Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti megengednétek ezt...

Szülők, ti megengednétek ezt a lányotoknak?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok hogy az itteni szülők engednék-e hogy a lányuk/fiuk nyílméregbékát tarston.Persze fogságban nem termel mérget így ártalmatlan.

Valami hasonló békát szeretnék majd:

[link]

[link]

/A békákat én fizetném ki,kettőtől lenne szó csak,meg 1-2év múlva szeretnék csak tartani majd/

14L


2016. aug. 18. 15:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
91%
Nem engedném meg. Egy béka a tópartra való,nem lakásba. Gondolj bele,egy béka hogy ad szeretetet? Nem tudod megölelgetni,simogatni, csak ül haszontalanul a kis terráriumában...tuti nem hagynám.
2016. aug. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Ha tényleg nem mérgező akkor minden további nélkül.
2016. aug. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

10:ha terráriumban van tartva akkor nem jut hozzá olyan táplálékhoz amiből a mérget nyeri ki, igy terráriumban árralmatlan

12:mérgező veszélyes állatot semmi féle kell se szeretnék



A többieknek köszönöm:)

Egyszer igazából volt már békám pár éve, de olyan amit víz körül fogtam és szüleim megengedték hogy megtertsam,remélem ezt a fajtát us engedik majd 1-2 év múlva

2016. aug. 18. 19:06
 14/16 anonim ***** válasza:

Gratulálok kilences. A magadfajta parasztok miatt van kidobva annyi állat az utcára... Szerintem az se mindegy (de nagyon nem mindegy), hogy milyen állat. Lefogadom a teknőst író emberke nincs azzal se tisztában, hogy egy középkategóriás induló akvárium vízi teknősnek 250 000 - 300 000 Ft, ugye? A tartási nehézségeket ne is említsük. Alapjáraton már ott gond van, hogy rengeteg szülő borzasztóan felelőtlen (lásd kilencest) és eszetlenül csinálja a marhaságot és veszi az állatot anélkül, hogy ő maga belegondolna mivel is jár ez. Ez persze remek példamutatás a gyereknek is.. Én csak és kizárólag akkor engedném meg a gyerekemnek egy állat tartását, ha én magam felkészültem arra, hogy pár hét, jó esetben pár hónap múlva nekem kell gondoznom. Ha erre nem vagyok hajlandó, akkor nem veszek állatot a gyereknek. Ezt hívják úgy, hogy felelősség. És nem is értem miért várják ezt el egy gyerektől, amikor a szülök maguk sem mutatják ennek jelét. Mert ugye könnyű megmondani a gyereknek, hogy mit és hogyan csináljon, de példamutatás már nem megy úgy a szülők 80%-nak. Tisztelet a kivételnek persze.


A kérdésre válaszolva: A fentieknek megfelelően valószínűleg engedném, de csak ha előtte én is megtanultam mivel jár a tartása, majd megbizonyosodtam arról, hogy ő is.

2016. aug. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
34%
Gyerekem nincs, szomszédom igen: mindig attól rettegek, hogy valamelyik szomszédnak kígyója van - az ugye nem nyilvánvaló, mint a kutyus - és megunja, elereszti, vagy csak rosszul tartja, kimászik, a csöveken átjön.
2016. aug. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Pókon kívül bármit tarthatna... jó, azt is, de akkor vagy ő pókostul, vagy én költözök el minimum egy háznyi távolságba. :)


Szóval igen, bár a béka... hát szomorú lennék látnom, hogy csak ott "van" holott neki a szabadban a helye.

Akkor inkább valami kevésbé mozgásigényes állat mellett voksolnék, leguán, kaméleon, gekkó...

2016. aug. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!