Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Baj, ha nem anya a példaképem?

Baj, ha nem anya a példaképem?

Figyelt kérdés

Irni kellett a nyáron egy fogalmazást, ki az aki példa vagy iránymutatás számodra az életben. Írhatunk bárkiről énekes, színész, szülő, bárki.

Én a nagynénémtől írtam és anya ma elolvasta és szerintem megharagudott mert úgy viselkedik, meg teszi a megjegyzéseket

Mikor olvasta kérdezte, hogy miért a nagynéném (okos, vicces, bátor én nagyon szeretem) elmondtam neki hosszan hogy miért (csak a konkrét dolgokat). Anya azt kérdezte számomra ő nem követendő példa? Őszintén nem az, de ezt igy nem mondtam meg. Anya nem nagyon dolgozik vagy ha igen akkor azt mindenkinek elmondja (még a sarki pékségben is azzal "dicsekszik" hogy árufeltöltő a Tescóba)

és mindennap fáradt, mert ő dolgozik. Mértő elsősorban édesanya 5 gyerek édesanyja és feleség, ennyi! Mi lenne ebbe a követendő példa?


2016. aug. 23. 22:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj, hogy nem róla írtál. De ne beszélj ilyen lenézően róla. Dolgozik, háztartást vezet, 5 gyereket nevel. Te szerintem a felére nem lennél képes, mert elég elkényeztetett lánynak tünsz. Ha segítenél neki, akkor nem írnál ilyen hülyeségeket. Tudnád, hogy ez is mekkora munka, amit ő csinál.
2016. aug. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Kini :)) ***** válasza:
Miért lenne baj? Mindenkinek az a példaképe, akire teljes egészében fel tud nézni, és szeretne rá hasonlítani. Nekem sem anyám a példaképem, és ez nem is véletlen.
2016. aug. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Szeretem, kedves és aranyos, finoman főz. De nem szeretnék olyan felnött lenni mint ő.


Anya nem nagyon dolgozik vagy ha igen akkor azt mindenkinek elmondja (még a sarki pékségben is azzal "dicsekszik" hogy árufeltöltő a Tescóba)


Ez azt jelenti, hogy 2-3 évente lemegy kb. fél évre valahova dolgozni és akkor ő Mária Terézia :) hogy dolgozik napi 5-6 órát majd otthon is főz, mos ....

Nem lenne rá szükség, hisz apa mindent megad nekünk.


A nagynéném környezetvédelmi mérnök, okos bármiről lehet vele beszélgetni (anyát csak az érdekli kivel, mikor mitörténik). Szereti az állatokat, fiatalos, szeret sportolni ( anya lassan 90 kg lesz, de meg nem mozdulna csak panaszkodik hogy itt fáj ott fáj)

2016. aug. 24. 18:11
 14/16 anonim ***** válasza:
Nem baj, de azért követhetnéd őt is. Az öt gyerek mellett dolgozik hogy etesse apáddal a családot. Benne megvan az a szorgalom amit követni lehet és az anyai szeretet többet ér az észnél, humornál és bátorságnál. Erre gondolj vissza majd ha a végrendeletét olvasod. Másokhoz képest aranyéleted van és megköszönés helyett: Mi ebben a követendő példa.
2016. aug. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nem baj. Van akinek az anyja a példaképe, van akinek a tesója, van akinek olyan személy, akit nem ismer személyesen (sportoló, énekes, színész). Nekünk alsóban kellett egyszer ilyen fogalmazást írni, akkor nem volt nagyon példaképem, anyámat írtam. Szeretem, okos, kedves meg minden de így utólag semmi olyan nagy dolog nincs, amire azt mondom, hogy hű de felnézek rá meg csodálom. Mondom, nagyon szeretem, de nem ő számomra a példa. Egy ismert ember lett azóta a példaképem. Ő tényleg példaértékű, amit tett, amit tesz. Anyukám is jó példaképnek tartja, örül, hogy ő a példaképem.
2016. aug. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nekem is a nagynéném az egyik példaképem. Nagyon tisztelem, csodálom őt, felnézek rá. Szavakkal nehéz megfogalmazni mennyire..és ő is ugyanúgy szeret, tisztel engem, ami nagyon jól esik.
2021. nov. 28. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!