Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya nem akarja kifizetni a...

Anya nem akarja kifizetni a bérlet árát. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem adott rá pénzt, ezért megvettem a saját zsebpénzemből. Azóta kb. 20-szor mondtam neki, de még nen adta oda. Tesómnak több 100 ezres laptopot vett, nekem meg még ezt sem fizeti ki. Iskolába járok a bérlettel. Direkt kértem már előtte is, mert most 29-től volt jó, nem adott rá, ezért vettem meg.
2016. szept. 2. 07:50
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
66%

Sokat nem tudsz tenni, legfeljebb annyit, hogy legközelebb nem veszel bérletet a saját pénzedből, ő meg fizeti a bünetést, ha elkap a kaller. Ha nálatok is csak elől tudsz felszállni, akkor meg nem mész suliba, mert leszállít a sofőr a buszról.


Ne is haragudj, de ritka buta anyád van, ha nem úgy osztja be a pénzt, hogy a legfontosabb dolgokra ne jusson. Pl. a drága laptop helyett biztos, hogy kapott volna hasonlóan jól használhatót, olcsóbban, esetleg használtan. Most meg nincs pénze. Gondolom ezt ciki lenne bevallani, hogy annyija van, hogy fizetésig öröm, ha enni tudtok, ha odaadja neked a bérlet árát, akkor két napig nincs kaja.

Fizetés környékén kérdezz rá mégegyszer, hogy mi lesz a bérleted árával, és ha nem kapod meg, vond le a következtetést. Ne vegyél meg többé semmit saját pénzből, úgy hogy majd visszakapod.


35n

2016. szept. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
50%

Te semmit nem tehetsz. Anyádnak nem kellett volna gyereket vállalni, ha nem tud normálisan nevelni és kivételez. Én engedélyhez kötném a gyerekvállalást.

Mindenféle vizsgálat lenne előtte. Aki mégis terhes, annak kényszer abortusz vagy kötelező örökbeadás értelmes párnak. Nagyon soknak nem lehet sajnos gyereke és hosszú a várólista. A te anyád egyszerűen szánalmas. Pofámról sülne le a bőr, ha ilyen alapvető dolgokat nem tudnám a gyereknek biztosítani, holott másra szórom a pénzt

37 / F

2016. szept. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Tesóm kollégiumba költözött és laptopot, hűtőt, ágyneműket kapott, nagyon sok százezrez elköltött.

Akkor elfelejthetem ezt a pénzt, na mindegy, nekem gáz naponta többször szólni neki már.

2016. szept. 2. 08:18
 4/27 anonim ***** válasza:
5%

Bringazz a suliba az egeszseges

Ps zsebpenz kinek a keresetebol van ?

2016. szept. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
45 km-re lakom, na oda éjfélkor kellene indulnom bringával. Nem tudnák bérlet nélkül eljutni oda. Egyébként most nincs első órám, de már bent vagyok a városban, ezért tudok írni. A zsebpénz diákmunkából, spórolásból maradt. Fix összeget soha nem kapok csak ami marad.
2016. szept. 2. 08:34
 6/27 anonim ***** válasza:
8%

Lehet anyád áruhitelre vette azt a laptopot, mert mondjuk kötelező a suliba, vagy legalábbis erősen ajánlott.


Neked viszont nem kötelező zsebpénzt adni, az vagy van vagy nincs, nem fizetést kapsz csak azért mert gyerek vagy!


Mellesleg a korosztályodbeliek is kapnak zsebpénzt, találd fel magad, hogyan adják neked maguktól!

2016. szept. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Ott voltam, egy összegben fizettük ki. Tényleg kellene neki, de nekem is kell a bérlet és az kicsit fontosabb, hogy hogyan jutok be, mint a koleszban facebookozzon. Tényleg nem sajnálom töle, de igazságtalanság. Mondtam, hogy nem kapok zsebpénzt, hsnem mondjuk 1000 Ft-ot kajára és megmarad belőle 300 Ft. A diákmunkás pánzért meg képzeld nyáron dolgoztam. Nem kérem tőle, igyekszem elfelejteni.
2016. szept. 2. 08:43
 8/27 anonim ***** válasza:
82%

47 és 51%-os ti nem alapból ilyen ostobák vagytok, vagy direkt trollkodtok?!


A kérdezőnek a bérlet! alapdolog, olyan, mint a cipő, pl, de a tesónak a laptop NEM az - nekem sem volt, mégis elvégeztem az egyetemet.

2016. szept. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
30%

ma 09:02-es: nem tudom, MIKOR végezted el az egyetemet, de már kb 10 éve számítógép nélkül már a középsikolában sem lehet meglenni, ugyanis sok mindent kötelezö azzal végezni el.

Szóval a kérdezö testvérének is gondolom, kell a tanuláshoz, és nemcsak facebookozni fog vele.


Emellett az iskolakezdös hónapban két gyerekre igen sok kiadás van, ami a normál költségeken felül esedékes.


Aki meg hözöng, hogy neki lesülne a pofájáról a bör, ha nem lenne elég pénze a gyerekekre, az még nem hallott gondolom olyat, hoyg általában KÉT ember vállalja a ygerekeket, és itt CSAK az anya van képben, azaz az a pa vagy meghalt, vagy kiszállt a családi költségvetésböl - így nem igazán az anya az, akinek emiatt szégyellnie kellene magát. Persze kivülröl könnyü okoskodni!

2016. szept. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
74%
Hülye vagy utolsó. Laptop nélkül is lehet végezni most is. Ingyen lehet használni gépet iskolában, könyvtárban. De ha még vesz is laptopot a gyereknek, akkoris lehet olcsóban. Office és net nem kér drága gépet. Vett volna olcsóbban, ha nincs pénzük. És igen, a pofámról sülne le a bőr, ha alapvető dolgokat nem vennék meg a gyereknek. Mert a bérlet ebben az esetben az. Ne ilyenen akarjon spórolni. De tudom. A gyerek hibája, hogy nem kel hajnalban gyalog menni vagy nem dolgozik iskola mellett gyárban mondjuk. Van erre egy mondás : addig nyújtózkodj, ameddig q takaród elér. Normális szülő nem vesz egyik gyereknek több százezres laptopot, amikor a másik bérletére sem telik.
2016. szept. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!