Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kezelnek kisgyermekként...

Miért kezelnek kisgyermekként és miért igazságtalanok velem a szüleim? A nevelőanyám élősködik rajtam. Nem engednek semmit és szó szerint átnéznek rajtam, mit tehetnék? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok. 16 éves leszek a jövő hónapban, 10-edikbe megyek. Gimis vagyok és mindig is jó tanuló voltam (4-5-ös). Visszahúzódó típus vagyok, így nincs sok barátom és nem járok el nagyon sehova.Néha voltam fent a városba 10-12-ig,de ez inkább tavaly volt jellemző ,mikor volt barátom.Nem cigizek,nem drogozok,nem iszok(csak nagyon ritkán,egy évben 3-4szer egy kis sört,ilyesmit,de sosem rúgok be).

Sminkelést szeretném suliban is folytatni (szempillaspirál,tus,púder és korrektor a pattanásaimra, szemöldökpor. A tust csak ritkán használnám),most nyári szünetre visszakaptam,de mégsem engedik igazából,hogy használjam őket...Tavaly év közben 5-ször volt legalább,hogy elkobozták,mert hogy "ne legyek olyan mint egy topmodell". Ja ,és hozzáteszem,hogy alig látható sminkmennyiséget használok,de "én még kicsi vagyok" és "ribiskedni nem kell". Nem tudom ebben mi a ribiskedés,hogy 16 évesen szolid sminkkel megyek iskolába... Nálunk a suliban mindenki sminkel és sokkal keményebben (kontúrozás,rúzs,sok alapozó,műszempilla), de hiába mondom nekik ,hogy más ezt csinálja,azt csinálja,és legyenek kicsit megértőbbek,akkor csak leordítanak és annyit mond nevelőanyám,hogy "te nem leszel olyan kis k.,mint a többi....". Hát köszönöm szépen. Amúgy apukám csak hirtelen haragú és később rajtam veszekednek ,hogy lehetne megértőbb nevelőanyu,de ő meg csak azt hajtogatja,hogy már pedig így nem hagyhatom el a házat.

A másik az ,hogy abba is beleszól (mostohaanyám),hogy mit vegyek fel. Volt már olyan ,hogy késésben voltam,és át kellett öltöznöm,mert neki nem tetszem a ruha,ami rajtam volt. Áprilisban rendeltem a H&M-től ruhákat a zsebpénzemen, mert úgy gondoltam ,jobban megéri ,mintha elmegyek a kínaiba,ahol 2x drágábbak a ruhák és nem is tetszenek...Vettem egy Coachella haspólót,ami pántos atlétaszerű,és magasderekú farmerommal hordanám,mivel nem szép ha kint van a béles...:D De mikor elrejtettem a szekrényemben ,hogy ő nehogy kikutakodja,(mint általában),épp fürödtem és hallottam ,hogy apunak mondta,hogy ezt én biztos nem hordhatom, meg hogy már azonnal ki is dobja,mert nem leszek kis k:) Kedves,mi? (amúgy a sminkjeimet sem adta vissza sokáig és azt is "kidobta"...,így vehettem újat) Volt mikor megtaláltam az elvett cuccaimat ,de utána átrakta máshova...

A naplómat is állandóan olvasgatta és mindent mindenkinek elmondott rólam...Nagyon gáznak éreztem magam... Mindig kutakodott a táskámban,hátha talál valami új sminket,ruhát,amit elvehet. Nagyon egy kiállhatatlan ember.

Emellett állandóan szid,pl.tegnap azt mondta,hogy minek kenegetem a fejemet krémmel (van pár pattanásom),úgy is ugyanolyan ronda maradok...Röhög rajtam,mindig csak ordibál velem és már elegem van belőle. Mivel úgy dolgozik,hogy vagy reggel 6-tól délután 3-ig,vagy déltől 8/9-ig ,így rám marad a háztartás, húgom 13 lesz,de ő alig segít valamit itthon,mégis őt nagyon szereti a mostohám.Egyszer az volt,hogy elmosogattam mindig mire hazajött,és elmentem fürdeni,majd tesóm evett és odarakta a mosatlanját,és én voltam leszólva,hogy miért nem bírtam elmosni a tányért,és egyszerűen kidobta.Nem komplett. Apukám állandóan rólam veszekszik vele,hogy miért nem igazságos velem,stb. Ja,és még van egy mostohaöcsém,a mostohám fia. Osztálytársak a húgommal.Ők a kis kedvencek,engem nem is vesznek figyelembe. Nem beszélgetnek velem a szüleim,csak akkor szólnak hozzám ha segíteni kell valamit. Ja,és ha mostohához nem rohanok egyből,ordítozik és mindig elvesz valamit.

Esténként ő mondja meg mikor feküdjek,mikor fürödjek,mikor moshatok hajat..Mint egy robot,olyan vagyok. Reggel 8-kor felkelt,az a max. ,bár már mostanában felfogta hogy nem érdekel a papolása.Ha 5-10 percet töltök a fürdőszobában a tükör előtt,akkor már jön a szokásos "mit kell fél óráig topmodellkedni,úgy sem vagy szebb,hiába kenegeted magad" mondat.

Nekem amúgy sose vesznek semmit,ha mennek pl.a Tescoba,tesóim mindig kapnak valamit. Zsebpénzt nem kapok,csak az egyik mamámtól néha 1-2 ezret. Így általában mindig kérnem kell tőlük,ha venni akarok valamit.Sokszor nem kapok,mert "nincs",öcsém bezzeg most is vehetett a netről valami 3 ezer forintos legót.

Ha átjön valaki (barátnő),ő inkább elmegy itthonról,vagy bezárja az ajtót,mert ki nem állhatja a barátaimat,mivel engem se bír,úgy,hogy nem is ismeri őket,még a nevüket sem tudja... Furcsa egy ember.

Anyukámat,engem,és a két mamámat ki nem állhatja.

Az is zavarja,hogy én suliidőben csak tanulok és hétvégén meg vasárnap csak takarítom a házat,és ő mondja,hogy nem kell a tanulásra fogni,hogy nem akarok itthon egy "kicsit lendíteni".Igazán sajnálom,hogy minden nap 7 óránk van,ha nem több,és haza megyek,eszek,majd 3/4-8ig tanulok,mert mindenből számon kérnek, és nem érek rá takarítgatni...Ha nem tanulnék meg az lenne a baja.

Nem tudom mi a baja velem,mindent próbálok megtenni azért hogy kedveljen,de talán azt nem bírja megérteni,hogy engem nem irányíthat úgy,mint ahogy a húgomat tudja,és nem érdekel a véleménye. Meg az a baja,hogy ha rám néz anyámat látja,és elkapja a hányinger.Sajnálom,hogy ilyennek születtem.

Apu próbálja megértetni velem is és vele is a kialakult helyzetet és a megoldást,de ő mindig ugyanazt hajtogatja.Nem bírom tovább.

Lehet jobb lenne mamához költözni? Csak aput sajnálom,mert ő szeret..De nem érti hogy emellett a nő mellett nem bírom tovább..Köszönöm aki végigolvasta,és segít.Ezer hála <3


2016. aug. 10. 21:10
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

Szia!

Végigolvastam.


Én a helyedben megkérném Apukádat, hogy állítsa le a nőt, vagy ha nem én fogom, és elmondanám, hogy ez esetben a mamához költözök, persze ha mama is benne lenne...


A nőnek meg megmondanám, hogy elegem van belőle, és vegyen vissza, mert nem az anyám, semmi köze hozzám.

Csak magam után pakolnék, és mosogatnék el, és látványosan elzárnám előle a cuccaimat!

2016. aug. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

Hát ez a nő tényleg nem normális. Én a helyedben leülnék négyszemközt beszélni az apáddal és elmondanám, hogy valamit csináljon ezzel a nővel, mert ha nem áll le, inkább elköltözök.

Ha az a perszóna megint olyanokat mond neked, hogy ronda vagy, meg elkapja a hányinger, mert anyukádra emlékezteted, szólj vissza neki, amivel te is ugyanigy megbánthatod, pl. kérdezd meg tőle, mi az, csak nem irigy rád, amiért te még fiatal vagy, szép és feszes, ő meg egy löttyedt vén banya, akitől mindenki csak a falra mászik és a férje is csak kényszerből viseli el?

Meg mi az, hogy elveszi a cuccaidat, amiket a saját zsebpénzedből vettél? Azért a H&M-es ruhák, meg a sminkek nem valami olcsó mulatságok, szóval ha megveszed őket és utána eldugja, az olyan, mintha az ablakon dobtad volna ki azt a pár ezer ft-ot. Akkor már fizesse is ki, vagy adja vissza őket.

Nem tudod apukádat megkérni, hogy csináltasson kulcsot a szobádhoz, hogy az a nő ne tudjon bemnni és kutakodni? Mondjuk már az is fura, hogy ha annyira szeretne, és hallaná, ahogy a mostohaanyád lerondáz téged, meg kellene védnie. Vagy ha olyankor pofázik, amikor apud épp nincs ott, akkor vedd fel a telefonoddal és mutasd meg apukádnak. Nem tudom, hogy birtad ki ennyi ideig, én, ha ilyen emberrel kéne együtt laknom, már egy hét után elköltöztem volna vagy eret vágtam volna.

2016. aug. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

Egyszerű: megkeseredett liba, aki féltékeny rád.

Velem ugyanez volt, 18 éversen. Mindenbe beleszólt - mikor, kikkel, hová; mit eszek, mennyit, mikor; mit veszek fel, stb... állandóan bántott, és csak az volt a gond, hogy ott élek én is, és apa engem is? szeret.


Beszélj apuddal, ha nem lesz változás - szólok, hogy 99%-ban nem -, akkor a mamáddal és költözz el tőlük, mert tönkre fog tenni.

2016. aug. 11. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer amikor okoskodik emlékeztesd hogy attól hogy apád mostanában őt döngeti, még nem szólhat bele az életedbe.
2016. aug. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
94%
Szia! Én a helyedben vennék egy lezárható kis dobozt, amibe a cuccaimat tenném, hogy ki ne dobja. Szerintem azért csinálja, mert "hagyod". Én tuti lázadnék, csakazértis elmennék otthonról, ha beszól, akármi, 1 órára sétálnék kicsit, akármi. Kisminkelném magam durván, akár a ház előtt és úgy mennék haza, otthon lemosnám, csak, hogy azthigyje, így voltam az utcán. Reggel felöltözöl úgy, ahogy akarsz és elmész suliba. Ha nem tetszik neki, akkor se öltözöl át. Mi lesz? Nem mehetsz iskolába? Nemár.. Azért is elmész. Én tuti nem hagynám ezt! Sok sikert!:) 18/l
2016. aug. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Apádnak nem lehetsz túl fontos ha ezt eltűri.
2016. aug. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!