Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tudnék kezdeni édesanyámmal?

Mit tudnék kezdeni édesanyámmal?

Figyelt kérdés

Sajnos szégyen vagy nem hogy ilyet kijelentek, de nyámnyila, lusta, önérzetes, nyuszi meg ezeknek a társai.


A történet a következő, édesanyám anyja elég régen, apja pedig lassan 2 éve hogy meghalt, DE itt jön a csavar, mert semmi sincs elintézve, az öröklés által. Édesanyámnak van egy testvére, aki hát mondhatjuk úgy hogy zubbonyban kellene elvinni, mert nem beszél senkivel, kamu történeteket talál ki és stb.


Anyám nagyon fél tőle, és nem tesz semmit azért, hogy az örökségeit elintézze. Mert ugye mindenhez két ember kell... se a földet, se a házat, se a bankszámlát, se a postán kötött életbiztosítását.


Ha felhozom a témát, akkor kiabál velem, meg ideges lesz és ilyenek. De persze ő meg mindig kér tőlem valamit. Most azon gondolkozom hogy elköltözöm itthonról mert már elegem van legfőképpen belőle, nem is a nagybátyámból. Kezdem szégyelni őt. Mindig csak sír a szája tenni meg nem tesz semmit. Pedig lehetne, de nem. Minek.


Olyan szinten megrontja a kapcsolatunkat hogy lassan már azt fogom rá mondani hogy lakótársam. Nem hogy az anyám.


2016. aug. 21. 16:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ügyvéddel írassatok papírt, hogy anyukád a te javadra lemond az öröklésről, így te már tudod intézni a dolgokat helyette, ha ennyire szeretnéd.
2016. aug. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
40%
Helyes, tagadd ki az anyádat, te baromállattya
2016. aug. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

egy olyan helyzetben vagyunk ahol anyám a saját körforgásában forog... nem csinál semmit de eredményt vár...


meg akarunk szabadulni a testvérétől, de nem tudunk amíg közös tulajdon összetart. viszont nem tesz érte semmit, én nekem meg már elegem van az egészből, 2 éve hallgatom a történetet. Meguntam.


Szóval anyám itt a hibás 100%-ban és nem tudok vele így együttélni tovább sokáig.

2016. aug. 21. 17:53
 4/9 anonim ***** válasza:
az 1-es tanácsa nem jó?
2016. aug. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem igazán megoldás, mivel mint említettem ha felemlítem a témát anyám kiborul, idegrohamot kap. Szerintem itt nincs is megoldás, azon kívül hogy hagyom a levében főni.
2016. aug. 21. 18:51
 6/9 anonim ***** válasza:

nem tudjuk, milyen a helyzet nálatok pontosan.. volt ismerősöm, aki 2 évig nem tudott ilyenekkel foglalkozni, annyira megviselte a szülője halála... Nem biztos, hogy az van itt, hogy fél a bátyjától, és nem biztos, hogy utálja, mint te - hisz nem maradt a régi családból senki csak a bátyja... ( persze csak találgatunk) mivel felnőtt vagy, neked tudna segíteni az indulásban - lehet hogy ezzel kellene megközelíteni a szívét.


De szeretettel, nem ilyen vadul, ahogy a kérdést feltetted. Most lehet, hogy úgy érzi magát, hogy nem szereti senki?? az meg életveszélyes, annyira kell a szeretet nekünk embereknek, mint a levegő.

Egy ügyvédi segítség azért jó lenne... ismerős által ajánlott ügyvéd

2016. aug. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ő is azon van, hogy soha többet ne találkozzanak. A testvére konkrétan minden alkalommal elhordja anyámat mindennek, tolvajnak, söpredéknek, hülyének stb. Talán már az összes szó elhagyta a száját anyám irányába, ami létezik.


Nekünk már ő semleges, és amíg közös a tulajdon, addig nem tudunk tőle szabadulni. De nem érted szerintem, akárhogy közeledek hozzá, ha megemlítek bármi ezzel kapcsolatosat ez van:


"Hagyjál már, majd meglesz, neked ehhez mi közöd". KB 2 éve. Aztán ha folytatom jön az idegsokk, az ordítás, meg a sírás is sokszor. Engem már hidegen hagy, mert elegem van.


Miért kell nekem ezt hallgatni hogy mi van megint mi történt stb. Nem érdekel, hagyjon ki belőle, de nem hagy... idegsokkot kapok mostmár én is.

2016. aug. 21. 21:10
 8/9 anonim ***** válasza:
most így ezeket olvasva anyukád nagyon rossz állapotban van:( és nagyon egyedül. A bátyja ott lakik az örökségben? Valahogy rá kellene beszélni anyudat, hogy ne hagyjátok elúszni az örökséget, gondolom mindketten nagyon megküzdötök minden forintért, kár veszni hagyni.
2016. aug. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

nem a pénzen van a hangsúly, eddig is megvoltunk nélküle, hanem azon hogy egy olyan szemét alak mint az én nagybátyám, ne legyen többet a közelünkben és ne legyen közösködés vele.


ezért kellene egyben egyszerre mindent elintézni, és egy életre megszabadulnánk attól az embertől... nem, nem lakik ott.


A bajom csak az, hogy kb 5 tanácsot adtam anyámnak 2 éve, és ha abból legalább a felét megfogadta volna, most nem tartanánk itt... még akkor mondtam hogy intézzék el a dolgokat, mikor jóban voltak, és nem vesztek össze... akkor is szartak az egészbe.

2016. aug. 22. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!