Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elmondjam anyáéknak, hogy...

Elmondjam anyáéknak, hogy miért nem akarok menni hozzájuk? Vagy ne idegesítsem őket?

Figyelt kérdés

17 hetes terhes vagyok. Messze élünk a szüleimtől, így keveset találkozunk.

Viszont olyankor azt hallgatom, hogy mennyire elrontom az életemet, amiért a párommal vagyok, csak azért, mert van egy 7 éves kislánya.

Márciusban voltunk náluk, elmondtuk, hogy gyerekünk lesz.

Az anyám kiment a konyhába és elkezdett hisztizni, mint egy óvodás. Apám elkezdte mondani, hogy ezzel végleg elveszítettek, hiába beszéltek nekem éveken keresztül, semmibe vettem a szavaikat, így köszöntem meg, hogy felneveltek... Anya felhívott, hogy április végén lesz egy családi buli és hogy elmehetnénk. De nekem semmi kedvem, csak azt hallgatnám, hogy mennyire rossz döntést hoztam, mások mit tennének a helyemben, stb.

A másik meg az, hogy mindig csak mi megyünk, mert nekik nincs idejük, nem szeretnek repülni, sokba kerül. Kifogások mindig vannak, de akkor megsértődnek, ha mi nem megyünk.


2015. ápr. 3. 10:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
én nem mennék
2015. ápr. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Pff nagyszeru szulok...

Hany eves vagy, hogy meg mindig ennyire bele akarnak szolni az eletedbe?

2015. ápr. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 piriiiii ***** válasza:

Kihalna az emberiség, ha mindenki így gondolkodna, mint a szüleid, ne is haragudj.

Legalább hoztak fel észérveket a kisbaba ellen?

Észérv lehet az, ha mondjuk Te 20 év alatti vagy, vagy nem tudnátok gondoskodni a gyerekről (ezt egyébként nehezen tudom elképzelni, ha van már egy 7 éves gyerek a házban, aki eszik, iskolába jár, igényei vannak, stb.). De egyébként nem érthető, hogy mi a problémájuk, más szülők alig várják már az unokák érkezését...

Én sem mennék. Nekem van egy 29 éves nővérem, Pesten lakik, igaz, egyedül, de így is kb félévente jön haza, pedig szeret minket, és mi is őt. Az utazás költséges dolog, és úgy tűnik, nálatok pláne, ha repülni is kell. Most voltatok otthon, ráadásul rossz érzelmekkel, szóval ilyen helyzetben én egy családi buli miatt biztos nem repülnék haza, ha tudom, hogy úgysem lesz jó.

Hadd sértődjenek meg. A gyerekük vagy, kitagadni nem fognak, legfeljebb belátják, hogy gyerekesek.

2015. ápr. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Elmondhatod nekik, de az összejövetelre nem mennék el.
2015. ápr. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 piriiiii ***** válasza:

Ja, hogy mindent leírtam, csak a konkrét választ nem... :D

Igen, mondd el, mert így meg Téged fog idegesíteni.

2015. ápr. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
ne menj! hivatkozz, hogy fáraszt az utazás, pihenj, békében, nyugalomban. Jobb az neked és a kicsinek is! Ha majd meglesz a baba, és látják hogy szépen éltek, szépen nevelitek, megenyhülnek, hidd el.
2015. ápr. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem mennék, ha repülni kellene hozzá (nyugodtan "ráfoghatod" a terhességre, hiába engednének fel a gépre, attól te még féltheted a babát)

Mivel most nem mennék el, most nem hoznám fel a régi sérelmeket, de ha legközelebb látom őket, és még folytatódnak a megjegyzések, akkor elmondanám.

(Amúgy ha én messze költöznék, nem várnám el, hogy a család meglátogasson - persze szívesen látnám őket, de számomra alap, hogy nekem kellene "hazamenni")

2015. ápr. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Én meg azt mondom menj haza.A párodnak már egy nőtől van gyereke,nincs rá garancia életed végéig veled marad.Pasid férjed lehet 100 is,de anyád apád nem.Ne égesd fel magad mögött azt a lehetőséget,ha bajba kerülsz legyen hová menned.lehet ők látnak valamit,amit te a nagy szerelemtől nem.Majd kiforrja magát a dolog,ha azt látják tapasztalják,mégis jó ember megnyugszanak.Amugy meg ha a szülő a saját gyerekének nem mondhatja el,mit gondol azt már megette a fene.nem hinném rosszat akarnának.Ott lesz az a buli,olyan jó dolog az amikor együtt vannak akik számítanak.babád is lesz,akkor majd ők is mennek.nem kell mindenért vérig sértődni,na de majd nemsokára te is szülő leszel,és rájössz te is csak óvod félted jót akarsz neki.menjetek haza
2015. ápr. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

ugyan már, előző, azért hogy nem röpül egy bulira haza, nincs felégetve a múlt! Meg "lehet még férje, babája,családja" - ez ócska szöveg - ráadásul a szülők pont akadályként, zsarolóan állnak per pillanat a harmonikus család előtt.

A szülők meg fognak enyhülni, amikor látják hogy szépen nevelgetik, béke van. És helyreáll a béke a múlttal is. Ez tapasztalat. Ha mégse -bár ehhez min. gonosznak kell lenniük,nem hiszem, hogy bekövetkezne -, ha tovább puffognának akkor az az ő hibájuk, és viseljék a következményét is ők.

2015. ápr. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 piriiiii ***** válasza:
100%

"nem kell mindenért vérig sértődni"

Bocsesz, válaszoló, de az, amikor az ember saját apja mondja azt, hogy elveszítette a gyerekét, mert az kisbabát vár, nem kis dolog, ezért én is "vérig sértődnénk".

Egy normális szülő ilyenkor boldog, hogy unokája lesz! Szerinted nem?

2015. ápr. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!