Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szeretnék a barátommal elmenni...

Szeretnék a barátommal elmenni, de nem tudom, hogy vegyem rá apát, hogy elengedjen. Ötletek?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok lassan 17. Volt már komolyabb barátom, apáék szerették el is engedtek vele este mozizni és 11 körül értem haza, amit furcsálltam mert apa mindig is túlzottan féltett.

A mostani barátommal fél éve leszünk együtt augusztus 20-án. Kitaláltuk, hogy elmennénk megnézni a tüzijátékot, persze tisztes távolságból nem a legnagyobb tömegbe mennénk be, tekintve a mostani "történéseket" és halál eseteket. (Gondolok itt a robbantgatásokra és lövöldözésekre stb. Mégis nagyobb tömegekben forul elő és nem akarnék ilyesmi áldozata lenni.) Ez nem hiszem, hogy egyből felötlene apa fejében ahogy mostanság elnézem, inkább féltene bármi mástól. A barátomat nagyon szereti és tudja, hogy bízhat benne és vigyázna rám. De mivel apa nehéz eset, rettegek megkérdezni. Anyukámnak nincs ezzel baja, de mivel apa dönt, hozzá kell mennem ezzel a kérdéssel. Anya nem ad tanácsot, nem segít, mert 'nem tud' állítása szerint. Jöttem már haza nyáron 8-9 körül (ritkán persze), de most még a barátom is ott lenne és vigyázna rám. Hogy kéne megkérdezzem, hogy elengedjen? (Tudni illik mostanában rövid pórázon vagyok mert nem tudja elfogadni, hogy a "kicsi" lánya felnő lassan.)

Mielőtt kapom a megszólásokat, a szüleim tisztában vannak vele, hogy éretten gondolkodom, több eszem van jóval, mint a korosztályomnak. Nem csinálok hülyeségeket. De mégis mivel apa szava az érvényes mindenben, nem tudom..félek megkérdezni, mert a hangulata is dönt ebben. Pár hasznos tanácsot várnék. Köszönöm előre is!:)


2016. aug. 18. 21:51
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
43%

"a "kicsi" lánya felnő lassan."


"tekintve a mostani "történéseket" és halál eseteket...Gondolok itt a robbantgatásokra és lövöldözésekre stb. nem akarnék ilyesmi áldozata lenni"


Húúú de messze vagy még attól, hogy felnőjél!

2016. aug. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Fejtegesd kérlek. Mert informálom én magamat, de itt a hangsúly a "jobb félni, mint megijedni"-n van.
2016. aug. 18. 21:59
 3/24 anonim ***** válasza:
92%

A kérdésedben ott a válasz! "a hangulata is dönt ebben"

Akkor várd meg a megfelelő pillanatot amikor jó hangulata van,és akkor kérdezd meg!Ennél többet mi sem tudunk tanácsolni.

2016. aug. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
42%
Az első válaszolóval ne törődj!Irígyli a fiatalságodat.
2016. aug. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:
50%
én a hosszútávú megoldáson gondolkodnék.Hiszen ha most el is enged a probléma nem oldódik meg. MIkor jó hangulatban van akkor kérezz el. Viszont és továbbmennék és egy az egyben elmondanám neki azt amit ide leírtál.Azt ,hogy okos vagy ,és tudsz titsza fejjel gondolkozni ,és vigyázni magadra.Ha eddig nem csalódtak benned hivatkozz erre is ,és hívd fel a figyelmét arra ,hogy lassan kész felnőtt leszel.
2016. aug. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
84%

Miért is "rettegsz" megkérdezni?

Odaállsz és megkérdezed. Aztán vagy igen, vagy nem lesz a válasz. Ezért miért is kellene rettegned?

2016. aug. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
11%
Apad latta hogy nem sokaig huztad a volt baratoddal, most meg mar a masodik farok fog benned jarni, es sajnalja hogy k.u.rv..asodik a kicsi lanya. 20 eves korodra hany baraton leszel tul?
2016. aug. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
13%
Minek neked uj barat ha az elsot se tudtad megtartani, inkabb tanulj tino.
2016. aug. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Na akkor:D volt barátommal 1 évet jártam és azt nem értem, hogy mérgis miből jön neketek, hogy "nem sokáig húztam vele". Fogalmatok sem lehet róla. Tegyük hozzá ő a második barátom. Szerintem. 16 évesen ezzel nincsen baj. És édesapám is jól fogadta, hogy 15 évesen jött az első barátom bemutatkozni.

Mellesleg ha leku.vázol megint a te értelmi szinted mutatod meg, nem engem égetsz le, mivel nem veszem magamra.:D

2016. aug. 18. 22:38
 10/24 anonim ***** válasza:
75%

Te inkább még csak szeretnél felnőni,messze vagy te még tőle. Az írásodból kicsit úgy jött le,mintha azt hinnéd,te milyen érett nő is vagy. Ha így gondolod,miért félsz megkérdezni apádat?

Lehet nyugodtan lepontozni.

2016. aug. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!