Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti mit szólnátok...

Szülők, ti mit szólnátok ehhez? Tiltanátok?

Figyelt kérdés

Én a gyerek vagyok.

Szóval egy internetes játékban megismerkedtem egy

öreg nyugdíjas amerikai nénivel.

Nagyon rá van függve a játékra, gyakorlatilag ez az élete. Majd 0-24-ben játszik. Először nem is tudtam hogy ő kb 70 éves és hogy hol él, csak sokszor vett tőlem a játékba játékbeli pénzért dolgokat. Egyszer mondtam neki hogy mi lenne ha adnék neki egy csomó dolgokat a játékban, nem rendelne-e nekem ebayről valamit? (Mert nincs még bankkártyám, és anyám nem adja kölcsön az övét, utána kp-ba kifizetném amúgy anyámnak de nem akarja...)

A néni (akiről eddig nem tudtam hogy néni) mondta hogy tetszik neki az ötlet, megadta a facebookját és hogy ott majd megbeszéljük.


Azóta már 5x kaptam tőle 15-30 dollár közötti ebayes cuccokat. (A legnagyobb 8.000 ft-os óra volt)


Először anyámnak nem mondtam el hogy honnan van, nem is érdekelte annyira, de amikor már az 5. kb 5.000 ft-os cuccot vettem át a póstástól már megkérdezte, én meg hirtelen nem akartam neki hazudni, meg semmi, elmondtam neki honnan vannak.


Teljesen kiakadt és azt mondta többé ne tartsam a nénivel a kapcsolatot, lehet pedofil meg stb.

Amúgy semmi olyan dolgot nem írt nekem, csak akkor beszélünk amikor kell neki cucc a játékban.

Meg is mutattam anyának a facebook beszélgetést, de nem érdekelte.


Ti ezt tiltanátok a gyereketeknek hogy így szerezzen gyakorlatilag ingyen dolgokat? Miközben 2 gyereket neveltek egyedül, és alig tudtok megélni, hozzá kell tennem.

Amúgy 18 éves vagyok.


A játék amúgy a Metin2 német szervere, azért nem a magyaron játszok mert a nyelvtudásomat akartam csiszolni. Azért lepődtem meg hogy a néni amerikai, de elvileg félig német, és jobban szereti a németet ezért játszik ő is itt.


2016. szept. 4. 10:27
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
12%
Mi ebben a gond? Nem vagyok benne a játékvilágban de én is ezt tenném amit a kérdezö tesz. Ezt úgy hívják, hogy ÜZLET. Jól teszi mert "ingyen" szerez cuccokat. Neki csak az idejébe telik és ez mindig is így volt, hogy van aki keményen megdolgozik valamiért más csak egy pillanat alatt megveszi.
2016. szept. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

És mivel zsarolna?:D Elmondja a szüleimnek?:D

Jézus azért nem egy krimiben vagyunk :D

2016. szept. 4. 10:59
 13/25 anonim ***** válasza:
79%
Mondom, hogy naiv vagy.
2016. szept. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
69%
Fura dolog, de én el tudom képzelni. Lehet, hogy a nőnek nincs már semmi más szórakozása, pénze meg van (nem is kell gazdagnak lennie, elég ha sima amerikai nyugdíjas), és igazán nem számít neki ez. Még az is lehet, hogy jól esik neki, hogy valakinek örömet szerezhet ezzel. Szóval lehet rosszra is gondolni, de azt sem zárnám ki, hogy létezhet ilyen. Teljesen más dolog, de a mamám testvére kint élt Amerikában évtizedekig, és amikor a 90-es években már nyugodtan hazalátogathatott, 3-4 évente jött, és úgy hozott ajándékokat nekünk gyerekeknek, hogy mondjuk kettőnkre hozott 8 db karórát, hogy választhassunk, hogy melyik tetszik. Mi meg kiválasztottunk ugye 1-1 db-ot, a maradék hattal fogalmam sincs, mi lett. Ezt csak azért mondom, mert neki se nagyon számított, hogy legalábbis ilyen jellegű dolgokból mikor mennyit vesz.
2016. szept. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
76%

Mondjuk en eloszor azt tiltanam meg hogy ezzel a legalja mmo-val jatsz mikor tucatnyi, sokkal jobb jatek van, ahol a jatekosok 90% nem 10 eves verpistike.

A hiteles facebook profilba meg ne menjunk bele...

Nem kell nekem tiltani, a Gf azonnal fog tiltani mindkettotoket ha "rajon" az uzletre.

2016. szept. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
33%

Nézd, alapból hülyeség a neten felfedni a neved és a címed random embereknek, de mivel az már megtörtént, ezért innentől kezdve semmivel sem rejt nagyobb veszélyt folytatni, mint nem csinálni. (tud rólad eleget már bőven, ha valóban ártani akarna)


A pedofil kommentet nem is értem, mert 18 vagy. Anyukádnak amúgy is gratulálok, mert nem hagy ebayről rendelni a hagyományos módon, aztán csodálkozik, hogy a rázósabb úton mész neki a dolognak.


Az 5000 forint pedig csak itt tűnik soknak, helyezzétek kontextusba. Az 20 dollár sincs, amit még minimálbéren is kb két óra alatt lehet kint megkeresni. A néni nem a saját megélhetését veszélyeztetni ezzel, azt pedig hagyjuk már, hogy a függőségét használja ki. Amíg támogatjuk, hogy törvényesen lehessen cigihez, alkoholhoz jutni és függőséget okozó játékokat/szerencsejátékokat árulni, addig ne botránkozzunk meg egy ilyen kis tételben történő tranzakción se. Azt pedig inkább meg sem kérdezem, hogy hányan próbáltátok a netes társkeresést...

2016. szept. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
78%

18 évesnek aligha tilthatnám, max megbszélnénk, mire figyeljen, milyen veszélyek lehetnek az ügyben. Tényleg filléres cuccokról van szó, nem vadiúj macbookokról, úgyhogy annyira nem izgatnám magam, az más, ha mondjuk meghívná a "néni", hogy utazzon ki hozzá.

Bankszámlát nyithatsz önállóan is, ha van mit rátenni, igényelhetsz bankkártyát, vannak diákoknak szóló ingyenes konstrukciók pl. az Ersténél. Ehhez nem kell anyukád.

2016. szept. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
48%

Ez szimpla üzletelés.

A játékban is vannak nehezen megszerezhető dolgok, amihez nem elég a pénz, idő kell hozzá, vagy szerencse.

A nő meg megakarja ezeket szerezni. Ezért fizet.

Ebayn alapból veszik-adják az ilyen dolgokat. Teljesen normális.

2016. szept. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
39%
Agyilag biztos gyerek vagy. Aki nem érti itt miért baj ez az egész, az értelmi fogyatékos. Pár ezer forintos sz@rokért cserébe tudja rólad egy kamu ember ki vagy és ajtóra pontosan hol laksz. Amilyen buta vagy, azt is, hogy 18 éves lány vagy és anyuddal ketten éltek. Én csalódnék, hogy ilyen gyereket neveltem.
2016. szept. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Honnan veszed hogy lány vagyok? Mert nem :)

Ketten lakunk csak? Akkor el se olvastad a kérdést.

2016. szept. 4. 13:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!