Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 18L mi az amit egy szülő...

18L mi az amit egy szülő megengedhet szerelem téren? 22 eves fiuval

Figyelt kérdés
Olyanokra gondolok mint egyutt alvas kozos kirandulas:pár napos stb.
2016. aug. 9. 23:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
89%
Megengedhet??? Egy felnőttnek milyen jogon korlátozzák a magánéletét?
2016. aug. 10. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Igyekszem beszamolni mindenről:)

Par hónapos kapcsolatról van szó :) nem sietunk el semmit es turelmessek vagyunk hogy szuleim engedjenek meg egy par dolgot

2016. aug. 10. 00:50
 13/18 anonim ***** válasza:
82%
18-19 évesen én már nem kértem engedélyt a szüleimtől.nyilván tisztelettudó voltam. és beszámoltam nekik mindig,hogy hol leszek és kivel, mikor jövök haza stb. de nem kértem engedélyt. fokozatosan le kéne válnod ilyen téren. ha nem,akkor ott fogod kapni magad,hogy huszonévesen még mindig engedélyt kell kérned mindenre. az pedig minden,csak nem normális.
2016. aug. 10. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
83%

ennyi idősen összeköltözhettek, megházasodhatok, külföldre költözhettek.. bármi.. nem kell senki engedélye semmihez. ezt kéne megértened.

persze nem azt mondom,hogy házasodjatok össze,csak hogy gondold át,hogy nem vagy már annyira gyerek,hogy mindenért engedélyt kérj.miért ne mehetnél el kirándulni vele? más ennyi idősen másik kontinensre költözik egyedül. és?

2016. aug. 10. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
73%
19 evessen mar egyedul laktam
2016. aug. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
80%
Már évekkel ezelőtt el kellett volna kezdened hozzászoktatni a gondolathoz hogy felnőttél.
2016. aug. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Jogilag felnőtt vagy, de csak akkor tudsz élni a felnőtt jogaiddal, ha már nem szorulsz rá a szüleidre.

Dolgozol vagy tanulsz?

Ha dolgozol, akkor könnyebb a helyzeted. Feltételezem, párod is dolgozik. Akár az összeköltözés is szóba jöhet.

Ha tanulsz, és nem vagy kollégista vagy albérletes, akkor jog ide vagy oda, a szüleid szabják meg a határokat. Ez esetben célszerű bemutatnod a fiút, hátha akkor több bizalmuk lesz hozzá. Továbbá fontos a fokozatosság: először csak napközben menjetek el együtt kirándulni, aztán majd több napra is, és utána talán jobban megengedik, hogy nálad aludjon.

Ő a szüleinél lakik? Ővelük te találkoztál már? Ők megengednék, hogy náluk aludjál?

Ha párod egyedül lakik, akkor ez is egyszerűbb.

2016. aug. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Szuleimmel lakom :) es tanulok meg :) viszont a parom dolgozik es a szuleivel lakik :) a szulei nagyon kedvelnek es meg engedik hogy akar ott aludhassak :)
2016. aug. 10. 15:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!