Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem tanítottak meg a...

Miért nem tanítottak meg a szüleim semmire?

Figyelt kérdés

Írok példákat.


10 évesen nem tudtam hogy kell a péniszemet megmosni.


Nagycsoportban nem tudtam kanállal enni.


12 évesen nem tudtam kitörölni a fenekek, fület tisztítani.


Suliban késsel, villával felvágni a kaját 4. Osztályban.


Fésülködni, hajat mosni


Nem tudtam hogy kell tanulni, mert sosem tanultak velem és alsó tagozatban szükség se volt ráert 4-5-ös voltam, aztán felsőbe csodálkoztal hkgy 3-as lettem. Életemben először 8.-ban tanultamaz előtt csak verseket.


Ezeket persze már tudom, csak olyan furcsa ez. Egyébként beszédes talpra esett gyerem voltam, de az ilyen alap higéniai dolgokat nem tudtam.



2016. aug. 22. 13:28
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Még valami a 15:59, szept 9-esnek: a te felfogásoddal ha te Kínába születtél volna, akkor meg azon háborodnál fel, hogy miért nem jön rá saját magától a legtöbb (kínai) kisgyermek, három éves koráig, vagy legalábbis hat éves koráig az evőpálcika használatára - ami alaptalan felháborodás volna.


Remélem, így már felfogható számodra a pálcikás példa mint analógia.

2016. szept. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Az analógiának semmi köze a kérdéshez.


Külön tészta a keleti mentalitás, hogy mi az oka, hogy evőpálcikával alakult ki az evés, meg sok minden másnak is.


Különben sem 3 éves korról volt szó, hanem nagycsoportról, ahol más gyerekeket is látott enni.


Szóval eleve nem 3, hanem 5 éves "kínai gyerekekkel" kéne összehasonlítani úgy általában, és az már egész más.


Egyébként a kínai gyerekeket "tanítják" az evőpálcika használatára? Mert ami kínai-félkínai családokat láttam, azok nem igen törődnek a gyerekekkel, ha megtanulnak, akkor maguktól tanulnak akármit.


Mindegy is.

2016. szept. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!