Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya nem csinál itthon szinte...

Anya nem csinál itthon szinte semmit, mit csináljak? Nagyon hosszú leírás!

Figyelt kérdés

2 éve költöztünk kb. 160 nm kertes házba, előtte panelba laktunk, ami feleekkora volt. Egyértelmű, hogy itt több helység van, tehát többet kell takarítani és ott a nagy udvar is, amit nem lehet elhanyagolni. Mielőtt költöztünk megbeszéltük, hogy elosztjuk a házimunkát 3 felé.


Na most ez úgy néz ki, hogy én csinálok majdnem mindent. Kb. 2 hetente takarítom az egész házat, közte csak a fontosabb teendőket csinálom meg. Én seprem/porszívózom fel és mosom fel az összes helységet egytől egyig. Amik közös helységek, azokban nagyjából nekem kell összepakolni is. A teljes házat kitakarítani kb. 3 óra mindennel együtt. 2 hetente fűnyírás, ez kb. 3,5 óra.


Most elkezdtük felújítani az egész házat, amit teljesen egyedül csinál apukám, persze munka mellett. Nagyon fárasztó neki, mivel fél ötkor kel és 6-ra ér haza hétköznap, utána pedig még itthon dolgozgat. Tehát megértem, hogy ő nem végez házimunkát.


Anya viszont fél 7-kor kel, és fél 5-re már itthon van, nem végez fizikai munkát, szellemileg sem túl megerőltető a munkája. Ha hazajön, akkor főz, persze csak olyan 2-3 naponta. Aztán mikor apa hazajön, akkor vacsora. Ezután anya leül a gép elé vagy alszik.

Kb. 3-4 naponta elmosogat, sokszor már alig van miből enni, mert szinte minden mosatlan. Hétvégén betesz 3 adag ruhát mosásra, 90%-ban azért ki is tereget.

Hétvégén sem szokott takarítani. Mióta ideköltöztünk összesen 3-szor takarította ki a fél házat, akkor is csak azért, mert ritkán látott vendégek jöttek, és akkor is én csináltam a másik felét.


Van egy nappali szerűség, ahol most igazából a szüleim cuccai vannak., Ott mindig olyan rendetlenség van, hogy szinte bemenni nem lehet. Amikor ott porszívózok, akkor felteszem a földön lévő tárgyakat valahova. Ne. szoktam ott pakolni, mivel ha valamit elrakok az úgy sincs jó helyen, meg nem az én cuccaim.

Anya azt is elvárná, hogy a kádat és a wct is én pucoljam ki. Ezt nem szoktam elvállalni, de minden mást megcsinálok.

Már az elején megmondtam nekik, hogy bármit összepakolok, de az ő cuccukat nem fogom ami a nappaliban van, mivel én oda be sem szoktam menni, semmit nem szoktam betenni.


Ha valami kell, pl. lekvárt kell felhozni a pincéből, akkor úgy mondja, hogy kellene egy lekvár. Azt várná, hogy egyből pattanok és hozom is. Tehát sosem mond konkrétan semmit, hanem csak célozgat, és azonnal várja.


Egész nyáron azt hallgattam, hogy egy lusta disznő vagyok, aki semmire sem képes, még a saját szobája is csupa szemét. Előtte 2 nappal takarítottam, csak 2 ruha volt összehajtva a széken, és nem a szekrényben.


Egyszer kipróbáltam, hogy 1 hónapig csak a szobámat takarítottam semmi mást, akkor sem csinált semmit anya, csak panaszkodott a koszra.

Szeretek takarítani, nem azzal van a probléma, de nem azt ígértem, hogy mindig mindent én takarítok egyedül, hanem csak segítek.

Nyáron jobb a helyzet, de suliidőben általában sokat kell tanulni, nincs mindig időm és kedvem hozzá.


Nagyon szeretem és tisztelem a szüleimet, gondolom nehéz lehet munka mellett az összes többi dolgot is vinni, de szerintem beleférne egy kis takarítás. Semmit nem kell a saját pénzemből megvennem, mindent ők finanszíroznak. Nem szoktam extra dolgokat kérni, csak ami szükséges. Tanulás mellett még nem dolgozom, mert a tanulás a legfontosabb most.

Egyszer már próbáltam megbeszélni a dolgokat, de akkor csak leüvöltötték a fejem, hogy nem igaz, hogy ennyit nem tudok megtenni nekik.


Nem sajnáltatni szerettem volna magam, csak már elegem van, hogy nem becsülnek meg ilyen téren.

Szerintetek mit csináljak, hogy jobb legyen a helyzet, és ne mindig nekem kelljen mindent csinálni?

Köszönöm, hogy elolvastátok a monológomat, bocsánat a hosszúságért!



2016. szept. 4. 18:28
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
33%

A gyerek nem ingyencseléd. Nem azert vallaljuk h ne kelljen venni mosogatógépet es ne kelljen fizetni kertészt.

Ha megteszi mert kedve van, az egy dolog. De nem varható el rendszeresen. Böven elég , ha a szobáját rendbetartsa.

Majd egesz eleteben takaritani fog a sajat haztartasaban.

2016. szept. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
86%

Baromság, uttsó. A család közösség, munkamegosztással, és ebbe a közösségbe a gyerek is beletartozik. Iszonyatos hülye felfogás, hogy cseléd lesz attól, mert elmossa az edényeket, amikben az ő kajája is készült, vagy kitakarítja a házat, amiben ő is koszolt.


Egyébként ez 160 négyzetméteres házba (mi a lófaxnak ekkora 3 emberre?) simán felvennék egy bejárónőt, aki heti kétszer rendbevágja, pláne, ha ilyen az időbeosztása a családnak. Nekem ennél kisebb házra is volt, amikor kicsik voltak a gyerekek, inkább velük jöttem-mentem, foglalkoztam, az fontosabb.

2016. szept. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
37%

Persze , családi közösség , munkaközösség , igy gondolkodnak azok a videkiek is akik vallalnak 6 gyereket h legyen aki besegitsen a háztájiba.

Tenyleg jó lenne a leendö szulöket is levizsgaztatni , milyen értékrendet kivannak átadni .

2016. szept. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
37%
Hadd NE az anyuka pislogjon netezés utan a gyerekére h nincs takaritva
2016. szept. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
91%
Ugyan már, 41%-os...:D Ha evidens dolgokat sem bírsz felfogni, értelmezni, minek koptatod a billentyűzetet?
2016. szept. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
52%
10-es: nem írtad az ablakpucolást, a cipőpucolást, a bútorok mögötti takarítást, ami elég nehéz fizikai munka, és még nagyon sok mindent!!! Kéretik kiegészíteni a listát! :))))
2016. szept. 5. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
31%

Jaj úgy látom a normális válaszokat lepontozza a sok fotelproli.

Egy 160 nm-es ház hatalmas, na mármost gyereket nem azért szülünk, hogy majd ő úgyis megcsinálja, neki úgyis belefér az idejébe. Aki ekkora házba költözik, igenis vállalja érte a felelősséget. A kedves anyuka is csinálhat néha valamit, nem kell egész este a gép előtt tespedni. De gondolom aki itt szájhősködik, szintén 160 nm-es házban él. Szerintem nem a kérdező akart ekkora házba menni. Mondjuk ha anyuka főz, a konyhát kapásból ki lehet takarítani, mivel az amúgy is az ő terepe, csinalhatná ő. Egy kádat meg egy vecét 2 hetente takarítani sem nagy kunszt. Ha anyuka már csak ennyit megcsinálna, az is jó lenne. De nem. Ő semmit. Ez a fajta hozzá állás elég gáz. Én anyukám is dolgozik 8 órában 80km-re, mégis takarít hétvégente, mert én meg 12 órában dolgozok szintén 80km-re, ráadásul hétvégén, ünnepnap, amit hoz a beosztás, mégsem rinyál, ha adott esetben én nem tudom megcsinálni, mégis ki van takarítva. Szóval szerintem kérdező semmit nem tehetsz, ha te nem csinálod meg, meg fog enni titeket a kosz. Szerintem leginkább ott takaríts, amelyik helyiségeket használjátok. Pl mosdó, konyha, de ha pl egy szoba van, vagy egy nappali, akkor az elhanyagolhatóbb.

2016. szept. 5. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
45%
10es, jó ostoba vagy. Nem hogy már házimunkarendet követeltél volna a kérdezőtől. Felesleges szőrszálhasogatás, abban profi vagy.
2016. szept. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
48%

Nem az anya feladata munka utan hulla faradtan takaritani.

Takaritas hazimunka kozos feladat hiszen mindenki ott lakik te is.

Csak sajat szobad ? Akkor o csak maganak foz

Tessek minden nap elmosogatni es kiporszivozni semmi bajod nem lesz tole.

2016. szept. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
61%

17-18, ha értenéd is, amit olvasol, nem írnál hülyeségeket.

"Mielőtt költöztünk megbeszéltük, hogy elosztjuk a házimunkát 3 felé. "

Ezt a kérdező írta. Én meg összeírtam, mi mindent kell elosztani, bár néhány apróságot valóban kihagytam.:-) A házimunka rendjének felállítása pedig nem szőrszálhasogatás, hanem teljesen normális megoldás - mármint azoknál a családoknál, ahol a szülő valóban a gyereket az életre, normális értékrendre nevelő szülő, nem pedig pénzforrás és házicseléd.

"Kb. 2 hetente takarítom az egész házat" - kivéve a kádat és a WC-t,mert "Ezt nem szoktam elvállalni". ENNYIT csinál a kérdező a szükséges teendőkből. Az anyja dolgozik, munka után bevásárol, kaját tesz eléjük, este pedig leül netezni. Sehol nem látom a panaszkodást, hogy nincs tiszta ruha, étel a hűtőben és az asztalon...Láthatóan netezni is van ideje a kedves kérdezőnek. Akkor most mi a gond, ha megegyeztek - nagyon helyesen - hogy elosztják a házimunkát?


A szülőnek is jár szabadidő, amiben azt csinál, amit akar. Ki netezik, ki olvas, ki színházba megy, zenét hallgat stb. Aki meg még este 8-kor is sikamikálni akar, csak csinálja, ha nincs másra igénye.

2016. szept. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!