Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Baj, ha nem anya a példaképem?

Baj, ha nem anya a példaképem?

Figyelt kérdés

Irni kellett a nyáron egy fogalmazást, ki az aki példa vagy iránymutatás számodra az életben. Írhatunk bárkiről énekes, színész, szülő, bárki.

Én a nagynénémtől írtam és anya ma elolvasta és szerintem megharagudott mert úgy viselkedik, meg teszi a megjegyzéseket

Mikor olvasta kérdezte, hogy miért a nagynéném (okos, vicces, bátor én nagyon szeretem) elmondtam neki hosszan hogy miért (csak a konkrét dolgokat). Anya azt kérdezte számomra ő nem követendő példa? Őszintén nem az, de ezt igy nem mondtam meg. Anya nem nagyon dolgozik vagy ha igen akkor azt mindenkinek elmondja (még a sarki pékségben is azzal "dicsekszik" hogy árufeltöltő a Tescóba)

és mindennap fáradt, mert ő dolgozik. Mértő elsősorban édesanya 5 gyerek édesanyja és feleség, ennyi! Mi lenne ebbe a követendő példa?


2016. aug. 23. 22:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%

"Baj, ha nem anya a példaképem?"


Nem baj!

Nekem sem anyád a példaképem.

2016. aug. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
27%

Majd ha te felnevelsz ot gyereket es mellette dolgozol, akarmilyen munka is legyen az, beszelhetunk tobbrol.

Edesanyad faradt, mert dolgozik, azert hogy neked es a testvereidnek mindene meglegyen.

Okos, vicces es bator? Ezek mind tulajdonsagok, nem tettek amikre fel lehet nezni.

2016. aug. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
96%
Nem baj.
2016. aug. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem nem baj. Bár, 5 gyerek... Én nem tudom mit mondjak, anyámmal lakom együtt, s habár ketten vagyunk, és mindenünk megvan ami kell, szinte csoda, amit művel, h kijövünk a pénzből (a fizetése értéke minden évben romlik, a támogatásokból nagyon sokat levettek... stb.) Szóval én felnézek rá, h így biztosít nekem mindent, ami kell... (meg pl. nagyanyámra is, ő is hasonló). De nem tudok mindent a családodról, nem tudom milyen a nagynénéd, nem tudom milyen vagy te, nem tudom milyen anyád, csak ideírtál egy kérdést, amire önmagában csak annyit lehet válaszolni, hogy: NEM, nem baj. "Mértő elsősorban édesanya 5 gyerek édesanyja és feleség, ennyi!" Valóban nem nagy karrier... De gondolj az ő helyébe... Ha a saját anyád nem becsülöd meg rendesen (de amúgy megérdemelné, tehát most nem a csak jogilag anyákra gondolok), akkor kapsz még pofonokat az élettől. De ne legyen igazam. 16f
2016. aug. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%

Az szerintem nem baj ha nem ő a példaképed.

Viszont felnevelt öt gyereket,dolgozik,teljesen mindegy hol,a munka sosem szégyen,tehát ezt írni hogy mi ebben a követendő példa mintha valami rosszat tett volna kicsit túlzás.

2016. aug. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
96%
Mondd inkabb ugy, hogy megbecsulod a munkajat es halas vagy neki, de nem az o utjat szeretned jarni, ezert nem is az o peldajat koveted.
2016. aug. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
93%
Nekem sem az anyám hanem az egyik osztálytársam a példaképem. De attól még tisztelem anyámat. Nem gáz szerintem ha megbecsülöd őt attól még. 17/L
2016. aug. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
93%

Ha egyébként tiszteled és szereted, akkor nem baj, csak ezt mondd is meg neki :)

Nekem sem anyukám a példaképem. Teljesen családcentrikus, tanárként dolgozik, nem semmi, ahogy nevel(t) minket és helyt áll a hétköznapokban, ezért felnézek rá. Viszont nem szeretném az ő útját járni, más vagyok, sokkal karrieristább, ezzel ő is tisztában van.

Beszélgessetek erről, mondd ek neki, hogy ettől te még hálás vagy neki, amiért szeret téged.

Egyébként a legtöbb kamasz egy bizonyos szinten elutasítja a szülői modellt, ezzel én is így vagyok/voltam, és szerintem nincs ebben semmi rossz, hiszen a saját céljaidat kell megtalálni és elérni. A szülők pedig boldogok, ha azt látják, hogy a gyerek "többre vitte", legalább is ên így látom a környezetemben.

Egyébként nem tudom, hol laktok, de van, ahol még a TESCO-ba is nehéz felvetetni magad árufeltöltőnek, tapasztalat :(

21/L

2016. aug. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ha alapvetoen csak a kerdesre valaszolok, akkor NEM. Az en anyam alkoholista, tonkretette az en es a testverem gyerekkorat es onbecsleset is, 14 evesen mar b.s.z.ott, 13 evesen ejfelkor elment otthonrol, ivott, cigizett. Szoval o nekem inkabb az elrettento pelda.

De a te anyad azert mas. 5 gyereket felnevelni tisztessegesen nem kis dolog. Mas kerdes persze, ha pl.nem foglalkozik veletek egyaltalan vagy ilyesmi. De ha mindent megad, akkor sem kotelezo peldakepnek venni, mert mi van, ha te mondjuk soha nem akarsz gyereket vagy csak egyet? Ettol nem vagy rossz ember.

2016. aug. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
72%

Alapvetően nem baj szerintem. Nagyon sokáig én teljesen egyszerűen rávágtam erre a kérdésre a kedvenc zenészem nevét. 4 éve azonban egy számomra nagyon nagy horderejű dolgot tett az édesanyám, ami miatt egy életre büszke leszek rá. Senkit sem kell tisztelni csak, mert ő szült... Azt ki kell érdemelni... Ez a szuverén döntésed.

Megjegyzés: az én anyukám is árufeltöltő volt nagyon sokáig csak a Tescoban. Az egy borzasztóan nehéz munka (évek óta ott dolgozom diákként). Alapból: próbálj meg 8 órán át mászkálni, figyelni, elviselni az undorító embereket stb. Ne nézd le ezért, kérlek. Remélem, nem fogod sosem megtudni, milyen egy ilyen helyen dolgozni. Meg kellene becsülnöd, hogy ő ezt elviseli értetek.

Másik: sosem értettem, egyes anyukák miért verik a mellüket, hogy ők x gyerek anyja. Azért szülte őket, hogy mások sajnálják? Na mindegy...



20L

2016. aug. 24. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!