Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehetne apát leszoktatn...

Hogyan lehetne apát leszoktatni erről?

Figyelt kérdés

Időnként azt szokta csinálni, hogy otthon csak francia nyelven hajlandó kommunikálni velünk, mondván tanuljunk meg franciául ha beszélni akarunk vele. Egy ilyen időszak tarthat 2-3 hétig is. Én meg nem vagyok egy nyelvzseni épp elég időt kell töltenem az angollal.


16/L


2016. júl. 14. 16:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Bárcsak ilyen apám lett volna, aki megtanít németül (német nyelvszakos tanári végzettsége volt).
2016. júl. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
Sehogy. Beszélj neki magyarul, ha fontos, úgyis megérti. Ha meg neked beszél, ignoráld, de vedd figyelembe!
2016. júl. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
33%
Ha meg neked beszél franciául, ne vedd figyelembe!!*****
2016. júl. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%

Nem a te feladatod nevelni a szüleidet.

Örülj neki, hogy legalább tanulhatsz tőle!

2016. júl. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%
Nem értem mit vár.Hogy majd minden egyesek szavát kikeresed a szótárból!?
2016. júl. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
96%
Beszélj hozzá magyarul, ha valami igazán fontos dolgot akar mondani, úgyis elmondja magyarul. Ha meg nem, hát nem.
2016. júl. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Tanít is franciául, vagy csak mondja a magáét, és vagy megérted, vagy nem?

ha az előbbi, gyakorolj vele, jópofa.

Ha az utóbbi, akkor válaszolj neki angolul, vagy egyszercsak szólj hozzá angolul, vagy egyszerűen ne vedd figyelembe. Ha pattog, mondd neki, hogy szóltál már neki ezért, és neked elég az angol.

2016. júl. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%
en is orulnek, ha ilyen faterom lenne :) csak en mar idosebb vagyok mondjuk. de ez jo, hogy osztonoz a nyelvtanulasra. a 2. nyelved a suliban a francia?
2016. júl. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%
Ha apukám élne, azt se bánnám ha a világ összes nyelvén beszélne velem:)
2016. júl. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

ezt hamarabb kellett volna csinálni, kb baba és óvodáskorodban. akkor a gyerekek nagyon fogékonyak, több nyelvre is simán megtaníthatóak.

most is lehet hatékony nyelvtanulási módszer. szerintem használd ki.

2016. júl. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!