Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem szégyenli magát az a...

Nem szégyenli magát az a szülő, aki a saját be nem teljesült álmát akarja a gyerekén bevasalni?

Figyelt kérdés

Nem provokálni akarok, de engem nagyon felidegesített az, amit nemrég láttam a TV-ben, és élőben is ismerek 1 ilyen

családot.


A TV-ben ment valami amerikai műsor, melynek a gyerekszépségverseny, meg egyéb gyerekversenyek voltak a témái. És ledöbbentem. Nem egy olyan gyerek volt, akivel a buta, bunkó, elhízott, igénytelen anyja üvöltözött, hogy ügyesebben/jobban/szebben/gyorsabban mert nem fogja a gyerek megnyerni a versenyt, ha nem teszi nagyon oda magát! Egy csomó gyereken láttam, hogy a hátuk közepére sem kívánják az egészet, de muszáj csinálniuk, mert a rabszolgahajcsár anyjuk ezt akarja.

Az ilyen szülő nem szégyenli magát?? Hogy képesek ezt tenni a saját gyerekükkel?


Ismerősi körömben kb ugyanez megy. Anyuka nem tudott soha életében jól rajzolni, így hát beíratta a gyerekét valami rajztanfolyamra, vagy mire, hogy akkor majd ő fog szépen rajzolni meg festeni. A gyerek utálja az egészet, nem akarja csinálni, de az anyja kötelezi rá, mert az anyja mindig is szépen akart rajzolni és festeni, de ő ezt nem tehette meg fiatalkorában.


Mit képzel magáról az ilyen szülő?

Miért viselkedik valaki így a saját gyerekével? Az ilyeneknek nem jut eszükbe, hogy esetleg a gyerek mást akar, vagy mást szeret csinálni? Miért kényszerítenek rá a gyerekre olyat, amit csak ők akarnak, a gyerek meg nem?

Vagy én gondolom rosszul?


Nektek mi a véleményetek? Ismertek ilyeneket? Hogyan lehet ezeket "helyre rakni"?



2016. aug. 9. 08:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ha a gyerek a háta körepére sem kívánja az egészet, az még szerintem ilyen helyzetben a jobbik eset, mert ő is tudja/felismerte, hogy csak az anyja/apja akarja az egészet, és ha már ilyen debil szülei vannak, akkor legalább tanul belőle, hogy ő ne legyen ilyen, persze sajnálom az ilyen gyerekeket, hogy rájuk kényszerítenek dolgokat.

Viszont ami sokkal rosszabb ennél, az az, amit én is láttam a hasonló gyerekszépségversenyeknél. Némely gyerek egoja az idióta verseny meg az idióta anyjuk miatt olyan szinten el volt szállva, hogy még én is csak lestem. 5-6 évesen már bunkók, lekezelők, lenéznek mindenkit magukon kívül, a fodrásszal/sminkessel is már úgy beszéltek, mint akit a seggükből rángattak elő, és így tovább. Na az ilyen gyerekekből lesznek az olyanok, akik mindenkinél fontosabbnak gondolják magukat, lenézik az osztálytársaikat, felvágnak azzal, hogy nekik milyen drága cuccaik vannak, és így tovább, és persze ez a viselkedés is az anyjuk miatt alakult ki, aki benyomta őket erre a szépségversenyre.

Ismertem hatalmas egoju gyereket az iskolában anno, egy idő után már mindenki utálta, pont a természete miatt. Ezeknek sem jósolok sokkal szebb jövőt, hála a hülye anyjuknak.

2016. aug. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 hosszúhajú ***** válasza:
100%

utálom az ilyen szülőket. de szerintem nem lehet helyrerakni. az élet úgy fogja majd helyrerakni őket, hogy a gyerek szépen felnő és az anyja szemére veti hogy nem volt gyerekkora, hogy állandóan megfelelési kényszerei vannak... stb. és elhatározza hogy ő nem így fogja nevelni a gyerekét.

rossz esetben a gyerek pont olyan hülye lesz majd mint az anyja. és ez így megy tovább.

ha a gyerek felnő, akkor majd ő helyrerakja a szüleit. ha meg nem, akkor ezekből a szülőkből lesznek azok a nagyszülők, akik ott tapsolnak majd a ronda kövér tehetségtelen unokák előtt.

az van, hogy senki nem meri megbántani őket, hogy a gyerek egy katasztrófa. - kisgyerekekről beszélek, pl szépségversenyen. ezzel kvázi tovább támogatják őket a hülyeségben.

tök mérges lettem...

2016. aug. 17. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Én csak egyet nem értek: az USA-ban nincs gyerekvédelem?

Ha Magyarországon, vagy Európa más országában olyan lenne, hogy a tohonya, elhízott anyukák kompenzálásként alázzák a gyereküket a TV-ben és ilyen versenyekre kényszerítik őket, akkor a gyámügy már rég pofán csapta volna őket. (és itt most nem a Mónika show-s megrendezett baromságokról beszélek, bár azért is kapott a csatorna jó vaskos büntetést, nem is egyszer)

2016. aug. 17. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ilyen nincs is nálunk? Én nem is tudtam.
2016. aug. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!