Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megállapodás elévülése, mikor?

Megállapodás elévülése, mikor?

Figyelt kérdés
1 éves a fiam. Az apával tavaj szétmentünk,megállapodást kötöttünk ügyvédnél,ezzel a megállapodással voltunk biroságon is. Azóta egyszer volt,hogy kibékültünk,meg próbáltuk rendezni a kapcsolatot,nem ment. Most nem vagyunk együtt,a megállapodás szerint van minden,enyém a felügyeleti jog,ő szombatonként elviszi reggel 9-töl 14.00 ig. Minden kérésének eleget tettem,a megállapodás szerint csinálok mindent. A kérdésem az lenne,hogy most ő ha megint elmegy ügyvédhez,és meg akarja változtatni a megállapodásban foglaltakat meg teheti e,vagy csak egy bizonyos idő elteltével tud módosítani a megállapodáson? (Kevesli a szombatonkénti láthatást,hozzá teszem,ő kérte ezeket a feltételeket,én bele mentem,a gyerek szempontjábol,illetve nem akartam vitát,tiltani sem akartam soha tőle,de ugy gondolom egy 1éves gyereknek bőven elég így ahogy van.) Köszönöm a válaszokat!

2016. aug. 11. 19:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem határoztátok meg, hogy hány évre szól a megállapodás?
2016. aug. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A megállapodásban a gyerek 3éves koráig van belefoglalva a kapcsolattartás,egy évestől kettőig,így ahogy a fentiekben irtam,három éves kora után viheti ottalvásra két hetente. Erre gondoltál?
2016. aug. 11. 20:33
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen erre. Ha így szól a megállapodás és meghatározott időre, akkor csak akkor tud rajta változtatni, ha a bíróság is úgy látja jónak, vagy ha a másik fél (lásd te) is bele egyezik. Én úgy tudom, hogy így van.
2016. aug. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
"Ha a bíróság is úgy látja jónak" akkor magyarul,bemehet a bíróságra,és azt mondja,h változtatni akar az eddigieken,akkor mindenképp pereskedés lesz,vagy ez,hogy működik? Bocsi,h ennyit kérdetek,én nem értek ehhez,ügyvéddel még nem beszéltem,nem akarok pereskedést,nem értem miért nem volt ez igy jó ahogy volt,de ha ez lesz én is fogadok,alap... Köszi az eddigi válaszokat!
2016. aug. 11. 22:01
 5/6 anonim ***** válasza:
2 évente lehet változtatni ,úgy 3 éves koráig nem is viheti el hosszabb időre
2016. aug. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én is így tudtam! Köszönöm a válaszod!! Akkor talán nem lesz cirkusz. Ma beszéltem vele,mondtam neki, mindent meg lehet oldani,meg lehet beszélni,nem kell egyszerre bíróságra menni,eddig is bele mentem minden kérésébe.
2016. aug. 13. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!