Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti megengednétek ezt...

Szülők, ti megengednétek ezt a lányotoknak?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok hogy az itteni szülők engednék-e hogy a lányuk/fiuk nyílméregbékát tarston.Persze fogságban nem termel mérget így ártalmatlan.

Valami hasonló békát szeretnék majd:

[link]

[link]

/A békákat én fizetném ki,kettőtől lenne szó csak,meg 1-2év múlva szeretnék csak tartani majd/

14L


2016. aug. 18. 15:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%

Megengedném a háziállatot a gyerekemnek,hogyha úgy látom,hogy elég érett hozzá. Mert sok esetben az van,hogy kikönyörgi a gyerek,aztán pár hét múlva leszarja és nem foglalkozik az állattal,marad a szülőre a takarítása,etetése. Ebben én nem lennék partner.Tényleg akkor kapna állatot,hogyha megérti ,hogy mekkora felelősség.

Hogy most konkrétan milyen állatról van szó,az részletkérdés.Ha ilyen békát akar és tényleg veszélytelen,akkor miért ne? De tényleg elbeszélgetnék vele,hogy mik a feltételek.És nem lehetne rögtön,hanem mint írtad várnék vele én is,hogy nem -e csak fellángolás?

2016. aug. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ:)

Igazából 12 éves korom óra fojlyton utánaolvasok a tartásának és egyéb hasznosabb infóknak a nyílméregbékáról és azóta szeretnék,de az hogy valójában legyen csak 14 évesen jutott eszembe mert már felelősségteljes vagyok,szóval foglalkoznék velük:)

2016. aug. 18. 15:46
 3/16 anonim ***** válasza:
87%
Én mindenféle háziállatot engednék, ha tudom, hogy rendesen lenne gondozva. Ha nem veszélyes az állat, akkor szerintem lényegtelen, hogy épp békáról, teknősről vagy akármiről van szó.
2016. aug. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem simán.

Volt már sokféle állatunk, miért pont béka ne lehetne? Én szeretem őket is.

Ha nem este hangoskodik, akkor jöhet. Nem büdös, nem harap, nem eszik sokat.

Ettől még lehet, hogy a te szüleid frászt kapnak tőle, és nem fogják engedni. :(

2016. aug. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
48%

Nem. Irtózom a békáktól, nem vágynék rá a házban. Brrr

Más állat szóba jöhet, szóval nem a háziállatok ellen vagyok. De béka, kígyó, leguán, pók, stb. biztosan nem lehetne.

2016. aug. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Elvileg igen, de csak akkor, ha kellö ismerete van arról, hogy milyen igényei vannak a békáknak, megfelelö helyet tud nekik biztosítani és a gyerek anyira felelöségteljes egyéniség, hogy nyugodtan rá lehet bízni éllölények sorsát.
2016. aug. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
* élölények
2016. aug. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ha tényleg ennyire régóta vágyna rá, nem csak hogy megengedném, de mindenféle ünnepre szép lassan megkapná a terráriumot meg a többi kiegészítőt.
2016. aug. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
75%

csak addig amíg ö gondozza és eteti

amit rám hárulna ez a feladat menne a "levesbe" a béka

(leszámítva ha pl táborban van a gyerek)

2016. aug. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
90%
Nem engedném, mert én kimondottan szeretem a békákat és utánajártam, hogy ezeknek az egyébként gyönyörű békáknak mivel jár a gondozása. Kezdjük azzal, hogy az állatboltban az eladó nem volt hajlandó megfogni őket, mert már az is mérgező. Tök jó lehet így kitakarítani a terráriumot. Utána a férjem majdnem vett nekem egy szép békát, ami nem mérges, de végül azt sem fogadtam el, ugyanis egy béka nem csinál semmit, egyszerűen csak be van zárva és ott ül szegényke. Nagyon szeretem a békákat, nagyon hasznos állat, de nem akarom bezárva tartani. Most a sisakos kaméleonon gondolkodom, annak nincs olyan mozgásigénye, mint egy békának.
2016. aug. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!