Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mennyit költötök a gyerek...

Ti mennyit költötök a gyerek ruházkodására?

Figyelt kérdés

Az 50.000 Ft-os kérdés ihlette ezt a kérdésemet. Mindenki sokallta ezt az összeget.

Én kínai boltokban, piacokon és vásárokban vásárolok magamnak ruhákat, turkálóban nagyon-nagyon ritkán fogok ki jó darabokat.

Nemrégiben vettem egy kabátot, az volt 12000 Ft, egy nadrágot, az 6000 Ft, egy cipőt szintén 6000-ért, 10 pár zoknit 2000-ért, 3 bugyit 1000-ért. Ez 28.000 Ft.

És akkor még nem vettem melltartót, pulóvereket.

Ti hol vásároltok ennél olcsóbban? Nem hiszem, hogy a kínaiaknál meg a piacoknál van lejjebb....



2016. aug. 24. 15:53
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
27.000 bocsánat.
2016. aug. 24. 15:59
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

6 éves ovis gyerek, átlag 25000/hó. Nyilván van olyan, hogy egy hónapban semmit, de általában rendszeresen bejárok, mert az akciókra vadászok.

H&M-ben főleg, mert azokat nem növi ki egy szezon alatt, marha jó szabása van, és rendkívül tartós, bírja a mosást, és én a kinőtt ruhákat mindig eladom.

2016. aug. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok konkrét összeget mondani, mert elég változó, de minden évszak elején egy nagyobb összeget elköltünk ilyesmire, ilyenkor megveszek mindent, amiből nincs elég, kinőtte, stb... Sokszor vásárolok next, h&m, zara leárazáson akár következő évre is, elteszem, mert ilyenkor nagyon jó áron lehet kifogni. Néha a turiban is veszek 1-1 darabot, de nem annyira jellemző. Kínaiban viszont nem vásárolok (igen, tudom, mindent ott gyártanak), de soha nem találok olyat, ami tetszene.
2016. aug. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Annál a kérdésnél nem is igazán az összegen akadtak ki, hanem hogy a gyerek anyuci pénztárcájára költekezett megkérdezés nélkül.

Én a gyereknek turiból vásárolok, nagyon hamar kinövi, kicsi még. Hétfőn voltam turiban, ezeket vettem neki: négy pulóver, egy tavaszi dzseki, két farmernadrág, egy farmerszoknya, két póló, (jégvarázs, minnie)három leggings, egy gumicsizma, egy peppa malacos melegítő együttes. ezekért fizettem 4500 körül.

Leárazáson most vettem két dd step cipőt, vagyis egy cipőt őszre és egy ovis szandált, a kettő volt 9.000, valamint mérethiba miatt átvettem egy kétszer használt zara bokacsizmát a kicsimnek 2500 ért. Már csak pár dolgot kell beszerezni, de én 30 ezret szántam az egész ovikezdésre, eddig durván 16 ezret költöttem el belőle. Nem kap minden hónapban, csak ha valami nagyon megtetszik neki, vagy kinövi/tönkremegy. Költhetnénk sokkal többet is, de feleslegesnek érzem, átlag három-négy havonta kell új méretet beszerezni. Havi lebontásban talán 5 ezrek körül költünk a ruhájára, de mind szép, igényes darab, nem látszik hogy turisak.

2016. aug. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
7 éves lányom van. Folyton kinő mindent.Éves szinten 100-120000 Ft-ot költök a ruházkodására, plusz szülinapra, karácsonyra rokonoktól is szokott ruhát kapni. Sokszor fast fashion üzletekben vásárolok, ott az akciós/olcsóbb vagy alap ruhadarabokat veszem.
2016. aug. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
64%
Külföldön élek, itt van Primarkt, ahol lehet 2euro peed db áron felsőket venni, 5-10kozott nadrágot, a helyi cipő üzlet láncban 25ert cipőt. Mivel minden ruhadarab csak egy szezont bír ki a meretvaltozas miatt, feleslegesnek tartom ennél drágább darabokat venni. Ha majd megall a növekedésben -és képes vigyázni is a dolgaira- akkor kaphat nyilván értékesebb darabokat is, de így felesleges
2016. aug. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Külföldön élünk. Nyugati fizetés mellett a magyar árak feléért bevásárolunk. Nemrég 70 %-os akció volt több márkás boltban.
2016. aug. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

én anyával mentem el vásárolni pár hete és akkor költöttünk el 50E ft-ot. Hozzátenném ilyen ezelőtt soha nem volt, és ebben benne volt 3 cipő, nadrágok, szoknyák felsők, bugyi és egy táska.


Egyébként nem tudom mennyit költünk. Ha elmegyek vásárolni és nézelődés közben megtetszik valami, akkor megveszem ha nem túl drága. Ez egy hónapban max 1-2 darab(anyának vagy magamnak vásárolok), de van, hogy semmit se veszek.


24N

2016. aug. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

16 éves lány vagyok,és nem tudunk sokat költeni a ruháimra.

Évente,ha mindenből a minimum darabot számolom,akkor:2 nadrág(10ezer),4 felső őszre:2 vékony-2 vastag(10e),2 pulcsi télre(8e),2 póló tavaszra(4e),2 felső nyárra(4e),nyári szoknya/nadrág(4e),fehérnemű és zokni(10e).


Ez így összeadva 50ezer forint,úgy,hogy mindenből csak 2 darabom van,ami valljuk be,5 iskolai napra elég kevés,természetesen mindenből a legolcsóbb. Nem számoltam bele évszaknak megfelelő kabátot,évszaknak megfelelő cipőt.Nem tudok belőle sem szimplán csinosan,sem nagyobb ünnephez méltóan felöltözni. Szóval szerintem 50ezer forint kevés!

(Tavaly az összes téli dolgom hiányzott:kabát,csizma és meleg téli cipő is.60ezer forintot hagytam ott ezekért,igaz,ezekből mind minőségibbet vettem,de kínaiból sem tudtam volna öltözködni egy telén keresztül 30ezer alatt)

+

És én már a dolgaimat ki sem növöm,és tudok rájuk vigyázni,egy kisiskolás egy nagyobbat esik a betonon,és máris jöhet az új nadrág,vagy ráköti a táskájára a pulcsiját,és valahol útközben lepottyan.

2016. aug. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Jo kerdes ...

De en nem szamolom h mennyit

Minden honapban veszek ruhat a gyerekeknek

Hol csak egy csomag zoknit hol meg sok mindent ...

De pl a legkisebbnek sok esetben olyat kapok ami nagy ra meg az pl jovore jo de most tudom fillereket megvenni akkor megveszem

Ugyan igy a masik kettonek is

Szezonvegi kiarusitason 10-20 ezreket sporolok

Pl polok sort melegito kapucnis felsok pulcsik kabat

A kicsinek szerintem ugy 5-6 evig nem kell kabatot venni.mert vettem neki nagyott vagy maradt a nagyokrol :-)

Sok esetben anyukam hozz ruhakat nekik

Ha tippelnem.kell ugy evi 120e korul koltok rajuk

2016. aug. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!