Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám depressziós. Mit...

Origo14 kérdése:

Édesanyám depressziós. Mit tehetek? (16/F)

Figyelt kérdés

Sok cikket olvastam már de még nemjöttem rá.

Édesanyám külföldön dolgozik, édesapám nemrég halt meg. (1éve)

Én Magyarországon élek, és ott tanulok egy nem könnyű szakmát. Még 4 évem van hátra a suliból. /programozó/

Anyukám már nagyon régóta depis, a környezetében mindenkinek rossz a kedve, ajtókat csapkod, csúnyán néz, nem szól máshoz, ha meg én szólok valamit(higgadt ember vagyok) akkor meg ordibál.


Kérlek segítsetek, rajta akarok segíteni hogy jobb legyen neki.



2016. aug. 10. 11:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha ő nem akar változtatni magán, akkor nem tudsz segíteni. Orvosnál járt már? Lehet, hogy szüksége lenne gyógyszerre is....

2016. aug. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!


A depresszió elég komoly betegség, sajnos egyedül nem tudsz rajta segíteni, szakemberre lesz szükség. Amivel picit segíthetsz: B6 vitamin, illetve figyelni kellene az étkezésére, arra, hogy eleget és pihentetően aludjon - apróságok, de fontosak.


De leginkább egy jó pszichológus fog tudni segíteni.

2016. aug. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mintha magamat olvasnám. 16/F vagyok, a szüleim 7 éves koromban elváltak, én anyámmal külföldön élek (Anglia) és ott is tanulok programozóként. Az apám él Magyarországon az egyik tesómmal és hát elég depis. De az egyetlen egy oka, amiért ilyen hirtelen haragú/ideg beteg az az, hogy nincsen például cigije. Általában rajtam adja ki a mérgét, (jelenleg nála "nyaralok") és próbál mindenképp lehúzni. (Szívesen adok neki, de az már tulzás, hogy elvárja tőlem, hogy napi szinten vegyek neki cigit, majd a pofámba fújja a füstöt és mivel én nem dohányzom, ez így elég kellemetlen érzés és van, hogy köhögve menekülök ki a helységből. Ezt pedig nem veszi észre. Ha pedig nem veszek neki cigit, akkor egész nap hisztizik és mindenkinek panaszkodik, hogy milyen kapzsi fia van...)

Nem lehet, hogy anyukád csak azért depis mert az apukád meghalt, neki pedig külföldön kell, úgymond kínlódnia? Biztos nehéz lehet neki is, megértem.

2016. aug. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Lehet, hogy csak egy jó beszélgetés kell neki egy forró tea mellet. Üljetek le és beszéljétrk meg, hogy kit mi zavar és akkor könnyebb lesz a problémamegoldás.
2016. aug. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is generációs probléma a depresszió. Megfigyeltem, hogy akkor a legrosszabb, ha az embernek sok ideje van agyalni, stresszelni olyan dolgokon, amit nem tud megvaltoztatni. Ami segíteni szokott az a kerti munka, kreatív hobbik vagy a kimozdulas. Keresztrejtvenyt fejtek, himzek, főzök valami nehezebb kaját vagy kertészkedem, felhívás csaladtagot vagy barátot. Persze, pszichológus is kellhet, de ha valaki nem ismeri be, azt nem tudod rabeszelni. Sok sikert.
2016. aug. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
fizetsz neki egy csávót az majd helyrerakja vagy ha csóresz vagy egy csövi egy üveg tablásért bizti szívesen bevállalja.
2016. aug. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!