Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy vehetném rá a szüleimet,...

Hogy vehetném rá a szüleimet, hogy elengedjenek szórakozni? 16\F

Figyelt kérdés

A kérdés adott. Az a helyzet,hogy pár hónappal ezelőtt ugyanígy elakartam menni szórakozni a barátaimmal, elöre mondtam,hogy nem fogok inni\cigizni\drogozni ; mindig együtt leszünk, vigyázunk egymásra stb...

Erre olyan válaszokat kaptam, hogy ez túl korai még (agyam eldurrant amikor azt mondták,hogy 16évesen korai..); biztos beleraknak az innivalómba valami drogot (mondtam,hogy mindig nálam lenne, de mintha falnak beszéltem volna) ; elrabolnak meg az ilyen típusú válaszok.

Azt is mondták, hogy pont amikor kezdődne (22:00) akkorra kéne egy ennyi idős gyereknek itthon lennie. Hiába mondtam,hogy ebből nem lenne rendszer, de nem érdelte őket.

Nem tudom számít e de azis kiderült a beszélgetésvől\veszekedésből,hogy fiatalkorukban egyikőjük se járt el szórakozni, szóval full idegen ez a téma számukra.

Szóval aki járt ilyen helyzetbe, annak megköszönném ha leírná, mivel vette rá szüleit.

UI: A következő alkalomkor amikor mennék már 17 éves lennék.



2016. júl. 27. 18:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
23%
Pedig a szüleidnek van igaza. És nem hülyék.
2016. júl. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
11%
Igazuk van. Az oke hogy szeretnel szorakozni, es nem otthon punnyadni, de nem csak 22:00 utan van buli. Tudod mennyi ilyen buneset van? Elraboljak/elkabitjak es kesz. Haza tobbet nem kerul. Vannak olyanok akik a kezedben levo poharba is kepesek valanit tenni. Teljesen igazuk van. Ha szorakozni szeretnel biztosan van korabban is buli, vagy menj haverokkal varosba.
2016. júl. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
92%
Hagyjuk már ezt az álszent faccágot. Az egy dolog, hogy normális helyre be sem kéne engedni a 16 éveseket, de ettől eltekintve ilyenkor már bőven lehetne eljárni a barátokkal néha este. 16 évesen este 10-re ágyban nyáron, nonszensz...
2016. júl. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
78%
16 évesen nyáron Amikor még suli sincs? Ezt a szünetet kell kihasználni lazulásra bulikra ha úgy adja a dolog akkor este tízkor kezdődő bulikra
2016. júl. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
88%

Már mit képzelsz magadról édes fiam, hogy bulizni akarsz? Kötelezők ki vannak olvasva? Átnézted már azokat a dolgokat, amiket idén tanultál? Szeptembertől hogy fogsz elmenni nyelvvizsgázni? Neked szórakozás nem jár, csak a kőkemény tanulás és a munka! Majd 60 évesen, amikor már nyugdíjas leszel, a szőlő pedig meg lesz metszve, majd akkor elmehetsz a sarki büfébe enni egy gyrost!


[ne vegyétek komolyan]

2016. júl. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

2-es: Szoktunk a vároaba is menni a barátaimmal és ott ellütni az időt,de annak szinte senmi köze nincs a bulizáshoz. Olyan buliról, én még nem is olvastam\hallotam ami 22:00 óra előtt kezdődne (bàr lehet én vagyok a tudatlan)

Köszönöm az eddigi kommenteket, ha van vkinek még tapasztalata nyugodtan megoszthatná velem.

2016. júl. 28. 10:22
 7/19 anonim ***** válasza:
Ha nem voltak még bulizni akkor honnan tudnák hogy milyen?
2016. júl. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Mert mindennap nézik a híradót\interneten a híreket és azokat rendszeresen telenyomják ilyen "beletettek drogot egy fiatal italába" típusú "hírekkel".
2016. júl. 28. 13:19
 9/19 anonim válasza:
36%
Bakker éld az életet ne foglalkozz velük én már 14 évessen bulizni jártam és volt ott minden nem lett semmi bajom most épp vállalkozással foglalkozom mellette tanulok.
2016. júl. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Nekem rendben van a tanulás, versenyekre járok, közösségi dolgokban is benne vagyok, házibulikba 15 évesen is elengedtek (osztálytárshoz, ottalvásra is, pedig onnan az egyik srácot úgy kellett aztán a piától félkómásan hazavinnie az egyik szülőnek, ezt elmondtam otthon, ritkán, de esti programra is elengedtek, 16 voltam mikor először mehettem rendes szórakozóhelyre (ott hajnalig, barátokkal).

Mindig megbeszéltem velük kik lesznek ismerősök, vigyázunk egymásra (volt mikor a szüleink felváltva nyugtatgatták egymást hogy minden rendben lesz vagy éppen leelenőrizték a helyet :D), és semmi problémám nem volt eddig. Én se járok túl gyakran, 1-2 havonta 1 alkalom kb (koncert, buli...), szerintem ha sok ismerős van nem lehet gond. Pláne ha anyud is ismeri a barátaidat. Ja és nekem időnként kell dobni 1-2 üzenetet hogy minden rendben, és ennyi. :)

L

2016. aug. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!