Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya nem akarja kifizetni a...

Anya nem akarja kifizetni a bérlet árát. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem adott rá pénzt, ezért megvettem a saját zsebpénzemből. Azóta kb. 20-szor mondtam neki, de még nen adta oda. Tesómnak több 100 ezres laptopot vett, nekem meg még ezt sem fizeti ki. Iskolába járok a bérlettel. Direkt kértem már előtte is, mert most 29-től volt jó, nem adott rá, ezért vettem meg.
2016. szept. 2. 07:50
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Apukád mit szól hozzá? Ha együtt éltek, akkor csak mond rá valamit.

Vagy elváltak a szüleid? Akkor kérd meg apukádat, hogy adja meg neked a bérlet árát, mert anyukádtól hiába kéred. Hidd el, meg fogja találni a módját, hogy anyukádnak a szemére hányja, hátha akkor elszégyelli magát.

Ha meg csak anyukád vagy utalva, legközelebb ne a bérlet árával közelíts hozzá, hanem szomorúan jegyezd meg neki, hogy ez azt jelenti, hogy téged nem szeret, csak a testvéredet? Talán a szívében felpislákol majd valami.


Voltam koleszos, gimiben is és egyetem alatt is. Persze, kényelmes lett volna a szobában egy hűtőszekrény, de nekem nem volt. Mellesleg nem egyszemélyes szobák vannak, lehet társulni másokkal, jól is nézne ki, ha egy négyágyas szobában négy hűtőszekrény lenne.

A kollégiumokban nem is szeretik megengedni a saját hűtőszekrényt, mert ugye áramot fogyaszt, magas lesz az üzemeltetési számla.

Laptop? Ma már MINDEN kollégiumban van könyvtárszoba, éppen azoknak, akik nem rendelkeznek saját gépekkel. Ergo, a laptop is és a hűtő is felesleges pénzkidobás =rongyrázás volt.

2016. okt. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

Egyedül ő menőzik a hűtőjével és 3 szobából odahordják a kaját. Tényleg nem sajnálom tőle. A bérletet elfelejtettem, de mekkora hülye vagyok, hogy megint megcsinálta.

Biztos, hogy nem vettem volna meg ezt a hülye kabtot, ha tudom, hogy nem fizeti ki. Egy idióta vagyok, mert így csesz át, hogy majd megadom, menj el vásrolni iskola után. Akkor meg előtte két hétig csesztetett, hogy miért nem megyek el venni. Akkor jó lett volna még a farmer kabátom ebben a hónapban. Többet soha nem hiszek el neki semmit! Eddig reggelire is szokot adni, most már azt sem ad, így kell kibírnom 4-ig, ebédre sem vagyok befizetve sehova!

2016. okt. 24. 21:19
 23/27 anonim ***** válasza:
Apukadra vonatkozó kérdésre miert nem felelsz?
2016. okt. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Nem váltak el, de nem is élnek együtt. Elég bonyolult ügy, de a közös számlájukra megy apa nyugdíja is. Ő nem foglalkozik pénzügyekkel és csak kiabál, ha szóba hozom. Nem is hiszi el hogy anya nem adja meg, máskor meg követelőzőnek gondol...
2016. okt. 24. 22:09
 25/27 anonim ***** válasza:

Te, nem gondolod, hogy esetleg most nincs pénze megadni?


Valahogyan egyre csúnyább hangnemben írsz a szüleidről. Mi az oka ennek? Egy kabát és egy bérlet még nem jogosít fel téged erre a stílusra, azért mégis csak a szüleid.

Hogyan várod el tőlük, hogy értsenek meg téged, ha te is csípőből tüzelsz?

2016. okt. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Mert direkt velem csinálják ezt. A testvérem meg 8.000 költőpénzt kapott csak úgy, mikor visszament. 6 millió van a számlájukon. Nem csak ez az egy bajom van velük.
2016. okt. 25. 03:23
 27/27 anonim ***** válasza:

Vigyél otthonról kaját.

Azért ez már cseppet kezd hiteltelen lenni, hogy te du. 4-ig étel nélkül vagy.Csomagolj otthon indulás előtt magadnak, főtt kaját meg eszel, ha hazaérsz.

2016. okt. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!