Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya nem csinál itthon szinte...

Anya nem csinál itthon szinte semmit, mit csináljak? Nagyon hosszú leírás!

Figyelt kérdés

2 éve költöztünk kb. 160 nm kertes házba, előtte panelba laktunk, ami feleekkora volt. Egyértelmű, hogy itt több helység van, tehát többet kell takarítani és ott a nagy udvar is, amit nem lehet elhanyagolni. Mielőtt költöztünk megbeszéltük, hogy elosztjuk a házimunkát 3 felé.


Na most ez úgy néz ki, hogy én csinálok majdnem mindent. Kb. 2 hetente takarítom az egész házat, közte csak a fontosabb teendőket csinálom meg. Én seprem/porszívózom fel és mosom fel az összes helységet egytől egyig. Amik közös helységek, azokban nagyjából nekem kell összepakolni is. A teljes házat kitakarítani kb. 3 óra mindennel együtt. 2 hetente fűnyírás, ez kb. 3,5 óra.


Most elkezdtük felújítani az egész házat, amit teljesen egyedül csinál apukám, persze munka mellett. Nagyon fárasztó neki, mivel fél ötkor kel és 6-ra ér haza hétköznap, utána pedig még itthon dolgozgat. Tehát megértem, hogy ő nem végez házimunkát.


Anya viszont fél 7-kor kel, és fél 5-re már itthon van, nem végez fizikai munkát, szellemileg sem túl megerőltető a munkája. Ha hazajön, akkor főz, persze csak olyan 2-3 naponta. Aztán mikor apa hazajön, akkor vacsora. Ezután anya leül a gép elé vagy alszik.

Kb. 3-4 naponta elmosogat, sokszor már alig van miből enni, mert szinte minden mosatlan. Hétvégén betesz 3 adag ruhát mosásra, 90%-ban azért ki is tereget.

Hétvégén sem szokott takarítani. Mióta ideköltöztünk összesen 3-szor takarította ki a fél házat, akkor is csak azért, mert ritkán látott vendégek jöttek, és akkor is én csináltam a másik felét.


Van egy nappali szerűség, ahol most igazából a szüleim cuccai vannak., Ott mindig olyan rendetlenség van, hogy szinte bemenni nem lehet. Amikor ott porszívózok, akkor felteszem a földön lévő tárgyakat valahova. Ne. szoktam ott pakolni, mivel ha valamit elrakok az úgy sincs jó helyen, meg nem az én cuccaim.

Anya azt is elvárná, hogy a kádat és a wct is én pucoljam ki. Ezt nem szoktam elvállalni, de minden mást megcsinálok.

Már az elején megmondtam nekik, hogy bármit összepakolok, de az ő cuccukat nem fogom ami a nappaliban van, mivel én oda be sem szoktam menni, semmit nem szoktam betenni.


Ha valami kell, pl. lekvárt kell felhozni a pincéből, akkor úgy mondja, hogy kellene egy lekvár. Azt várná, hogy egyből pattanok és hozom is. Tehát sosem mond konkrétan semmit, hanem csak célozgat, és azonnal várja.


Egész nyáron azt hallgattam, hogy egy lusta disznő vagyok, aki semmire sem képes, még a saját szobája is csupa szemét. Előtte 2 nappal takarítottam, csak 2 ruha volt összehajtva a széken, és nem a szekrényben.


Egyszer kipróbáltam, hogy 1 hónapig csak a szobámat takarítottam semmi mást, akkor sem csinált semmit anya, csak panaszkodott a koszra.

Szeretek takarítani, nem azzal van a probléma, de nem azt ígértem, hogy mindig mindent én takarítok egyedül, hanem csak segítek.

Nyáron jobb a helyzet, de suliidőben általában sokat kell tanulni, nincs mindig időm és kedvem hozzá.


Nagyon szeretem és tisztelem a szüleimet, gondolom nehéz lehet munka mellett az összes többi dolgot is vinni, de szerintem beleférne egy kis takarítás. Semmit nem kell a saját pénzemből megvennem, mindent ők finanszíroznak. Nem szoktam extra dolgokat kérni, csak ami szükséges. Tanulás mellett még nem dolgozom, mert a tanulás a legfontosabb most.

Egyszer már próbáltam megbeszélni a dolgokat, de akkor csak leüvöltötték a fejem, hogy nem igaz, hogy ennyit nem tudok megtenni nekik.


Nem sajnáltatni szerettem volna magam, csak már elegem van, hogy nem becsülnek meg ilyen téren.

Szerintetek mit csináljak, hogy jobb legyen a helyzet, és ne mindig nekem kelljen mindent csinálni?

Köszönöm, hogy elolvastátok a monológomat, bocsánat a hosszúságért!



2016. szept. 4. 18:28
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
19%

" Nem az anya feladata munka utan hulla faradtan takaritani. "

Baromi fáradt lehet irodai munkától és attól, hogy a gép előtt döglik. Aki hulla fáradt, az a férj és a gyerek, mert a lusta dög nő semmit nem akar.

2016. szept. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
33%

"Egyszer kipróbáltam, hogy 1 hónapig csak a szobámat takarítottam semmi mást, akkor sem csinált semmit anya, csak panaszkodott a koszra. "

Ezt is olvasta a sok feminista ? Az anya cseszik megmozdulni, a gép előtt döglik és panaszkodik.

2016. szept. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
35%

Persze ezt pont el is hiszem egy kamasz lanynak CSAK O takarit mos foz tereget mindent o csinal aha

varj talan a lakbert is o fizerti hahaha

2016. szept. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akik normális válaszokat adtak! :)


Kedves #10-es!

Én szoktam:

-takarítani

-port törölni

-a szárítóról leszedni a ruhákat,összehajtogatni

-bevásárloni együtt megyünk, de nekem kell elrakni a cuccokat

-szemetet kivinni

-elmosogatott cuccokat elrakni

-ablakot én szojtam takarítani, mivel anya nem megy létrára

-ruhákat kb. évente válogatunk

-füvet nyírni


Anya:

-mos

-tereget

-főz

-a konyhában elpakol maga után, a pultot, tűzhelyet kb. hetente törli le ha nem borul/fut ki semmi, a hűtőt kb. havonta egyszer törli ki

-mosogat, mint írtam kb. 3-4 naponta

-saját ágyneműjüket le- és felhúzza

-kimossa a függönyt kb. 4 havonta, de azt is én veszem le

-megöntöz kb. 10 virágot


Próbáltuk ismét megbeszélni, arra jutottunk, hogy megpróbál változtatni.

Lehet nem sok 2 hetente takarítani, de mostmár itt a suli, rengeteget kell tanulni, mellette van kutya is, akivel foglalkozni kell.

2016. szept. 6. 15:15
 25/30 A kérdező kommentje:

Minden nap 5kor kelek és 4 előtt pár perccel érek haza. (Igen, még most is úton vagyok.) Hazaérek, kb. fél órát játszok a kutyával. Tanulok 1 órát, majd vacsi, aztán kb. 3 órát tanulok. Aztán fürdök, fekszek. Azt hiszem nem fér bele a napi takarítás nekem. Hétvégén van picivel több időm, vasárnap szoktam tanulni, pihenni. Szombaton sokat vagyok a kutyával, barátokkal. Akkor megyünk bevásárloni is, ami kb. 4 órát vesz el.

Tudom, hogy nekem is részt kell vennem a házimunkában, nem is ezt kifogásoltam egyszer sem. Csupán annyit, hogy igazságtalanul nagy rész hárul rám. Nem is csak annyt szeretnék itthon csinálni, hogy a saját szobám van rendbe, de azért a mostaninál kevesebbet.

2016. szept. 6. 15:24
 26/30 anonim ***** válasza:
0%

Napi 5 orat tanulsz ??

En az egyetemen sem tanultam ennyit

Ha nem megy ne eroltesd az iskolat.

2016. szept. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
4 orat elutottem
2016. szept. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

Utolsó: Nem a témához kapcsolódik, de ha már kíváncsi vagy leírom. Az előbb elütöttem, napi kb. 2 órát tanulok összesen, kicsit eltúloztam órarend nélkül, bocsánat! :) Ha irodalom van, akkor arra minimum kell 1 órát szánnom, különben nem megy. A töri még legalább egy ¾ óra.

Vasárnap kb. 1-1,5;

hétfőn kb. 2,25;

kedden csak 1,25;

szerdán 2,5;

csütörtökön 2 órát tanulok nagyjából.

2016. szept. 6. 16:47
 29/30 anonim ***** válasza:
Ha ennyire nem bírtok ketten a háztartással, akkor tényleg keressetek egy megbízható takarítónőt, heti egyszer elég. Megjegyzem, amiket anyád részéről felsoroltál, azok túlnyomórészt NAPONTA, és nem kéthetente végzendő tevékenységek, úgyhogy továbbra sem tartom jogosnak a zúgolódást. Minek kellesz te a bevásárláshoz, apád hol van ilyenkor? Házfelújítás nem úgy működik, hogy naponta bütykölök rajta félórát, lefestek egy négyzetmétert, aztán holnap folytatom...:D Heti egyszer ő is nyugodtan beszállhat a teendőkbe.
2016. szept. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
0%

Es most egy perc nema csend a dolgozo gyereket nevelo es estin tanulo anyaknak.

Ami ebbol a kamaszbol soha nem lesz

2016. szept. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!