Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ez normális? Mit...

Szerintetek ez normális? Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

Elváltak a szüleim,anyámmal élek. Benne megbízok és mindent elmondok neki. Apámmal már más a helyzet.. vele nem olyan jó a kapcsolatom és semmit nem tud rólam. minap mikor átmentem azzal fogadtak hogy feltörték a facebookom,és elolvasták amit a legjobb barátnőmmel és a barátommal beszéltem(?)hogy micsoda?mi joga van hozza?azért van rajta jelszó hogy ne tudjon belépni akárki.. ennek a két embernek mindent elmondok(meg persze anya)és kicsit idegesít hogy ők meg pofátlanul elolvassák holott semmi közük nincs a beszélgetéseimhez.

barátommal nem váltottak életükbe 2 szót de ők nagyon jól ismerik és biztos átver meg hazudozik nekem.. anyámnak se tetszett először hogy vele vagyok együtt,de a családja miatt és hopp megismerte és pozitívat csalódott benne.ők meg sem akarják ismerni..kérdem én,miért ítélkeznek felette?3 hónapott küzdött értem mielőtt összejöttünk majdnem mindennap találkoztunk és 5-6 órákat együtt voltunk(mai napig is így van)akkor miért nem tudják felfogni hogy nem ver át?

Sajnálom ha hosszú lett.. De már nem tudtam magamba tartani. (Akik pedig idejönnének azzal okoskodni hogy ennyi idősen minek nekem pasi stb. attól térjünk most el,anya is jó kapcsolatot ápol vele és semmi baja nincs a barátommal) 13/L



2016. aug. 24. 21:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
37%
Például tanuld meg úgy kezelni a személyes adataidat (többek között a bejelentkezési adataidat), hogy mások ne férhessenek hozzá.
2016. aug. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Lényegtelen,apám felesége emelt szintű infót tanult és bárhogy feltudja törni+program is van ehhez :)
2016. aug. 24. 22:29
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Akkor hadd súgjam meg, hogy a nagybetűs feltörés abból áll, hogy kicsalják tőled valamilyen úton-módon a bejelentkezési adatokat. És te ennek szépen be is dőlsz.
2016. aug. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
hogyan csalnák ki?amikor ott vagyok náluk nem is beszélünk szinte csak a suliról hogy milyen jegyeket kaptam és hogy idén tanuljak☺meg ahhoz a programhoz amit használnak akkor ha esetleg nem tudnak belépni semmit nem kell megadnom. tudom mert barátomnak is van ilyen programja.
2016. aug. 24. 22:50
 5/14 anonim ***** válasza:

Na, pont ezt hiányolom én az informatika-oktatásból. Hogy nem tanítanak meg biztonságosan internetezni. Pont az ilyen programokba szokták belerakni azt a valamit, ami ellopja a fiókod adatait. Jó, erre úgyis azt fogod mondani, hogy "de hát a barátom is azt használja és nem történt még semmi sem" - na de mit gondolsz, mikor lehet legjobban információt lopni tőled? Ha tudod, hogy feltörtek téged, vagy ha halvány sejtésed sincs róla?


Viszont kíváncsi vagyok, hogy átnézted-e a Facebook-on, hogy jelenleg hány gépen vagy bejelentkezve (ha az apád be van jelentkezve, ezzel kilökheted), illetve beállítottad-e azt, hogy a telefonodra küldjenek egy kódot, amikor bejelentkezel (ez ugyanis pont megnehezíti a fiókod feltörését - ja, és ez ingyenes).

2016. aug. 25. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Kérdező, tudom mit érzel. Nekem a naplómat olvasta el apám mikor 19 voltam, az asztalfiók mélyém tartottam, és igen, az én hibám, hogy megbíztam a családomban és nem zártam el valami kis kulcsos dobozba, bár szerintem ha képes volt ennyit kutatni utána (a legeslegalján volt, mindent feltúrt érte), akkor azt is feltörte volna. Nem érdemeltem ki a bizalmatlanságot, ezt az is bizonyítja, hogy semmi új infót nem tudott meg belőle. De szerinte ez teljesen rendben van, elnézést se kért miatta. Mi mondjak, nem esett jól, meg is törte a kapcsolatunkat rendesen :(

21/L

2016. aug. 25. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Egyébkênt létezik egy program, a KeyLogger, ha ezt feltelepítik egy gépre, mindent elment, amit bepötyögsz rajta, tehát a bejelentkezêsi adataidat is.
2016. aug. 25. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
nem szoktam gépen facebookozni csak az én telefonomon. más telefonját se kérem el rá:)
2016. aug. 25. 02:46
 9/14 A kérdező kommentje:
#6 igen volt olyan is hogy amíg fürödtem turkáltak a cuccaim közt..
2016. aug. 25. 02:48
 10/14 anonim ***** válasza:
De még mindig nem érted! Be lehet állítani, jogy kapj egy k***b.szott sms-t, ha valaki belép egyáltalán! Meg van olyan is, hogy amikor bejelentkeznél elötte egy biztonsági kódos sms-t küldenek a telefonodra (ingyen, a saját számodra) ami kb 4 szàmjegyből áll és pluszba még azt is be kell írnod, hogy vki be tudjon lépni... sírsz, hogy feltörték, de semmit nem teszel ellene. Hiába emelt infós apád csaja vagy ki a halál.. Sok programozó ismerősöm van nekem is.. sőt képzeld, a facebook-ot is sok "emelt infós" tette össze ;) sok lehetősèget nyújt biztonság terén, az màr más kérdès, hogy az emberek élnek is vele.. tudod.. Adatvédelmi beállítások...
2016. aug. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!