Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vethetnék véget a...

Hogyan vethetnék véget a veszekedéseknek?

Figyelt kérdés

Idén végeztem az egyetemmel és barátnőmmel nemsokára össze fogunk házasodni, valamint külföldre fogunk menni dolgozni, ahol lesz biztos munkánk, mivel van ott egy ismerősöm, aki tud ebben segíteni.

Viszont van egy családi vállalkozásunk és apa mindenképpen azt szerette volna, ha én is csatlakoznék. Nos, bátyámat nem kellett győzködni, ő kapott az alkalmon, de én amúgy sem itt terveztem a jövőmet és ezt ő is tudta. Folyton azt hallgatom, hogy mennyire hálátlan vagyok és rossz a hozzáállásom.

Szeptember elejétől már külföldön fogunk lakni, de ettől függetlenül nem szeretném, ha ilyen maradna a kapcsolatunk. Hiába próbálom észérvekkel meggyőzni a jövőbeli terveimről, csak le vagyok legyintve. Ráadásul barátnőm terhes, és márcsak ezért is ragaszkodunk az eddigi terveinkhez. Persze emiatt is ment a hiszti, hogy de akkor sem minket, sem a gyereket nem fogják látni ismét.

Érzem, hogy néha-néha túlreagálja a dolgokat és mint mondtam, nehéz beszélnem vele, mert nem érdekli, hogy én mit szeretnék.


2016. aug. 9. 00:55
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Komplikált a helyzet az biztos!!

Először is, milyen vállalkozás? A havi fizetésed annyi lenne,mint amennyit külföldön kapnál? Ugyanazon a színvonalon tudnád eltartani a családod,hiszen gondolom a barátnőd nem fog dolgozni egy pár hónapig..

A gyerek jöhetett volna a házasság után,dehát ilyen világot élünk...

Akárhogy is nézzük, a mai életben a legfontosabb a pénz, az,hogy mindent meg tudj adni a feleségednek és a gyereknek. Nem hiszem,hogy olyan nagy boldogság az amikor azon kell törni a fejed,hogy mit rakj holnap az asztalra enni...

Érdekes,hogy pont most akartok kimenni.. Nem lenne jobb ha a szülők segítenének a babával? Nem tudnátok pár hónapot vagy egy évet halasztani? A barátnőd nagyon egyedül lesz, te egész nap melózol,ő meg otthon a kicsivel...


Csak akkor menj ki ha biztos a munka, a mai világban még a rokonának sem bízhat az ember...

Ha az itthoni vállalkozás jól megy, ne hagyd itt. A barátnődnek mi a véleménye? :)

2016. aug. 9. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!