Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya nem akarja kifizetni a...

Anya nem akarja kifizetni a bérlet árát. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem adott rá pénzt, ezért megvettem a saját zsebpénzemből. Azóta kb. 20-szor mondtam neki, de még nen adta oda. Tesómnak több 100 ezres laptopot vett, nekem meg még ezt sem fizeti ki. Iskolába járok a bérlettel. Direkt kértem már előtte is, mert most 29-től volt jó, nem adott rá, ezért vettem meg.
2016. szept. 2. 07:50
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
80%

9-es, 26 éves vagyok, úgyhogy két éve végeztem. De bármilyen furcsa, nem volt pénzünk laptopra, asztali gépre - hárman vagyunk testvérek, félárvák, a kaja pl. fontosabb volt, mint holmi gép :) -, úgyhogy könyvtárba jártam, mert ott volt.


Annyiból egyszerűbb volt beadandót írni, hogy nem kellett kismillió könyvet - is - hazacipelni hozzá.


Most már rendes keresettel rendelkezek - nem csak diákmeló -, így a húgaimnak vettem egy-egy laptopot, de az fel sem merült bennem sohasem, hogy jó, én kérek egyet suli miatt, aztán veletek meg lesz, ami lesz :)

2016. szept. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
71%

látom megjelentek a válaszolók,akiket az anyjuk vasvillával etetett anno,úgyhogy náluk ez tök normális,hogy nem fizeti ki az anyja,holott megígérte.

kérdező,ezt a pénzt már buktad. legközelebb ne vedd meg magadnak. ha elkap az ellenőr,akkor úgyis anyukádék fizetik ki a büntit,hogyha kiskorú vagy.

anyukád tipikus amúgy,több száz ezres dolgokra nem sajnálja a pénzt,de ha egy 3 ezres bérletet kell megvenni a gyereknek(aki még tanul,nem dolgozó),az már ki van csukva. tipikus proli.

a laptop meg amúgy egyáltalán nem kötelező sehova. én egyetemen vagyok olyan szakon ahol sok infós tárgy van. és még így sem tehetik kötelezővé..nemhogy egy középiskolába..

de ha kötelező is lenne,akkor sem kell több száz ezerért venni,hogyha nem állnak úgy anyagilag....

a kérdezőnek igaza van,amíg suliba jár addig szerintem alap,hogy a szülők veszik a bérletet.

2016. szept. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem 10-e után kérd el, addig ki kell fizetnie munkáltatónak a béreket.
2016. szept. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
70%

45 ezer volt a levetett, németből behozott HP üzleti laptopom használtan, mellyel 2 éve DOLGOZOM, nem tanuláshoz kell, hanem munkához, és láss csodát, lehet vele. :) Ja és ebben még SSD is van. Igaz csak 60 GB. Több 100.000 Ft-os noti, tanuláshoz egy kicsit túlzás. Koliba meg minek hűtő?

Amúgy lehet, hogy ez a normális, csak én hibbantam meg, nem tudom...

2016. szept. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
42%

Én ilyenkor ezt szoktam tanácsolni, tudom, parasztság, de kezdj panaszkodni rokonoknak. Többnek is. Hogy anya velem fizettette ki a bérletet, anélkül nem tudok suliba menni, a pénzre szükségem lenne, de nem fizeti ki, pedig megígérte. Kis műsírás is mehet hozzá. Vagy ofőnek, iskolapszichológusnak. Mehet mellé a sztori, hogy tesódnak mennyi mindent vettek milyen értékben.


Ált. ha magától nem is, amiatt úgyis ki fogja fizetni, hogyha elindul a pletyka meg felhívja az ofőd... mert szégyellni fogja magát, amiért rajta csámcsognak.

2016. szept. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
59%
Mondd meg annak a nőnek aki megszült, hogy 2 gyereke van nem egy. Ès ha mèg tanköteles vagy ès nem mèsz suliba akkor őt baxx*k meg istenesen. Szòval mivel te nem fogsz naponta 90 km-t gyalogolni ìgy addig nem mèsz ameddig nincs bèrletre lòvè. Nyugodtan beszelje meg az ofőddel mièrt hiányzol. Ja ès ha felnőtt leszel majd a tesòd támogassa meg látogassa a szüleidet, te meg majd vèletlen feledkezz meg ròluk. De komolyan...Hihetetlen hogy más akar gyereket es nem jön neki össze az ilyen görènyeknek meg igen.
2016. szept. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Délután vett le pénzt, akkor mondtam neki, hogy akkor most ki tudja fizetni a bérletemet, de azóta se adta oda, lopni meg persze nem fogok. Inkább elfelejtem, pedig egy csomó dolgot kellett volna vennem, mert elfogyott és amire nem ad pénzt, dezodor, szempillaspirál stb. Tényleg hiányzik nekem az a pénz. Dehogy fogok másnak panaszkodni:

1. kiröhögnek 2. anya még ellenségesebb lesz velem

2016. szept. 2. 18:19
 18/27 A kérdező kommentje:

Nem fizette ki azt azóta sem.

De most behüzott a csőbe. Mondta, hogy vegyek egy őszi kabátot, mert nincsen semmi. Pénzt nem adott rá semmit, kifizettem a spórolt pénzemből, de azóta sem láttam belőle semmit. Három hete kérem tőle, de semmi, megint majd a válasz. Ha ezt tudom, akkor nem veszek semmit. Tesómat közben tömi pénzzel,

2016. okt. 24. 09:10
 19/27 anonim ***** válasza:

9:

A probléma nem az, hogy mi mindent ad és melyik gyerekének mi szükséges, meg mennyi zsebpénzt ad. Hanem hogy nem tartja magát az anyuka a saját maga által kitalált szabályrendszerhez. Korábban azt ígérte a gyereknek, hogy fizeti a bérletét, és kap zsebpénzt, amit az ezen felüli dolgokra költhet. Ha határozottan megmondja, hogy lányom, mostantól nem tudok neked zsebpénzt adni, vagy hogy mostantól a zsebpénzedből kell megvenned a bérletedet, mert amúgy most anyagilag gondban vagyunk, az is egy korrekt állaspont lenne (leszámítva a tesó drága laptopját, de lehet hogy azt a kérdezőnek is bekalkulálja a költségvetésbe).

2016. okt. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
35%

Akkor mégiscsak panaszkodj a rokonoknak. Ha bennük nem bízol, keresd fel az iskola gyermekvédelmi felelősét, ha még van ilyen. Ha már nincs, sétálj be a területileg illetékes gyermekjólét szolgálathoz. Interneten megtalálod, hol vannak, vagy az osztályfőnököd is megmondja. Talán először otthon említsd meg, hogy ez lesz a következő lépésed, de ha ettől nem változik a helyzet, ne szégyenkezz, hanem kérj segítséget. Neked most az iskolára, tanulásra kell koncentrálnod, ami nem fog menni, ha a fizikai körülmények nincsenek meg hozzá.

Ha a szüleid leülnének veled, és őszintén elmondanák, hogy ilyen és ilyen anyagi gondjaik vannak, így kell most beosztani a pénzt, akkor persze légy együttműködő. De ebbe nem fér bele a költekezés az gyerekre, miközben a másik az elemi dolgokat (meleg ruha, buszbérlet) sem kapja meg.

Amit veled csinál anyukád, az már elhanyagolásnak számít, nem szabad annyiban hagyni. És tényleg jegyezd meg: Nem a te szégyened.

2016. okt. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!