Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti mit szólnátok...

Szülők, ti mit szólnátok ehhez? Tiltanátok?

Figyelt kérdés

Én a gyerek vagyok.

Szóval egy internetes játékban megismerkedtem egy

öreg nyugdíjas amerikai nénivel.

Nagyon rá van függve a játékra, gyakorlatilag ez az élete. Majd 0-24-ben játszik. Először nem is tudtam hogy ő kb 70 éves és hogy hol él, csak sokszor vett tőlem a játékba játékbeli pénzért dolgokat. Egyszer mondtam neki hogy mi lenne ha adnék neki egy csomó dolgokat a játékban, nem rendelne-e nekem ebayről valamit? (Mert nincs még bankkártyám, és anyám nem adja kölcsön az övét, utána kp-ba kifizetném amúgy anyámnak de nem akarja...)

A néni (akiről eddig nem tudtam hogy néni) mondta hogy tetszik neki az ötlet, megadta a facebookját és hogy ott majd megbeszéljük.


Azóta már 5x kaptam tőle 15-30 dollár közötti ebayes cuccokat. (A legnagyobb 8.000 ft-os óra volt)


Először anyámnak nem mondtam el hogy honnan van, nem is érdekelte annyira, de amikor már az 5. kb 5.000 ft-os cuccot vettem át a póstástól már megkérdezte, én meg hirtelen nem akartam neki hazudni, meg semmi, elmondtam neki honnan vannak.


Teljesen kiakadt és azt mondta többé ne tartsam a nénivel a kapcsolatot, lehet pedofil meg stb.

Amúgy semmi olyan dolgot nem írt nekem, csak akkor beszélünk amikor kell neki cucc a játékban.

Meg is mutattam anyának a facebook beszélgetést, de nem érdekelte.


Ti ezt tiltanátok a gyereketeknek hogy így szerezzen gyakorlatilag ingyen dolgokat? Miközben 2 gyereket neveltek egyedül, és alig tudtok megélni, hozzá kell tennem.

Amúgy 18 éves vagyok.


A játék amúgy a Metin2 német szervere, azért nem a magyaron játszok mert a nyelvtudásomat akartam csiszolni. Azért lepődtem meg hogy a néni amerikai, de elvileg félig német, és jobban szereti a németet ezért játszik ő is itt.


2016. szept. 4. 10:27
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
84%

"(Mert nincs még bankkártyám, és anyám nem adja kölcsön az övét, utána kp-ba kifizetném amúgy anyámnak de nem akarja...)"


Hol laksz, ahol nincs bank? Vagy annyira életképtelen vagy, hogy 18 éves létedre nem tudsz egy számlát nyitni?

2016. szept. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
25%
Igazábol ez tényleg üzlet .. most nem mindegy ,hogy a játékban 10 ezerért vesz meg valamit amit megkaphat 5ezerért is cserébe .. ez ma már valos üzletnek számit .. itt az egyedüli baj az ,hogy ma már odáig fajult a világ ,hogy minden jo szándék mögött kénytelen vagy hátso szándékot is keresni mert sosem tudhatod alapon. Én nem éppen facen probálnék utáána nézni a néninek .. habár nekem elég furcsa ,hogy egy 70 éves néni ekkora gamer legyen ..
2016. szept. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Így külső szemlélőként az egyetlen amit kényesnek érzek az az hogy megadtad egy idegennek a címedet. Amúgy a játékban való dolgok igazi pénzért történő eladása szerintem nem egy ördögtől való dolog. Ez jelen van amióta az internetes játékok is jelen vannak. Létezik teljesen szabályos út is, pl. amikor egyenesen a játékkészítők árulják a cuccokat. Régebben én is vettem sms-ben páncélt, fegyvert a virtuális karakteremhez. (igen. lehetett volna értelmesebb dolgokat is venni, blablabla, de akkor 14 voltam, most meg 23)


Másik oldalról viszont ha az anyukád lennék, nem így vélekednék, ahogy fent leírtam. Nem pusztán arról van szó, hogy üzletelsz, hanem arról, hogy egy tiltást megkerülsz. Ha én megtiltanék valamit a gyerekemnek, azt nem azért tenném, hogy ő utána furfanggal kikerülje. Nem rejtvényt kaptál, hanem tiltást. Azzal pedig hogy megkerülted, azt üzened anyukádnak, nem veszed komolyan a szavát. De te persze elvárnád, hogy ő komolyan vegyen téged és felnőttként kezeljen. Ezen gondolkozz el.

2016. szept. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:
18 éves vagy. Besétálsz egy csinos kis bankfiókba, és nyitsz teljesen ingyen egy bankszámlát. Az OTP-ben 24 éves korodig még éves díjat sem számolnak fel.
2016. szept. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Mi a karakter neve a nagyinak, nekem is jól jönne pár ingyen ajándék!?
2016. szept. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!