Főleg úgy, hogy ők nem is csak egy hónapra mennének, amíg megoldódik a helyzet, hanem ott is maradnak. Gondolom, gyereket sem akartok vállalni úgy, hogy minden szobára jut egy komplett család, és mindenbe bele fognak szólni. Ők meg nem úgy gondolják, hogy fizetik az albérlet felét, mert akkor összességében többre jönnek ki, mint jelenleg.)

2016. aug. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!