Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők ti milyen indíttatásból...

Szülők ti milyen indíttatásból adtok zsebpénzt a gyerekeiteknek?

Figyelt kérdés

Nem az érdekel h mennyit... :)

Hanem milyen okból ...


Én például azért, hogy már gyerekként megtanulja a pénzt kezelni.

Gyűjteni valami drágább dologra: bicikli, számítógép telefon vagy más ami neki fontos és szeretné h megtanulja beosztani

Nekem soha nem adtak, és mikor saját keresetem lett egyszerűen nem tudtam beosztani, nem értettem hozzá.



2016. szept. 1. 14:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
15%

Én nem adok, mégis mindig tele vannak! :)

Szépen gyűjtögetik amit a nagyszülőktől kapnak szülinapra, névnapra, karácsonyra, stb...

Igazából ők biztosítják a likvid tőkét a családban. Ha hó végén szükség van készpénzre, akkor tőlük kérünk.

:D

Természetesen mindig visszakapják.

2016. szept. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
73%
Azért, hogy legyen nála mindig valamennyi ha éppen megszomjazik, vagy egyéb miatt szüksége van rá.
2016. szept. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
86%

Én ugyan gyerek vagyok, de nálunk ez úgy működik, mint a kérdezőnél kb.

Van egy bizonyos nem túl magas összeg, havonta megkapod(vagy nem, a valódi életben is bármikor közbejöhet bármi) aztán azt kell beosztani úgy, hogy legyen a bérletre, ne fogyjon el, dolgozok közben, stb.

2016. szept. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%

Én még nem vagyok szülő. Gyerekként sosem kaptam zsebpénzt, azt mondták, ha kell, kérjek. Akkor utána 99%-ban megvétózták, hogy á, úgysem kell neked az... na, amikor 18 éves krorom után pénzhez jutottam... kellett pár év, amíg megtanultam kezelni, mert több évig annak a bűvöletében éltem, hogy VÉGRE tudok magamra költeni, vehetek magamnak könyvet, színházjegyet, divatos és igényes ruhákat (nem a kínai piac legalját) tudok költeni az arcápolásra, sminkelésre, tudok menni koncertre... kifolyt a kezeim közül. Most már, erőfeszítések után, sokkal jobb a helyzet, de a gyerekemnek nem fogom kívánni.


Ezért fogok neki adni zsebpénzt. Hogy megtanulja beosztani, és hogy tényleg arra költse, amire szeretné, és ne az legyen, hogy "ne vedd meg, mert szerintem nem szükséges". Ha rossz pénzügyi döntést hoz, kicsiben megtanulja fiatalabb korában. Hogy az a cipő, amit vett, rossz minőségű, hogy ne költsön annyit édességre, ha közben gyűjt egy biciklire, ami fontosabb lenne...

2016. szept. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
80%
Hát én erre nem lennék büszke, hogy nem tudom beosztani a pénzt, és amit a gyermekem kap a rokonoktól ajándékba, kérem el.. :D
2016. szept. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
43%
Én is így csinálnám.
2016. szept. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
85%

én már elsős koromtól kezdve kaptam zsebpénzt.nyilván nem nagy összegeket, de fokozatosan emelkedett. és végig kaptam,még egyetem mellett is. de persze ahogy idősödtem már nem volt elég,volt,hogy bevállaltam diákmelót is.de nem szóltak bele a szüleim,ahogy abba sem,hogy mire költöttem a zsebpénzem. szerencsére jól tudtam vele bánni, mindig tartalékoltam egy keveset,volt hogy gyűjöttem is valamire több hónapig.


ellenben ott van a párom. ő sosem kapott zsebpénzt. ha mégis valahogy valamilyen távoli rokontól kapott pénzt,akkor a szülei rögtön elvették tőle. ha ösztöndíjat kapott a párom,azt is elvették a szülei. idővel már nagyon haragudott ezért,és ahogy megkapta a pénzét,rögtön elköltötte az összeset,hogy a szülei ne vehessék el. ennek sajnos meg lett az eredménye, a párom a mai napig nem tud bánni a pénzzel. mintha betegesen félne a mai napig,hogy elveszik tőle..

én szerintem jól bánok a pénzzel,nem folyik ki a kezeim közül.van tartalékom is és kijövök a következő fizetésig.

szóval itt volt előttünk két példa.. a saját gyerekünknek mindenképp fogunk adni zsebpénz és az biztos,hogy soha nem fogjuk elvenni a pénzét, mint ahogy a páromnak vették... nem kéne ilyet csinálni egy szülőnek sem..

zsebpénz terén meg hogyha nincs sok a családi kasszában,akkor is heti szinten 500-1000 forintot illene adni a gyereknek. ennyi pénzt azért két dolgozó ember csak tud nélközni.. 1-2 óra alatt meg lehet keresni,még rosszabb munkahelyen is... de a gyereknek sokat jelent,neki ez is nagy pénz. rá van utalva a szülőre bizonyos kor alatt..

2016. szept. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
83%

Nem vagyok még szülő, de mi is azért kaptunk, és én is azért fogok adni, hogy egyrészt tanulja meg beosztani, másrészt a mindennapo apróbb dolgokat meg tudja venni magának.

Bár az igazi beosztást úgysem a zsebpénzből tanulja meg, sokkal inkább a szülei mintájából, és akkor, amikor a saját lábára áll.

Aki említette, hogy hó végén a gyerektől kér kölcsönt, nem mutat jó példát, hanem azt, hogy amíg van szórjuk, ha elfogy akkor kölcsönkérünk.

2016. szept. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
24%
utolsó válaszolónak: Ha nem keres a családja párszázezret, miért mutatná ezt hogy szórjunk?
2016. szept. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
89%
Egyedül a nevelem a kisfiam így szerény összeg a zsebpénze. 3000 forint.Emellett kap ugyanennyi értékben telefontöltést. 11 éves.Most új tabletre gyűjt. Mondta a hét elején hogy most inkább 1500 forintos töltést kér és 4500 forintot kérne a zsebpénzre. Beleegyeztem. Ő döntött így, ám legyen. Nem tudom a pontos összegét a félretett pénzének,mert mindig vesz valami kis kütyüt belőle. Enni és innivalót otthonról visz kis nasival. Így arra nem költ. Takarékos,megfontolt gyerek. A múltkor anyukám is adott neki egy kis pénzt abból vett magának egy barcás tolltartót a többit pedig félretette.
2016. szept. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!