Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meg szeretném változtatni a...

Meg szeretném változtatni a vezetéknevem, de a családomnak nem tetszik. Hogy vegyem rá őket?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok.Szüleim 2010-ben elváltak.Anyukámmal élek azóta,apukámmal nem jó a kapcsolatom.Rengeteg pénztartozása van,alkoholista,börtönviselt (és valószínűleg vissza kell megint mennie.) Nem szeretném tovább az ő nevét viselni,de nagyszüleim szerint hülyeség megváltoztatni.Sosem volt vele komoly érzelmi kapcsolatom,azon kívűl,hogy megcsinált nem sok mindent tett értem.Nem szeretném megörökölni a tartozásait és a hiteleket,ezért szeretném,ha lemondana rólam,amibe nehezen fog belemenni.(Ha lemond rólam,akkor anya nevét "kapom" vagy marad a régi?!)Ti hogy vennétek rá a családotok,hogy belemenjenek a név változtatásba? Anya mellettem áll mindenben.
2016. aug. 10. 11:12
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
18 éves kor után szabadon megváltoztathatod, senki beleegyezése nem kell. Arra változtatod, amire akarod, attól még az apád apád marad. Minek bonyolítod, hogy mondjon le rólad? Öröklés esetén az örökségről le lehet mondani, ha elfogadod, max. a hagyaték ertékéig kérhetik rajtad számon a tartozást.
2016. aug. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

1. A nevedet 18 éves kor alatt csak szülöi beleegyezéssel tudod megváltoztatni.


2. Hacsak nem valami nagyon ritka névröl van szó, akkor nincs értelme a változtatásnak, mert az ismerösök attó, függetlenül tudják, hogy ki az apád, az idegenek meg így sem.


3. Apád nem mondhat le rólad, kivéve, ha anyád új férje (nem élettárs) hivatalosan is örökbefogadna.


4. Apádtól tartozást nem örökölsz, mert csak a pozitív örökség mértékéig lehet adóságot örökölni. Azaz vagy nem örökölsz semmit, vagy ha igen, akkor is negatíva ben mehet.

2016. aug. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Ez nem ilyen egyszerű.18 éves korod után nyugodtan nevet változtathatsz,de attól még az apád marad.Lemondani csak akkor mondhat le,ha van aki úgy mond örökbefogad,és a nevére vesz.Például ha anyukádnak van újra férje.Az örökségről meg le lehet mondani,és akkor adósságot sem örökölhetsz.
2016. aug. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

"Nem szeretném megörökölni a tartozásait és a hiteleket,ezért szeretném,ha lemondana rólam,amibe nehezen fog belemenni.(Ha lemond rólam,akkor anya nevét "kapom" vagy marad a régi?!)"


A többiek már leírták a lényeget. Én csak arra hívnám fel a figyelmedet, hogy általam idézett mondataid hülyeségek. Annak, hogy esetlegesen megváltoztatod a nevedet, semmi köze ahhoz, hogy örökölsz-e apukádtól vagy sem.

Nagyszüleidnek van igaza. Anyukád valószínű csak apukád iránti ellenszenve miatt támogat.

2016. aug. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
7%
Ahhoz képest, hogy mekkora szar alak az apád, csak összejött neki, hogy megdugja az anyád... Gondolom nem is egyszer...
2016. aug. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
0%
A 2. Válaszolónak mondom: hogy adósságot is lehet örökölni! Tapasztalatból mondom!
2016. okt. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
30%

Jaj hagyjátok már ezt az "attól még az apád marad" szöveget, mert nagyon szánalmas. Nem fogjátok fel, hogy valószínűleg utálja ezt a nevet, és csak negatív élmények fűződnek hozzá? Attól, hogy biológiailag az apja az illető, a leírás alapján a gyerekcsináláson kívül semmi másban nem vette ki a részét.

A kérdésre válaszolva: sajnos a beleegyezése nélkül nem lehet megváltoztatni a neved, de amint betöltöd a 18-at, már senki sem szólhat bele. A nagyszüleidnek pedig ne hagyd, hogy lebeszéljenek, én is miattuk húztam sokáig a névváltoztatást, de amint megléptem a dolgot, minden sokkal jobb lett, végre azonosulni tudok a nevemmel. Csak a saját érzéseidre hallgass ebben a kérdésben, senki másra!

2016. dec. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
40%
Hogy leszavazott a sok birka :D
2016. dec. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!