Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy vehetném rá apámat, hogy...

Hogy vehetném rá apámat, hogy engedjen egy kutyát?

Figyelt kérdés
Kertes házban élünk nagyon nagy a placc, a kertbe semmi nincs ültetve. Eddig sose volt kutyám, és féltem is tőlük de most 3 hétig velem volt 1 kutyus es megszerettem a kutyákat, és szeretnék egyet. A baj csak az, hogx apám nem szereti az állatokat meg mindig azzal jön hogy biztos össze kakil mindent, de egy kutya nevelhető meg vinném sétálni bár akkora a kert, hogy biztos nem lenne neki gond a "bezártság". Hogy vegyem rá?:) Eddig csak macska volt.

2016. aug. 11. 14:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Mert már előre látja a szomorú sorsát: a kutya rá marad, neki kell majd szart pucolnia, sétálni vinnie, stb. Egy kutya nem játék, nagyon aranyos de időigényes.
2016. aug. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mert én nem csinálnám meg? Honnan veszed
2016. aug. 11. 14:55
 3/4 A kérdező kommentje:
Apám az megfogni se fogná meg nem h sétáltatni:) a macskát se fogta meg sose.
2016. aug. 11. 14:55
 4/4 anonim ***** válasza:

én sem vennék a szüleid helyében kutyát. kezdeti fellángolás..eddig utáltad őket, most hirtelen szereted. várj még vele pár hónapot,hogy biztosan akarod -e.

és az a nagy gond,hogy már úgy állsz hozzá,hogy ott a nagy kert nem kéne annyira sétáltatni.. a fenéket. az a nagy kert egy idő után nagyon unalmas lesz a kutyának . muszáj sétáltatni úgy is,hogyha kertes házban laktok.

és egy kutya 15 évig él. tudsz addig felelősséget vállalni érte? nem mész pár év múlva kollégiumba vagy nem fogsz elköltözni úgy,hogy nem viheted magaddal?

nagy felelősség, kb mintha gyereked lenne. mindig gondolnod kell rá. ha csak 1000 forintod van kajára,akkor is nem lehetsz önző,mert neki is kell venni. ha nincs kedved semmihez,akkor sem lehetsz önző, ugyanúgy van igénye játszani és sétálni. stb. sok mindenben kell alkalmazkodni,hogyha kutya van a háznál.

és hát sokban is van. nem tudhatod mikor jön egy váratlan betegség ami százezreket elvisz a kasszából.

oltani meg féreghajtani,bolhátlanítani pedig rendszeresen kell majd. chip meg ivartalanítás is kell majd, az sem olcsó. szóval megérheted a szüleidet is,hogy miért nem akarják.

2016. aug. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!