Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szégyellem a szüleimet, a...

Szégyellem a szüleimet, a lakásunkat a barátom előtt. Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

Szüleim nyugdíjasok, évekig keményen dolgoztak, hogy meglegyen mindenünk. Reggel mindenki elment dolgozni, hazaértek főztek, takarítottak stb. Ragyogott a lakás, volt mindig főtt étel.

Mióta nyugdíjasok, megváltozott minden, persze nem a pénz miatt.

Sokszor nem főznek, a takarításból is eléggé visszavettek. És sokszor isznak meg 1-2-3 pohár bort.

Többször felajánlottam, hogy segítek bármiben (akár fizetek takarító nőt is), csak legyen rend és tisztaság.

Kivettem mára egy szabadnapot, hogy segítsek takarítani. Ebből az lett, hogy én reggel 7 óta takarítok, pakolok stb, anyuék elmentek itthonról.

A barátom még nem járt nálunk, anyuval az utcán találkozott.

Szeretném áthívni hozzánk, vacsorára vagy csak úgy, de amíg koszos a lakás, nem szeretném.

Munka mellett egyedül nem győzöm (3 szoba, konyha, fürdő, előszoba), ha valahol rend és tisztaság van, 2 nap alatt összeb.sszák.


Tudom tudom el kéne költöznöm. De attól az ő lakásuk nem lesz tisztább.


Ítélkezés helyett tanácsokat szeretnék. Köszönöm szépen!


2016. aug. 19. 10:16
1 2 3 4
 1/35 Andizsuzsi ***** válasza:
60%

"Többször felajánlottam, hogy segítek bármiben (akár fizetek takarító nőt is), csak legyen rend és tisztaság. "


Ha jól értem, otthon laksz. Akkor mi a fenét ajánlottál fel? A szüleid megöregedtek, nem tudják már azt biztosítani, amit korábban. Itt az ideje a helyükre állnod.

2016. aug. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Nem annyira öregek meg betegek, hogy ne tudjanak elmosogatni, szemetet összeszedni, felmosni stb.
2016. aug. 19. 10:27
 3/35 anonim ***** válasza:
75%

Lehet megunták, mint írtad évekig keményen dolgoztak, meg azt is írtad, hogy visszavettek, ergo takarítanak, csak nem annyit/annyiszor.


Ha meg ott élsz, minimum beszállsz a házimunkába, tudod aki nyugdíjas lesz, és nem csinál semmit, az hajlamos bedepressziózni, hogy ő nem hasznos tagja a társadalomnak.

2016. aug. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
75%
Vagy kitakarítasz. Vagy hívsz egy takarítónőt, akkor is tud jönni, amikor te otthon vagy, amikor sérülés miatt rossz állapotban voltam, én is hívtam, nem is volt drága. a szüleid ha nem akarnak kitakarítani, akkor hiába könyörögsz nekik. Sőt majd ha elköltözöl, te fogsz hazajárkálni hétvégén, hogy kitakaríts náluk, mert nem akarod, hogy betegek legyenek a kosztól. Nálunk is van ilyen a családban.
2016. aug. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
49%

Ha ott laksz teljesen termeszetes hogy rendet es tisztasagot tartasz.

Vagy elkoltozol de a sajatodba is takaritani kell

Nagylany vagy kibirod fiatal eros gyerektelen ha mar most sok mi lesz ha 3 szoba 3 gyerek plusz munka lesz?

2016. aug. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
48%

Nem annyira öregek meg betegek, hogy ne tudjanak elmosogatni, szemetet összeszedni, felmosni


te se vagy az, csak végteleneül pofátlan.

2016. aug. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

Betegesen gyűjtenek dolgokat, vagy inkább csak semmit se akarnak eldobni.

Blokkok, újságok, műanyag üvegek, ruhák stb.


Zavar, ha hazaérek ragad a műanyagpadló. A mosogató tele van szennyessel, amit 2 nappal ezelőtt használtunk.

Nincs tiszta ruhám, a hűtőbe foglalják a helyet a romlott élelmiszerek. Mindenhol újságpapír, a polcokon bolti blokkok, a fürdőben az üres samponos és tusfürdős doboz.

Amikor van időm és energiám rendet rakok, takarítok amíg tőlem telik.

Persze van magánéletem is, illetve hobbim.


Arra gondoltam, elküldöm a szüleimet egy wellness hétvégére és kitakarítok egyedül.

2016. aug. 19. 10:41
 8/35 A kérdező kommentje:

6#


Reggel 5től este 5ig nem vagyok otthon. Mire hazaérek NAGYON fáradt vagyok (sokat buszozok a munkahelyemre, odafele és hazafele is).

Este 7 után meg rossz néven veszik a házban a porszívózást, vagy ha megy a mosógép stb.


Szerintem is rettentő pofátlanság hogy a szabadságomat nem pihenéssel hanem takarítással töltöm... :)

2016. aug. 19. 10:43
 9/35 anonim ***** válasza:
78%
Nem kell megvárni, amíg az általad idézett fölösleges lomok felgyűlnek. Mikor látod, hogy kiürül egy flakon, eldobod. A papírszemetet eldobod stb. és sorolhatnám. "nincs tiszta ruhám" Ez vicc akart lenni? Netán anyukád mos rád? Vagy nem tudod kezelni a mosógépet?
2016. aug. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

Nyilván mosok és főzök magamra. :)


Csak az a bosszantó, ha egy pl a konyhát kitakarítom és megyek át a fürdőbe, a konyha egy óra múlva ismét rendetlen és koszos.

Soha nem érek a végére, mert amit előzőleg megcsináltam, összeb.sszák.



Látom a szokásos rosszindulat itt is megvan minden válaszban!!!

2016. aug. 19. 10:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!