Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim bármit kérnek tőlem...

Szüleim bármit kérnek tőlem soha nem szépen mondjak hanem hogy "gyere máris és csináld meg. " A végen pedig meg sem köszönik. Ti engedelmeskednetek?

Figyelt kérdés

Hiába mondtam nekik hogy legalább annyit mondjanak hogy kerlek vagy akármit azt mondtak ők a szülők es nem fognak könyörögni (mert szerintük ha szépen megkérnek az könyörgés)

Ha nem csinalom neve akkor pedig megbuntetnek,nrm adnak zsebpénzt.


2016. aug. 24. 10:14
1 2
 11/20 anonim válasza:
89%
Normalis szulo-gyerek kapcsolatan mindket fel reszerol ugyanolyan fontos a szep szo. Ha megkerjuk az egyiket akkor is szepen kerjuk, majd pedig megkoszonjuk hisz ha a szulo nem igy all a gyerekeihez hogy is varhatna el, hogy a gyerek barmikor szepen kerjen vagy megkoszonjon neki vagy barki masnak valamit? Minden kapcsolat ket emberen mulik (fuggetlenul attol, hogy szulo-gyermek kapcsolat-e az).
2016. aug. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
100%

Nálunk természetes volt, hogy segítettem a házimunkában, és természetes volt a is, hogy megköszönték. Nem könyörögtek, hanem elemi udvariassági szinten azt mondák,: "légy szíves" - és elvárták, hogy elvégezzem. Olyan is volt, hogy "most azonnal" kellett valami elvégezni. A köszönöm azért velejárója volt mind a kérésnek, mind azutasításnak.


Nem hálálkodásról van szó, egyszerűen csak emberi dolog (érzelmi iq?), hogy a másik erőfeszítését észlelem, és jelzem neki egy köszönömmel.

Nyilván engedelmeskednék szülői utasításra, de nem esne jól más hozzáállás.

Ez nem derogálhatna sem szülőnek/felnőttnek, sem gyereknek.

2016. aug. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
64%
Érdekes, az én fiam még csak kétéves, de már tudja, hogy köszönöm. Ha odaadom neki pl a poharat, mondja, h "köfönöm". Vajon kitől tanulta? Tőlem. És hogyan? Hogy én is meg szoktam neki köszönni dolgokat. Továbbá azt sem olyan nehéz kimondani, hogy légyszíves, vagy légyszi. Légyszíves vedd le a cipődet. Később pedig légyszíves, mosogass el. Igen, illik otthon segíteni, mindenkinek a korához meg a képességeihez mérten, de ahogy a szülő sem rabszolga, a gyerek se kutya...
2016. aug. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Az első hozzászólókat sajnálom, hogy ilyen családban nőttek fel, sajnos ezt a mentalitást adják is tovább. Emberek a rossz családi mintákat felül lehet írni! Az önismeret és önvizsgálat nagyon fontos.
2016. aug. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
89%
Nem tudom másnál hogy van, de nálunk alap a kérem és a köszönöm. Mind a mi (szülők) részéről, mind a gyerek részéről. És ezt tanulja már kicsi kora óta. Kérlek hozd ide a labdát, kérlek hozd ide cipődet, és ha sikerült, akkor köszönöm. Később és most is (9 éves) kérlek rakd el a cipődet az útból, kérlek most hozd ki a kukádat, mert megyek le stb. És ő is, kérek vizet, kérek vacsorát, köszönöm az almát, sőt köszönöm a ruhát, amit vettél nekem. Ilyenek. És nem erőltetjük, ez a természetes. Viszont, ha vamaiért többször kell szólni, akkor már nem kérem, tehát nem könyörgök én sem.
2016. aug. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben nem engedelmeskednék.
2016. aug. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%
Kérj érte fizetést, jogod van! Ha nem fizetnek, nincs mneló:)
2016. aug. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Sose fogom megérteni itt gyakorin, hogy néhány ember miért gondolja azt, hogy a gyerek az alattvaló, és örülhet, hogy otthon lakik... Az én anyukám midig egyenlő félként kezelt. Ő megkért engem, hogy LÉGYSZÍVES mosogass el, én megkértem őt, hogy LÉGYSZÍVES dobd már be ezt a pólót is a mosásba. Ezek után meg mindig jött a KÖSZÖNÖM. Tudta, hogy megcsinálom azt amit kért, viszont nem velem végeztetett minden munkát, mert tudta, hogy kb egész délután tanulok. Annyi dolgom volt hétköznap, hogy elkellett mosogatnom, hétvégén meg segítettem főzni, meg kitakarítottam a szobámat. Néha volt, hogy megkért hogy porszívózzak, vagy felmossak. Nagyon is sokat számít ez egy anya-gyerek kapcsolatban, hogy hogy kérjük a másikat. Láttam már olyat h a gyerek házicselédként volt alkalmazva... Nem azért kell gyereket szülni, hogy tizenikszév után ő csináljon mindent. A háztartás a közös dolgunk, együtt élünk, nyilván mindenki kiveszi részét a munkából, mert midnenkinek érdeke, hogy ne szemétdombon éljünk. De lehet szépen is kérni egymást, sőt, együtt is csinálni...
2016. aug. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Sajnos nálunk ilyen nincs, egyik szűlőm se köszön meg semmit. Ès tök mindegy, hogy mit csinálsz.Nem arról van szó, hogy könyörögni kell mire megcsinálok valamit. Csak ha anyám elkezd velem bunkózni, hogy pl: ezt is neked kéne csinálnod te lusta szar. De persze soha nem is kérnek, hanem nagyon lekezelőek. Alapvető dolgokat azokat mind megcsinálom nem kell szólni érte, pl hogy rend legyen a szobámban, mosogassak, vagy kivigyem a szemetet. Szerintem igen is jól esik ha rendesen megkérnek illetve megköszönik, egyből más az ember hozzáállása.:) Itt egyes embereket annyira nem értem, mi az hogy nem kell megköszönni meg megkérni? Ez csak szimpla bunkóság, ha nem teszed.
2016. aug. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem tudsz tenni,azon kívül,hogy te nem így viselkedsz másokkal,és ha lesznek gyerekeid nem ilyen példát mutatsz nekik .

Szerintem alapvető az udvarias viselkedés,a családtagjaimmal is,sőt. Egyébként nagyon régóta olyan munkám van,hogy rengeteg emberrel találkozom ,mindenfélével.Összességében a legtöbben a kérem/köszönöm/jó napot kívánok szavakat sosem használják,nekik nyilván a gyerekeik sem fogják .

Szerintem egy normális embernél alapvető,hogy nem tirpák módon szól a gyerekéhez,de látod nem mindenkinél . Csináld meg amit mondanak,hiszen ez a legkézenfekvőbb,különben megbüntetnek . Amíg tőlük függsz sajnos nem sokat tehetsz .

2016. aug. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!